TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортклуб

Италијанците останаа без СП, но соиграчот на Пандев си најде начин како да игра на Мундијалот во Русија

Спортклуб - 09.12.2017

Познато е дека Италијанците не успеаја да се пласираат на едно Светско првенство по неколку децении, но еден фудбалер кој веќе настапувал за „Азурите“ најде начин како да игра на Мундијалот во Русија идното лето.