TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sport M

ФОТО+ВИДЕО: Од инцидентот на кружната трка во Скопје

Sport M - тукушто објавено

По оваа случка еден натпреварувач во коментар на социјалните мрежи напиша: „Сите се добри и надвор од животна опасност. Пиеме кафе во Систина. Во овај спорт ваквите инциденти се составен дел и немора да не полните со негативна енергија, трки нема 10 ...

Играа без одбрани: Пелистер и Овче Поле постигнаа 44 голови за 30 минути!

Sport M - тукушто објавено

Ракометарките на Пелистер забележаа висока победа над ривалот од Свети Николе, Овче Поле СУ со 45:33. Интересен факт од овој натпревар е тоа што две ракометарки имаа двоцифрен ефект, а вкупно пет имаа постигнато 8 или повеќе голови, пишува 24 ...

3 поврзани вести »

Академија Пандев испушти два бода против ФК Скопје

Sport M - пред: 19 мин

Академија Пандев денеска во рамките на 11. коло од ПМФЛ, не успеа да забележи триумф на гостувањето кај последниот тим на табелата во домашното првенство. ФК Скопје се уште ја лови својата прва првенствена победа, а денеска одиграа реми против ...

58 поврзани вести »

ВИДЕО: Евертон декласиран од Арсенал, Озил и Санчез најзаслужни во победата

Sport M - пред: 19 мин

Арсенал го декласира Евертон со 2-5 на Гудисон Парк. Руни го отвори дуелот со погодок во 12та минута, но, веднаш по голот, Арсенал, ја превзеде иницијативата. Покрај погодоците на Санчез и Озил, истите играчи забележаја и по една асистенција.

46 поврзани вести »

Маркез победник во Австралија, Довичиозо без бодови

Sport M - пред: 27 мин

Марк Маркез ја запиша шестата победа сезонава (или 35.та во кариерата) на 16.та трка откако победи на трката за ГН на Австралија . Шпанецот кој вози на Хонда беше најбрз во една возбудлива трка на која второто место му припадна на Валенстино Роси, ...

20 поврзани вести »

Победа му го нанесе вториот пораз на Вардар и му ја прекина победничката низа во ПМФЛ

Sport M - пред: 35 мин

Триумф на Победа во денешниот натпревар против Вардар во рамките од 11. коло од ПМФЛ. На игралиштето во Могила, прилепчани успеаја со голот на Илиески да ги однесат трите бода, и да му го нанесат вториот пораз на „црвено-црните“ во овој шампионат, ...

58 поврзани вести »

Нова победа за најдобрата тенисерка во 2017, Мугуруза 2-0 против Остапенко

Sport M - пред: 43 мин

Со денешните мечеви во „белата група“ почнаа возбудувањата на женскиот Мастерс турнир или ВТА финалето што се игра во Сингапур. Каролина Плишкова ја победи Венус Вилијамс со 2-0 во сетови (6:2 и 6:2 во гемови), додека Гарбине Мугуруза беше поуспешна ...

17 поврзани вести »

ВИДЕО: Бонучи доби црвен картон со помош на ВАР технологијата

Sport M - пред: 51 мин

Играчот на Милан, Бонучи, доби црвен картон во 25та минута откако судијата одлучи да го прегледа случајот со помош на новата ВАР Технологија. Ова е прв случај каде се користи ВАР технологијата да се разгледа случај за каков картон треба да добие ...

44 поврзани вести »

Извршниот директор на Барселона, Оскар Грау, ги претстави бројките за новиот буџет на Каталонците

Sport M - пред: 59 мин

Извршниот директор на Барселона, Оскар Грау ги претстави бројките за јавноста. На Генералното собрание на фудбалскиот клуб Барселона беше изгласан буџет за сезоната 2017/18. Официјално одобрени се околу 897 милиони евра со што каталонскиот тим ...

24 поврзани вести »

Понуда за Мојс да се врати каде што го почитуваат како тренер

Sport M - пред: 1 час

Поранешниот менаџер на Евертон, Дејвид Мојс, може да се врати во премиерлигашот од Ливерпул. Шкотланѓанецот е една од опции за можен заменик на Роналд Камман, објавија англиските медиуми. Во моментов „Карамелите“ не играат на очекувано ниво и се ...

46 поврзани вести »

Голем инцидент на кружната трка во Скопје, излетал автомобил и посериозно повредил едно лице

Sport M - пред: 1 час

Кружната трка во Скопје е во прекин поради големиот инцидент кој се случи кога еден од натпреварувачите излетал и посериозно повредил еднло лице. По пауза од седум години денеска во Скопје за првпат се одржуваат кружни трки, но тие паднаа во сенка ...

41 поврзани вести »

Пол-позицијата во Остин за Хамилтон

Sport M - пред: 2 часа

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон ќе тргне од пол-позицијата на трката од Шампионатот во Формула 1 што ќе се вози вечер за Големата награда на САД. Британецот ја освои 11. пол-позиција оваа сезона и вкупно 72.

44 поврзани вести »

Тарабт: „Милан ме уништи психички“

Sport M - пред: 2 часа

Адел Тарабт во интервју за италјанските медиуми изјави за неговиот поранешен клуб Милан пред дуелот на двата тима, Тарбат сега настапува за Џенова. Тарбт беше одличен во 2014 година, но Инзаги побара да се откупи неговиот договор од Квинс Парк ...

44 поврзани вести »

Валверде сега Суарез е неговиот проблем

Sport M - пред: 2 часа

Луис Суарез синоќа не се покажа баш најдобро во натрепварот против Малага каде неговиот клуб победи 2:0. Шпанските медиуми пренесуваат дека Суарез одбил да му пружи рака на Валверде, потоа тој реши да го замени неговиот пулен во 84.

36 поврзани вести »

Хајнкес не ја отфрли можноста да остане на тренерското место во Баерн и следната сезона

Sport M - пред: 3 часа

Јуп Хајнкес под чие водство Баерн Минхен игра многу добро не ја исклучи можноста да остане да го предводи германскиот шампион и по завршувањето на сезоната. 72-годишниот Хајнкес се нафати да му помогне на Баерн откако клубот го отпушти Карло ...

26 поврзани вести »

Валверде: Не ме загрижува Суарез

Sport M - пред: 4 часа

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде застана во одбрана на Луис Суарез кој се повеќе е мета на навивачите поради неговата слаба форма. Суарез осум натпревари по ред нема постигнато гол и веќе предизвикува негодување кај навивачите на Каталонците.

36 поврзани вести »

Продолжуваат натпревари во ПМФЛ

Sport M - пред: 4 часа

Ширум Македонија попладнево ќе се играат натпреварите од 11.коло во Првата фудбалска лига. Шампионот Вардар гостува кај Победа, додека лидерот Шкендија го пречекува Шкупи. Двојки за 11.коло од ПМФЛ: Скопје – Академија Пандев, Победа – Вардар, ...

58 поврзани вести »

Ристовска: Игравме дисциплинирано и заслужено триумфиравме

Sport M - пред: 4 часа

Македонската репрезентативка Сара Ристовска постигна шест гола во победата на Вардар со 31-19 на гостувањето кај Ларвик во 3. коло од групната фаза на Лигата на шампионите. Во клучниот период од играта кога Вардар ја направи серијата од 7-0 и поведе ...

56 поврзани вести »

Победи на Блокотехна, Фени и на Соколи во третото коло од кошаркарскиот шампионат

Sport M - пред: 5 часа

Екипите на Блокотехна, Фени Индустри и на Карпош Соколи запишаа победи над своите противници Шкупи, Охрид односно Куманово во рамки на третото коло од Првата кошаркарска лига. По три одиграни кола екипата на Блокотехна останува силно на врвот на ...

26 поврзани вести »

ВИДЕО: Теодосиќ на раце беше изнесен од теренот

Sport M - пред: 5 часа

Милош Теодосиќ уште од вториот меч на НБА заработи повреда на стапалото на дуелот помеѓу Клиперс и Феникс па беше изнесен од теренот. Пред крајот на втората четвртина на натпреварот во желба да дојде до една топка, тој се потруди со скок но стапна ...

13 поврзани вести »