TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sport M

„Трофеј Карпати“: Убедлив пораз на Македонија на стартот

Sport M - пред: 2 часа

Женската ракометна репрезентација на Македонија со пораз ги почна настапите на меѓународниот турнир „Трофеј Карпати“ во Романија. Во мечот од првото коло што заврши предмалку во Крајова, избраничките на селекторот Симе Симовски беа убедливо поразени ...

20 поврзани вести »

Словенија, БиХ и Србија зачекорија со победи кон СП 2019

Sport M - пред: 3 часа

Европскиот кошаркарски шампион, Словенија со победа ги почна квалификациите за Светското првенство во 2019 година. „Змајчеки“, како домаќини, ја совладаа Белорусија со 87:74 во меч од А групата во која Шпанија славеше против Црна Гора во Подгорица ...

2 поврзани вести »

ВИДЕО: Хардавеј реши да се шегува со судијата наместо да игра одбрана против Торонто

Sport M - пред: 9 часа

Играчот на Њу Јорк Никс, Тим Хардавеј, реши да се шегува на сметка на судијата додека траеше акцијата на противниците и не учествуваше во одбрана. THJ called the ref safe 😂 pic.twitter.com/muj7AaYSLx — Kenny Ducey (@KennyDucey) November 23, ...

Кузмановски: „Знаеме што не чека в сабота, одиме на победа„

Sport M - пред: 9 часа

Македонскиот ракометен вицешампион, Металург утре ќе го пречека тимот на Мотор Запорожје, во последниот меч во Лигата на шампионите пред домашната публика. Филип Кузмановски еден од најистакнатите поединци во редовите на металург најавува голема ...

30 поврзани вести »

Роналдо: „Сите доаѓаат да играат за Меси, кој е тој Дембеле?!“

Sport M - пред: 10 часа

Кристијано Роналдо наводно никогаш не слушнал за Осман Дембеле за чии услуги летово Барселона на Борусија Дортмунд плати 150 милиони евра. Дембеле во Барселона дојде како замена за Нејмар, кој замина во ПСЖ, во моментот е повреден, а неговото ...

38 поврзани вести »

ВИДЕО: Бонучи го сметаат за еден од најдобрите дефанзивци, прави аматерски грешки и постигна автогол протитв А.Виена

Sport M - пред: 10 часа

Играчот на Милан, Леонардо Бонучи, постигна комичен автогол во победата над Австрија Виена. Бонучи во конкуренција беше со големи имиња како Рамос и Силва, но во моментов прави аматерски грешки и постигнува автоголови.

47 поврзани вести »

Тони Грнчаров нов извршен директор на МЗТ Скопје

Sport M - пред: 10 часа

Поранешниот капитен и кошаркарот кој прв го крена шампионскиот пехар во историјата на МЗТ Скопје Аеродром, Тони Грнчаров, ќе биде нов извршен директор на клубот. Процедурата за негово назначување е веќе почната, а наскоро тој и официјално ќе ја ...

17 поврзани вести »

Спортистите во Битола се офајдија

Sport M - пред: 10 часа

Од Општина Битола денеска информираа дека исплати 60.000 евра на КК „Пелистер“, РК „Пелистер“ и ФК „Пелистер“, како што напоменуваат со цел да не се доведе во прашање функционирањето на спортските клубови, одлучи да ги исплати споменатите средства.

10 поврзани вести »

Минимален пораз на Вардар од Зенит во Санкт Петербург

Sport M - 23.11.2017

Уште еден пораз на Вардар во натпреварите од групната фаза од Лигата на Европа. Зенит вечерва ја оправда фаворитската улога, и го совлада нашиот тим на стадионот на Зенит во Санкт Петербург.

113 поврзани вести »

Валверде: Објасни зошто Меси беше резерва против Јувентус!

Sport M - 23.11.2017

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде даде објаснување зошто Меси го остави да седи на клупата. „Меси играше премногу натпревари од почетокот на сезоната и носи голема одговорност на грбот. Му дадов малку одмор.

23 поврзани вести »

Кире Лазаров – повторно изгласан за најдобар десен бек во светот!

Sport M - 23.11.2017

Македонскиот најдобар ракометар, Кирил Лазаров повторно е изгласан за најдобар десен бек во светот за 2017 година во традиционалниот избор на специјализираниот ракометен веб медиум „Planet-Handball”.

Серијата од 16 победи на Бостон е прекината, Мајами ги сопре „Селтикс“ (ВИДЕО)

Sport M - 23.11.2017

Бостон доживеа пораз по 35 дена, Мајами ја сопре низата од 16 победи на „Селтикс“. Изминатиов период, избраниците на Бред Стивенс станаа мајстори кога се во прашање пресвртите, и на дури 8 натпревари успеаја да се вратат од негатива за да слават.

33 поврзани вести »

Кака не е спремен да се пензионира, што и да одлучи, вратите во Милан во секој момент му се отворени

Sport M - 23.11.2017

Во изјава за новинарите во четвртокот попладне, Кака звучеше несигурен во врска со неговата иднина. Откако неодамна го напушти Орландо Сити од МЛС лигата, тој рече дека не одлучил дали е време да ја продолжи својата кариера, или е подготвен да се ...

47 поврзани вести »

ВИДЕО: Овации за Иниеста на Алијанц Арената

Sport M - 23.11.2017

Легендарниот играч на Барселона, Андрес Иниеста, беше испратен со овации на натпреварот против Јувентус. Навивачите на Јуве препознаваат играчи кој направиле многу за спортот и му оддаваат почит и на играчки кој не се во ...

38 поврзани вести »

ВИДЕО: Алвес во ПСЖ игра како сега да му започнала кариерата

Sport M - 23.11.2017

Дани Алвес игра фантастичен фудбал, иако има 34 години, игра како сега да му започнала кариерата. Алвес постигна прекрасен гол против Селтик во лигата на ...

38 поврзани вести »

Јаневски: „Да, Самсоненко е Русин, но тој направи многу за спортот во Македонија“

Sport M - 23.11.2017

„Да, добро сте информирани, нашиот сопственик Сергеј Самсоненко е од Русија. Тој прави многу не само за фудбалот туку воопшто за спортот во Македонија. Ги има и ракоментите клубови, кои се во моментов едни од најдобрите во Европа, и е заслужен за ...

30 поврзани вести »

ВИДЕО: Херисон Барнс со победничка тројка 0.5 секунди до крајот против Мемфис

Sport M - 23.11.2017

Херисон Барнс му донесе победа на Далас Маверикс кој се последни на табелата во западната конференција против Мемфис со 0.5 секунди до крајот на натпреварот. Далас ја забележа само 4та победа од 18 натпревар на почетокот од НБА ...

Акинфеев првпат не прими гол во 11 години во ЛШ

Sport M - 23.11.2017

Голманот на ЦСКА Москва за првпат откако брани за рускиот тим во Лигата на шампионите успеа да одигра натпревар на кој не прими гол и тоа во дуелот со Бенфика ккој заврши со победа на „црвеноармејците“ од 2-0.

26 поврзани вести »

ВИДЕО: Од најдобри пријатели до најголеми ривали, Вестбрук и Дурент се збуцаа

Sport M - 23.11.2017

На натпреварот Голден Стејт против Оклахома, некогашните најдобри пријатели Вестбрук и Дурент имаа расправија при еден дуел. Can anyone read lips?! Russ and KD going head-to-head… 😳 A post shared by DIME on UPROXX (@dimemagazine) on Nov 22, 2017 at ...

Ибрахимовиќ се запиша во историјата на ЛШ

Sport M - 23.11.2017

Шведскиот фудбалски интернационалец Златан Ибрахимовиќ стана првиот играч кој настапил за седум различни екипи во Лигата на шампионите. Ибрахимовиќ влезе во историјата на елитното натпреварување, откако синоќа настапи за Манчестер Јунајтед на ...

41 поврзани вести »