TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SportMedia

По Велење, Вардарци секој на своја страна

SportMedia - пред: 26 мин

Вардар во среда го игра последниот натпревар во 2017 година. Македонскиот и регионален првак му гостува на Горење Велење во рамките на СЕХА-лигата, во која „црвено-црните“ имаат серија од десет победи во низа.

20 поврзани вести »

МЗТ Скопје рано ги потроши „џокерите“ во АБА, има право на уште еден играч

SportMedia - пред: 1 час

Македонскиот шампион се најде во речиси безизлезна ситуација кога станува збор АБА-лигата. Не само што тешко ќе се извлече од дното и ќе обезбеди опстанок, до крајот на сезоната има право да ангажира само уште еден играч за потребите во ова ...

54 поврзани вести »

Гуглета: Фановите да дојдат во што поголем број, да му помогнеме на Борче

SportMedia - пред: 2 часа

Металург утре го игра последниот меч во 2017 година, на домашен терен го пречекува Динамо Панчево во рамките на СЕХА-лигата. И овој натпревар ќе биде од хуманитарен карактер, сите средства ќе бидат наменети за операција на Борче Јовановски, кој ...

68 поврзани вести »

Собрани 130.000 денари од хуманитарната акција за помош на Гешо

SportMedia - пред: 2 часа

Крајниот епилог од хуманитарниот карактер на неодамнешното вечно дерби на МЗТ Скопје Аеродром со Работнички е собрани 130.000 денари кои во најскоро можно време ќе бидат уплатени на сметка за помош на поранешниот капитен на нашиот тим, Стеван ...

6 поврзани вести »

Астана е предизвик за Ристовски и Спортинг Лисабон

SportMedia - пред: 2 часа

Првакот на Казахстан, Астана е следниот предизвик за Стефан Ристовски и неговите соиграчи од Спортинг Лисабон во Европа Лигата, а влогот е пласман во осминафиналето. Првиот меч ќе се игра на 15 февруари во Казахстан, а реваншот е 7 дена подоцна во ...

20 поврзани вести »

Македонија е втора карате репрезентација на Балканот

SportMedia - пред: 3 часа

Македонските карате надежи освоија вкупно 30 медали – 9 злата, 9 сребра и 12 бронзи на 18. Балканското првенство во карате за кадети, јуниори и јуниори до 21 година, во Херцег Нови. Тоа на македонската репрезентација и го донесе второто место по ...

13 поврзани вести »

За осминафинале во ЛШ како на симулацијата, Челзи против Барселона, дерби ќе се игра и меѓу Реал Мадрид и Пари Сен ...

SportMedia - пред: 4 часа

Челзи и Барселона ќе одлучуваат за четвртфиналист во Лигата на шампионите, како екстра дерби на рундата во елитното натпреварување, а интересна ќе биде и пресметката меѓу актуелниот шампион Реал Мадрид и Пари Сен Жермен.

72 поврзани вести »

МЗТ Скопје е „најтролан“ во регионот: Што пари потрошија, до сега ќе го купеа Датоме

SportMedia - пред: 4 часа

Ништо ново, барем, засега не видовме од МЗТ Скопје во АБА-лигата. Македонскиот шампион ја игра најлошата сезона и тоа не само во регионалното натпреварување, туку и во домашното првенство.

54 поврзани вести »

Цимерите ги врзува нераскинливо пријателство - Ангелов го гледаше Барди

SportMedia - пред: 4 часа

Двајцата неразделни пријатели и поранешни репрезентативци во нашата херојска селекција до 21 година, повторно беа заедно вчера во Валенсија. Цимерите од Ујпешт и од македонската млада селекција пак се сретнаа по подолг период.

Атлетико Мадрид го урна клупскиот рекорд со 19 меча без пораз

SportMedia - пред: 5 часа

Атлетико Мадрид го урна клупскиот рекорд без пораз на 19 натпревари, а по победата против Бетис, вчера, има шанса да стаса до дваесетката. Саул Нигез му пресуди на Бетис и најави убав јубилеј за пет дена, ако популарните „јорганџии“ не загубат од ...

39 поврзани вести »

Бошко Ѓуровски се врати на почеток, ќе биде помошник тренер во јапонски второлигаш

SportMedia - пред: 6 часа

Поранешниот македонски селектор Бошко Ѓуровски ќе биде помошник тренер на јапонскиот второлигаш Кјото Санга. Ова е кам-бек за Ѓуровски во Јапонија, каде пет години му беше помошник на Драган Пикси Стојковиќ во Нагоја, а една сезона и самостојно го ...

2 поврзани вести »

Сиетл за баланс во НХЛ, новиот тим ќе мора да плати една милијарда долари

SportMedia - пред: 6 часа

Сиетл сака да се вклучи во НХЛ лигата, а новиот тим би играл во најсилната хокераска лига од сезоната 2020/21. Влезот во НХЛ би чинел над една милијарда долари. Инвестицискиот фонд ОАК Вју во кој е вклучен и познатиот ТВ продуцент Џери Брукхајмер се ...

ЛЕБРОН Е ЕДНОСТАВЕН: Не морам да давам кошеви за да бидам продуктивен

SportMedia - пред: 6 часа

Но освен оние 30 поени и по 13 скока односноп асистенции, Леброн Џејмс покажа и докажа нешто друго. Дека не е се во бројките, и во годините... Со своите 32 години „Кралот" веројатно ја има и најдобрата сезона во кариерата – постигнува по 28.2 поени, ...

Оладипо со 47 поени го реши Денвер, Бостон се врати (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 6 часа

Екипата на Индијана на домашен терен го совлада Денвер со 126:115 по продолжението. Виктор Оладипо беше најзаслужен за триумфот на Пејсерси. За првпат во неговата кариера постигна 47 поени (32 од нив ги постигна во второто полувреме), седум скока и ...

32 поврзани вести »

Чудото наречено „Томпкинс" (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 8 часа

El triple ganador de @TreyThompkins en la prórroga. #LigaEndesa @MovistarPlus pic.twitter.com/rlHccRAfcr — Liga Endesa (@ACBCOM) December 10, 2017 Треј Томпкинс, а не некој друг од кралската свита е новиот супер херој на кошаркарската секција на ...

ДОБРА НАДЕЖ ЗА МИЛАН: Бонавентура донесе среќа на „Сан Сиро"

SportMedia - пред: 17 часа

По неколку кола пост, конечно победа за Милан... По еден гол на Џакомо Бонавентура во двете полувремиња, беше доволно да се стави крај на лошата серија без краен ефект - три бода. Милан - Болоња 2:1 (1:1) Милан поведе со голот на Бонавентура (по ...

20 поврзани вести »

ПОНУДА КОЈА НЕ СЕ ОДБИВА: ФИБА ги одбра Филипините, финалето пред 55.000 гледачи

SportMedia - пред: 18 часа

Светското првенство за мажи во 2023 година ќе се одржи на Филипините, Јапонија и во Индонезија и ќе биде првиот мундобаскет кој се играл во повеќе од една држава. СП во 2019 година се игра во Кина, што значи дека азискиот континент ќе биде во ...

7 поврзани вести »

ПОСЛЕ ЦРВЕНИОТ: Суарез и Меси ја потопија „жолтата подморица"

SportMedia - пред: 18 часа

На истекот на 15. коло од Ла Лига, Виљареал ја дочека Барселона. И добро одиграа момците во жолта комбинација против топ фаворитот. Успешно го затворија својот гол, и по првите 45.минути беше (0:0).

16 поврзани вести »

Една, ама вредна минута за деби на Милан Ристовски за Риека (Фото)

SportMedia - пред: 18 часа

Милан Ристовски конечно доби шанса да дебитира за Риека, а на дуелот против Славен Белупо помалиот брат на Стефан Ристовски влезе во игра во 90. минута. Доволно за да го почуствува шармот на хрватската Прва Лига и како искуство за во иднина.

Еј-Си Ди-Си грми во Бари - Трајковски и соиграчите од Палермо се фудбалски хит (Фото)

SportMedia - пред: 18 часа

Долг е патот до врвот.... со стихови од легендарната песна на Рокенрол бендот Еј-Си Ди-Си, играчите на Палермо го прославија успехот и победата во Бари. Трајковски стрелаше прецизно и има голема улога во триумфот од 3:0 против лутиот конкурент за ...

17 поврзани вести »