TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SportMedia

МЗТ во Белград оддржа нова лекција „Како не треба да се игра во одбрана“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - тукушто објавено

Македонскиот првак игра очајно, посебно во одбраната и затоа е на последното место во АБА лигата. Вечерва, на гостувањето во Белград, „штрковите“ примија 112 поени и загубија со 18 поени разлика од Партизан.

38 поврзани вести »

МЗТ против Партизан покажа зошто е последен во АБА лигата

SportMedia - пред: 36 мин

МЗТ СКопје Аеродром остана закован на дното во регионалната АБА лига, откако на гостувањето кај Партизан загуби о 112:94, во 12. коло. За македонскиот првак ова беше јубилеен 10 пораз и остана на само две победи, што е доволно за последното 12.

38 поврзани вести »

Куманово со блок за Блокотехна

SportMedia - пред: 47 мин

Куманово ја победи Блокотехна со 92:79, во дербито на 10. коло во Прва кошаркарска лига. Одлично одиграни две четвртини беа доволни за домаќините да се радуваат на победата. За Куманово ова е шеста победа, додека гостите го претрпеа вториот пораз ...

32 поврзани вести »

Лука Модриќ е пред Кристијано Роналдо

SportMedia - пред: 1 час

Лука Модриќ е најдобриот фудбалер на Светското клупско првенство пред Кристијано Роналдо. Иако Роналдо е тој кој го даде голот во финалето, за освојување на шампионскиот пехар, хрватскиот репрезентативец беше играч на мечот.

46 поврзани вести »

Знаат ли во МЗТ што е тоа одбрана? Примија 69 поени за едно полувреме!

SportMedia - пред: 1 час

МЗТ Скопје Аеродром го одигра можеби најслабото полувреме во АБА лигата. На гостувањето во Белград, македонскиот првак има негатива од 42:69 против Партизан. Неверојатно е еден тим кој игра во регионално натпреварување, на меч против просечен ...

38 поврзани вести »

Реал Мадрид магичната година ја заврши со одбрана на светскиот трон

SportMedia - пред: 2 часа

Реал Мадрид уште еднаш покажа зошто е најдобриот тим во светот во 2017 година. „Кралскиот клуб“ го одбрани светскиот клупски трон, откако вечерва со 1:0 славеше против екипата на Гремио. Со оваа победа, мадридскиот гигант ја комплетираше годината, ...

46 поврзани вести »

Од „Торцида“ порачаа хулиганите кои го посрамотија Сплит да не се враќаат назад

SportMedia - пред: 2 часа

Иако поминаа неколку дена, хулиганите кои ги направија нередите на стадионот на Партизан за време на дербито против Црвена Звезда, уште се во фокусот на вниманието. Хрватите кои биле платени за да направат хаос на Јужната трибина, беа претепани и ...

58 поврзани вести »

Роналдо се израмни со Пеле, го предводи Реал до нова светска титула

SportMedia - пред: 2 часа

Реал Мадрид има предност од 1:0 против Гремио, во финалето на Светското клупско првенство. Кој друг ако не Кристијано Роналдо, беше стрелец на погодокот за водство. Португалскиот виртуоз погоди од слободн удар и го доведе Реал еден чекор поблиску до ...

46 поврзани вести »

Магдевски е предводникот на кавадаречките „спартанци"

SportMedia - пред: 3 часа

Момците кои останаа да ги бранат „црно-белите" бои на клубот од Кавадарци остварија уште една првенствена победа. Беа подобри од скопски Шкупи со (83:79), и најавија дека нема да се предадат се до последниот момент...

32 поврзани вести »

НЕЈМАР ДО ТАТКО МУ И ПРИЈАТЕЛИТЕ: Сакам во Реал!

SportMedia - пред: 3 часа

И практично нема да помине ниту еден ден, а да не се појави некоја информација околу „иднината" на бразилскиот суперстар, односно дека ќе се пресели во друга средина – поточно во Реал Мадрид.

31 поврзани вести »

КОБИ ЗНАЕ КОЈ БИ БИЛ НАЈДОБАР СОИГРАЧ: Нема друг – Леброн Џејмс!

SportMedia - пред: 3 часа

Коби Брајант лани заврши со своето активно играње на кошарка. Но сеуште е топ-тем за новинарите во САД. Гостувајќи во едно подкаст-шоу, а запрашан да одбере играч со кој би сакал да игра(л) кога бил во врвот на својата играчка кариера, Брајант не би ...

4 поврзани вести »

Полицајците полудеа... и ги изрешетаа гостинските играчи (ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СНИМКИ)

SportMedia - пред: 4 часа

Гостинските фудбалери и навивачи се бунеа на спорните одлуки по поразот од 2:0... ...А потоа полицијата реши да ја смирува ситуацијата. А тие на суров начин ги бркаа фудбалерите, пукаа кон нив со гумени куршуми.

Олеснителна околност за МЗТ: „СТРУЈА" ЗНАЕ КОЈ Е ЧАНАК

SportMedia - пред: 4 часа

МЗТ не е без шанси, покрај Лукајиќ, во своите редови има уште еден екс-партизановец, тоа е Ѓорѓе Мајсторовиќ, кој во минатата сезона беше член на Партизан. „Штрковите" во сезоната 2013/2014 победија во Белград против „парниот валјак" и тоа им е ...

38 поврзани вести »

ВО РЕВОЛВЕРАШКАТА ПРЕСМЕТКА ВО ТРАБЗОН: Војдан го победи Заре

SportMedia - пред: 4 часа

Неверојатен натпревар одиграа екипите на Трабзонспор и на Бујукчекмече. Двата турски прволигаши во кои имаме свои претставници. На страната на Трабзон како прв тренер е Заре Марковски, на онаа другата, на Бујукчекмече, капитенот на нашиот национален ...

4 поврзани вести »

КОЈ СИ ЗНАЕ, СИ ЗНАЕ: „Галактикосите" како вистински „жонглери" и со тениско топче (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 5 часа

Вечерва од 18.часот, Реал Мадрид игра уште едно финале, она на Светското клупско првенство, во кое за противник го има првакот на Јужна Америка, бразилскиот Гремио. А шпанскиот великан јасно е, е подготвен за она штпо следува на теренот во Абу Даби.

46 поврзани вести »

ЧАНАК: Го знам Лукајиќ, тој е голем борец, никогаш не се предава

SportMedia - пред: 5 часа

Ова е дуел на двата тима со најмногу примени поени во АБА лигата, но сега со новите тренери, нема гаранција дека ќе има којзнае колку ефикасна кошарка. Победата им треба и на едните и на другите.

38 поврзани вести »

„ТРОФЕЈ МАКЕДОНИЈА“: Како кулминација на јубилејот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - пред: 5 часа

Како дел од одбележувањето на реткиот јубилеј, 50 години од постоењето на каратето во Македонија, Карате федерацијата на Македонија во малата сала во ВИП Арената „Борис Трајковски" го реализираше и јубилејниот турнир „Трофеј на Македонија".

13 поврзани вести »

СЕ ПОБЛИСКУ ДО ЛЕГЕНДАТА: Уште осум чекори до Стенмарк

SportMedia - пред: 6 часа

Линдзи Вон е победничка на супервелеслаломот кој денеска се возеше за Светскиот Куп на патеката во Валдизер. А тоа беше вкупно 78. победа за прославената американска скијачка, која немаше победа скоро цела сезона.

4 поврзани вести »

Ѓуроски е само опција плус: Гевгеличани сакааат на врвот, кумановци во Суперлига!

SportMedia - пред: 6 часа

Најинтересниот натпревар од викенд програмата на 10. коло во првата лига, е гостувањето на Блокотехна во Куманово. Двата тима кои на почетокот на сезонава играа во БИБЛ, ќе го имаат своето прво соочување, а голем интерес за исходот од пресметката ...

32 поврзани вести »

По „соколите", Бакоч ќе полета со „галебите"

SportMedia - пред: 7 часа

Бакоч има 21 година, висок е 205 сантиметри, а член на „соколите" беше од 2013 година. Тој е екс младински и јуниорски репрезентативец на Македонија, а приказната со него е интересна. Сезонава не беше во составот на Карпош Соколи поради ...

32 поврзани вести »