TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SportMedia

ПОДАРОК-ПЕНАЛ ЗА „КАРАМЕЛИТЕ“: Руни ја поништи магијата на Салах (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 8 часа

Ливерпул нема многу среќа оваа година. И кога играат добро, „црвените“ не победуваат. Така беше и во „Мерсисајд“ дербито на Ливерпул, во кое стигнаа само до (1:1), и еден бод, иако реално, четата на Јирген Клоп требаше да ги собере сите три.

51 поврзани вести »

Симоновски десетти во Романија

SportMedia - пред: 8 часа

Македонскиот пливач Антониј Симоновски со пласман на десеттото место во дисциплината 100 метри грбно ги заврши настапите на Централноевропското првенство за кадети во Трговиште, Романија. Симоновски зад себе остави само тројца пливачи со време од ...

2 поврзани вести »

И Наполи зариба без голови со Фиорентина, Интер е лидер во Серија А

SportMedia - пред: 8 часа

Серијалот без голови на најважните мечеви во 16. коло во Серија А го продолжи и Наполи, а притисокот на фаворитот го издржа Фиорентина и си освои важен бод. По ремито без погодоци во дербито на Италија меѓу Јувентус и Интер, скромно продолжи Рома со ...

67 поврзани вести »

Во Аеродром пак грми песна за МЗТ, Фемили се вратија (фото+видео)

SportMedia - пред: 8 часа

По повеќе од две и пол години бојкот, навивачите на МЗТ Скопје Аеродром, популарните „Фемили Аеродром" се враќаат на трибина, за да го бодрат својот миленик. Најверните симпатизери на актуелниот кошаркарски првак попладнево се собраа пред ТЦ ...

60 поврзани вести »

Кога не оди, не оди - Келн прокоцка 3:0 и загуби од Фрајбург со 3:4

SportMedia - пред: 9 часа

Германскиот прволигаш Фрајбург приреди магија и пресврт што долго ќе се памети, а Келн си продолжи по патеките на неуспешните настапи, откако прокоцка предност од 3:0 и загуби со 3:4. Или, кога не оди, не оди, а на Келн ништо не му поаѓа од рака, па ...

9 поврзани вести »

Јаневски: Браво за играчите, не е лесно да се игра во ваков ритам

SportMedia - пред: 10 часа

Чедомир Јаневски е задоволен од настапот и најмногу од победата на Вардар во заостанатиот меч од Првата Лига против Академија Пандев, а ги пофали играчите за натчовепчките напори во пеколниот ритам, кој се уште трае за шампионите.

2 поврзани вести »

Стојанов: Повторно игравме со премногу респект

SportMedia - пред: 10 часа

Академија Пандев во кус рок повторно загуби од шампионот Вардар, а според тренерот на струмичани, неговите млади фудбалери повторно ги повторија истите грешки во новиот пораз, денеска со 1:3.

29 поврзани вести »

Хамбарѕумјан си подари два еврогола за јубилејот - Вардар подобар од Академците на Пандев

SportMedia - пред: 10 часа

Хофханес Хамбарѕумјан постигна два еврогола со кои си го прослави јубилејот, стоти меч во дресот на Вардар, а шампионот рутински победи со 3:1 против Академија Пандев. Ерменецот двапати машки распали по топката, а головите во 33.

29 поврзани вести »

Рома заглави во Верона, Киево си лапна бодче

SportMedia - пред: 10 часа

Рома не успеа да го победи Киево во Верона, а мечот од 16. коло заврши без голови и го сопре ритамот на „волчицата" во походот кон титулата. Домаќините го издржаа притисокот и си освоија значаен бод, а Рома сега е на пет бода од лидерот Интер и има ...

Еден гол за Миркуловски и пораз за Вецлар, Талески не погоди, Рајн Некар победи

SportMedia - пред: 11 часа

Филип Миркуловски постигна еден гол во поразот на Вецлар од Лемго, а Филип Талески не доби многу шанса да игра и не постигна гоол во победата на Рајн Некар против Лудвигсхафен. Вецлар во неизвесен меч загуби од некогашниот германски гигант Лемго со ...

5 поврзани вести »

Реал Сосиедад се измори од европските мечеви, Малага си искористи

SportMedia - пред: 11 часа

Малага го искористи заморот на Реал Сосиедад по настапите во Европа Лигата и со победа од 2:0 си замина од Сан Себастијан во премиерниот меч од неделната програма од 15. коло во Ла Лига. Со головите на Бастон и на Кастро, гостите од Андалузија ...

42 поврзани вести »

Милионерите се коцкаат, одбраа тренер што доби отказ од најлошиот тим во Бунделсигата

SportMedia - пред: 11 часа

Петер Штегер е нов тренер на Борусија Дортмунд и тој е замена за отпуштениот Петер Бош, а одлуката на раководството на „милионерите" е чудна. Штегер пред некој ден доби отказ во Келн, екипа која е убедливо последна во Бундеслигата, а сега добива ...

25 поврзани вести »

Зидан сака крај на годината со трофејот со Светско клупско првенство

SportMedia - пред: 12 часа

Убедливата победа од 5:0 на Реал против Севилја, му даде уште поголема доверба и сигурност на тренерот Зинедин Зидан, дека екипата е подготвена за следниот голем предизвик. Реал сега треба да се фокусира и да се подготвува за Светското клупско ...

9 поврзани вести »

На Леванте му останаа само Барди и Кампања

SportMedia - пред: 12 часа

Енис Барди и Хозе Кампања се единствените двајца играчи од средниот ред што му се на располагање на Хуан Рамон Муњиз за денепшнито меч со Атлетик Билбао. Лерма, Дукуре, Марти, Ив Лопез и Алегрија се отсутни, па играта против Баскијците вечер од ...

2 поврзани вести »

Откриен планот како Нејмар ќе заигра за Реал Мадрид

SportMedia - пред: 12 часа

Капитенот на бразилската репрезентација, Нејмар, стана најскапиот играч во историјата на фудбалот, откако за него беа платени 222 милиони евра. Тие пари беа доволни за Нејмар да си замине од Барселона и да го облече дресот на Пари Сен Жермен.

45 поврзани вести »

Академија Пандев ѝ го честита 95. роденден на Беласица

SportMedia - пред: 12 часа

Екипата на Академија Пандев и Беласица се големи ривали на теренот. Минатата сезона водеа големи битки во Втората лига, кога Академија Пандев успеа да се избори за својот најголем успех, пласман во Прва лига.

86 поврзани вести »

Пеп: Не ги разбирам оние кои паркираат автобуси, Жозе: Играчите на Сити ги дува ветер

SportMedia - пред: 14 часа

Битката за Манчестер се игра денеска од 17:15 часот на „Олд Трафорд“. Сити е во предност бидејќи има осум бода пред градскиот ривал, но Јунајтед ќе се обиде да ја искористи предноста на домашниот терен и да ги освои трите бода, а со тоа и да ја ...

77 поврзани вести »

ВАР откажа на дербито на Италија: Не беше досуден пенал за Интер

SportMedia - пред: 14 часа

Јувентус и Интер ремизираа без голови во дербито на Италија, кое синоќа се играше во Торино. Во меч, во кој немаше многу шанси за погодок, најинтересната ситуација е еден спорен момент. Во средината на второто полувреме, гостите беа во напад, кога ...

67 поврзани вести »

Сите играме за Јане, а и малиот херој ќе биде на теренот

SportMedia - пред: 15 часа

Јане Велковски стана синоним за тоа дека секогаш мора да се верува во себе и никогаш да не престанеме да се бориме. Ова деветгодишно детенце боледува од Спинална Мускулна Атрофија (Spinal Muscular Atrophy – SMA) и е во инвалидска количка.

14 поврзани вести »

Бизарна е причината поради која Гвардиола не станал тренер на Манчестер Ј.

SportMedia - пред: 15 часа

Манчестер Сити има осум бодови пред Манчестер Јунајтед и доколку „граѓаните“ успеат да останат непоразени на денешното дерби на „Олд Трафорд“, тоа секако ќе биде голем чекор кон походот да се освои титулата.

77 поврзани вести »