TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SportMedia

ЕХФ ги смести во Топ-10, а тие не можат да минат едно осминафинале во Купот

SportMedia - пред: 1 ден

Кој би рекол, Флензбург и Кил нема да се борат за трофејот во германскиот Куп. Еден од најсилните тимови во тамошниот шампионат, кои уживаат во големото реноме и во Лигата на шампионите не успеаја да го минат осминафиналето во Купот на Германија.

7 поврзани вести »

Сосиедад вечер ќе оди на јуриш против Вардар

SportMedia - 19.10.2017

Македонскиот првак Вардар вечерва ќе ги бара првите бодови во групната фаза од Лигата на Европа. Во рамките од третото коло, на второто по ранг натпреварување во Европа, во Скопје гостува шпанскиот претставник Реал Сосиедад.

238 поврзани вести »

Антиќ и натаму ќе чека прв евролигашки триумф

SportMedia - 19.10.2017

Јелена Антиќ и Висла ниту на вториот меч во жеснката Евролига не успеа да дојде до првата победа во елитното натпреварување. Македонската репрезентативка и нејзиниот тим на домашен терен загубија од Надежда со 58:63 (13-14, 14-21, 15-13, 16-15).

2 поврзани вести »

Мбапе подобар од Клајверт и сите останати тинејџери во ЛШ

SportMedia - 19.10.2017

Францускиот тинејџер продолжува со сензационалните игри од минатата сезона. Тинејџерот кој блесна во дресот на Монако, сега игра одлично и како фудбалер на Пари Сен Жермен. Мбапе синоќа постигна гол против Андерлехт, во победата од 4:0 и на тој ...

25 поврзани вести »

Англичаните владеат во Европа: Сите пет екипи се лидери во своите групи

SportMedia - 19.10.2017

На половина од групната фаза во Лигата на шампионите, англиските екипи се тие кои доминираат. Кога ќе се видат табелите, јасно е дека сите пет англиски претставници во елитната лига на УЕФА, се лидери во своите групи.

Анчелоти ќе биде селекторот што ќе ја одведе Хрватска на СП?

SportMedia - 19.10.2017

Италијанскиот стратег Карло Анчелоти се споменува како предводник на репрезентацијата која ќе игра во баражот за пласман на Мундијалот во Русија. Според италијанскиот весник „Газета дело Спорт“, се поизвесно е дека на клупата на „коцкестите“ ќе ...

32 поврзани вести »

Булси не простуваат: Портис заработи тешка казна за нокаутот врз Миротиќ

SportMedia - 19.10.2017

Боби Портис по вербалната провокација од страна на Никола Миротиќ целосно се изгуби, толку силно го удри, што Шпанецот со црногорски корени доби потрес на мозок и заврши во болница. Миротиќ ќе биде надвор од терените околу месец и пол.

14 поврзани вести »

Ова е најдобар фудбалер во светот, а не го ни знаете

SportMedia - 19.10.2017

Има подобар просек од Кристијано Роналдо и Лионел Меси. Игра подеднакво добро со левата и со десната нога, како и со глава, а мајстор е и за слободни удари. Тоа е Омар ел Сомах од Сирија. Тоа е играч кој има 28 години и е вистинска ѕвезда во Азија.

3 поврзани вести »

Ги нема Ленард и Паркер, но затоа тука е Олдриџ: Дабл-дабл за почеток (ВИДЕО)

SportMedia - 19.10.2017

Само неколку дена откако го продолжи договорот со Сан Антонио, ЛаМаркус Олдриџ на дело покажа дека челниците на клубот воопшто не погрешија во својата одлука да му понудат нов договор на својот кошаркар.

38 поврзани вести »

Барселона игра подобро кога е со играч помалку

SportMedia - 19.10.2017

Барселона продолжи со победите во Лигата на шампионите, откако со 3:1 славеше против Олимпијакос. Каталонскиот гигант остана со 10 играчи уште во првото полувреме, откако црвен картон доби Жерар Пике, поради играње со рака.

64 поврзани вести »

ПСЖ е немилосрдна гол-машинерија, Челзи и Рома приредија спектакл за 3:3

SportMedia - 18.10.2017

Пари Сен Жермен продолжи да си поигрува со ривалите во Лигата на шампионите и со импресивна гол-разлика од 12:0 е на прагот на следната рунда во најскапото клупско натпреварување во Европа.

65 поврзани вести »

Рекорд со горчлив вкус - Свилар прими „пацерски“ гол (Видео)

SportMedia - 18.10.2017

Миле Свилар е рекордер како најмлад голман во Лигата на шампионите, а дебито во дресот на Бенфика ќе го памети по лошо. Прими смешен гол, односно сам си ја внесе топката по ударот на Маркус Рашфорд That’ll do Rash, that’ll do.

46 поврзани вести »

РК Пролет: Темелковски го раневме девет години, а тој ни заби нож во грб

SportMedia - 18.10.2017

РК Пролет е крајно изненаден од одлуката на сега веќе екс-тренерот, Илија Темелковски, да го напушти тимот и да замине во редовите на Еурофарм Работник. Суперлигашот кој одлучи целосно да се отвори пред јавноста, истакна дека Гино Стрезовски ќе биде ...

4 поврзани вести »

Вечер за рекорди во режија на Мбапе, Хејнкес и Свилар

SportMedia - 18.10.2017

Килијан Мбапе му се приклучи на Миле Свилар во категоријата најмлади носители на рекорди во Лигата на шампионите, а највозрасен тренер во луксузното европско клупско натпреварување од вечерва е Јуп Хејнкес.

25 поврзани вести »

Задоцнето признание на една олимписка шампионка: Ме силуваше Виталиј Шчербо!

SportMedia - 18.10.2017

Некогашната гимастичарка на СССР, Татјана Гуцу, охрабрена од големата твитер акција „И јас", после повеќе од четврт деценија призна дека како малолетна била силувана. Освојувачот на четири олимписки медали во Барселона 1992 година, признава дека тоа ...

4 поврзани вести »

Миле Свилар најмлад голман во историјата на Лигата на шампионите

SportMedia - 18.10.2017

Миле Свилар е најмладиот голман во историјата на Лигата на шампионите и со 18 години вечерва го брани голот на Бенфика против Манчестер јунајтед. И тоа го прави одлично, бидејќи по првото полувреме остана несовладан во дуелот со ѕвездите на Јунајтед.

46 поврзани вести »

Јовиќ се крсти во Червар, со него ќе ги стават во ред младите „металурзи“

SportMedia - 18.10.2017

Металург не успеа добрите игри од Лигата на шампиони да ги преточи во СЕХА-лигата, на домашен терен загуби од Горење со 24-29. Бројните технички грешки, како и зицери во важните моменти беа клучни за поразот, вкупно четвртти во регионалното ...

41 поврзани вести »

Барселона и Борко ги лечеа раните со Ваљадолид

SportMedia - 18.10.2017

Барселона најде лек за раните по болниот и неочекуван пораз од Вардар во Лигата на шампионите. Каталонскиот тим на домашен терен го совлада Атлетико Ваљадолид со 3-25 (18-10) во рамките на седмото коло во АСОБАЛ-лигата, каде и натаму без пораз, има ...

238 поврзани вести »

Горење ја расипа бајката на Металург

SportMedia - 18.10.2017

Екипата на Металург не успеа да продолжи во ист ритам и во СЕХА-лигата, по двете одлични партии во Лигата на шампионите. Тимот од Автокоманда на домашен терен беше поразен од Горење со 24-29 (14-16).

41 поврзани вести »

Илиев: Учам од најдобрите (Фото)

SportMedia - 18.10.2017

Дени Илиев по долг период беше на голот на Арсенал, во резервниот состав против Сандерленд и не прими гол во победата од 2:0, а наскоро очекува да добие шанса и во првиот состав. Но, не лета во облаци, иако по подолг период е подготвен за големи ...

2 поврзани вести »