TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SportMedia

„Студентките“ силно во Струмица

SportMedia - 22.10.2017

Стартуваа натпреварите од новата сезона и во Првата женска одбојкарска лига. На програмата беа четири натпревари, оној петтиот, во кој треба да се сретнат екипите на Куманово и Бами Кор ќе се одигра утре со почеток од 20.30 часот РЕЗУЛТАТИ 1.

2 поврзани вести »

БРОЕЈА ДО 221: Партизан и Игокеа играа за историјата на АБА лигата (ВИДЕО)

SportMedia - 22.10.2017

Неверојатно ефикасен, и слободно може да се каже луд натпревар одиграа екипите на Партизан и Игокеа. Во петтото АБА коло, во Белград на семафорот во салата „Александар Николиќ стоеја некои НБА бројки...

37 поврзани вести »

Ѓаволски добра титула на Гергес на Кремљ купот

SportMedia - 22.10.2017

Германката Јулија Гергес е новата шампионка на Кремљ купот во Москва, а на импресивен начин со победа од 6:1, 6:2 против Дарија Касаткина ја прекина црната серија од 6 порази во финалињата на ВТА турнирите.

Никола Матлиевски е нов тренер на Тинекс Пролет

SportMedia - 22.10.2017

Тинек Пролет има нов шеф на стручниот штаб. Доскорешниот тренер во РК Металург, и некогашен играч на клубот од Пролет, Никола Матлиевски е именуван за прв тренер на скопскиот суперлигаш. „Со задоволство и официјално можеме да објавиме после ...

6 поврзани вести »

БАРСЕЛОНА ГЛАСА: Ќе се менува името на „Камп Ноу"

SportMedia - 22.10.2017

Барселона е голем клуб, а има и големи планови... Пред се за реновирање на стадионот на кој ги играат своите натпревари. Плановите постојат одамна, па сега следува следната фаза – работите на „Камп Ноу" кои би требало да чинат 600 милиони евра.

109 поврзани вести »

ХАМИЛТОН ДОМИНИРА И ВО АМЕРИКА: Фетел веднаш до него, Ферстапен казнет

SportMedia - 22.10.2017

По 72. пат во кариерата и 11 пат во оваа сезона, Луис Хамилтон ќе ја има најдобрата стартна позиција пред почетокот на една трка. Така ќе биде и пред онаа за Големата награда на Америка, затоа што автомобилистот од В.

43 поврзани вести »

Вардарци ќе се запознаат со Могилата, Победа го чека шампионот на готовс

SportMedia - 22.10.2017

Шампионот Вардар во незгоден момент ќе и гостува на Победа, по тешкиот европски пораз од Реал Сосиедад, а „црвено-црните" за првпат ќе гостуваат на „Могилата", стадион на кој играат прилепчани како домаќини.

59 поврзани вести »

СЕРИОЗНИ ПРОБЛЕМИ СО ПОВРЕДИТЕ: Само пет клуба се „живи и здрави"

SportMedia - 22.10.2017

Мачната и не за гледање повреда на Гордон Хејворд која крилото на Бостон Селтикс ја доживеа по само шест минути играње во првиот меч од сезоната (против Кливленд), како да беше една неверојатно лоша најава за уште полоши вести во наредните денови, ...

4 поврзани вести »

„КЕНГУРСКИ СКОК" НА МАРКЕЗ: Од Австралија кон титулата

SportMedia - 22.10.2017

Патеката „Филип Ајленд" повторно пружи можност за спектакуларна борба во која учествуваа двајца големи асови на авто-мото спортот, Валентино Роси и Марк Маркез. На крајот, победата ја однесе Маркез, Роси може да биде задоволен затоа што по несреќата ...

14 поврзани вести »

ПОРАДИ ДРАЖЕН ЈА ЗАСАКАВМЕ КОШАРКАТА: И до денеска не престанавме да сонуваме! (ВИДЕО)

SportMedia - 22.10.2017

„Уживав кога играм против Дражен. Голем играч. Не стравуваше, до крај беше сконцентриран. Борбен и самоуверен. Кога и да се соочевме одеше силно против мене, како и јас против него. Поинаку против Дражен не се можеше.

4 поврзани вести »

ШОК ВО ЛА: Се повреди Теодосиќ (ВИДЕО)

SportMedia - 22.10.2017

Последно име на списокот е она на Србинот Милош Теодосиќ. Пред крајот на втората четвртина на дуелот со Феникс Санс, во желбата да дојде до една топка со помош на дефанзивен скок, бекот на ЛА Клиперс доскокна на ногата на Девин Букер, и остана да ...

22 поврзани вести »

Магија за Кливленд, Гасол го среди Голден Стејт

SportMedia - 22.10.2017

Мемфис гризлис славеа против актуелниот шампион Голден Стејт со (111:101). Марк Гасол со 34. поени, 14. скока и 2. асистенции беше најдобриот играч во победничката екипа. Кај Вориорс, Стеф Кари дојде до 37.поени, 6.скока и 3 асистенции, а Кевин ...

29 поврзани вести »

КОНТЕ: Никогаш не сум стравувал од отказ!

SportMedia - 22.10.2017

Челзи го „преживеа" Вотфорд, Антонио Конте исто така. Го спасија Италијанецот головите на оној што не го сака баш многу Миши Батшуаи кој го внесе од клупата за резерви, и Сезар Аспиликуета, кои ги поставија посакуваните бројки на семафорот на ...

3 поврзани вести »