TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортски

Мурињо: Денешните фудбалери не се „мажи“ туку детишта!

Спортски - пред: 8 часа

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо смета дека современите фудбалери не се „мажи“ како некогаш, и дека многу тоа се променило во изминатите десет години. Мурињо ја започна тренерската кариера во 1994 година, кога стана асистент во Порто.

57 поврзани вести »

Наинголан се предомисли: Сериозно размислувам за Челзи!

Спортски - пред: 8 часа

Само неколку часа од како Раџа Наинголан изјави за „Газета дело Спорт“ дека нема намера да ја напушти Рома, од „Скај Спорт“ објавија негово интервју во кое го тврди различното. Познато е дека Нанинголан беше трансфер цел број еден на Антонио Конте ...

9 поврзани вести »

Бомба: Манчестер Сити руши рекорд за Донарума!?

Спортски - пред: 9 часа

Италијанските медиуми пренесуваат дека Манчестер Сити спрема непристојна понуда за голманската сезнација од Италија, Џанлуиџи Донарума. Главна трансфер цел на „граѓаните“ во летниот преоден рок ќе биде доведување на квалитетен голман, а „Скај Спорт“ ...

52 поврзани вести »

Турска мисица го носи Озил во Фенербахче!

Спортски - пред: 9 часа

Месут Озил донел конечна одлука и исто како и Алексис Санчез ќе го напушти Арсенал на крајот на сезоната. Германскиот репрезентативец долго време беше во преговори со „топџиите“ за продолжување на договорот, но после разочарувачката сезона донел ...

72 поврзани вести »

Ангеловски и Пандев едногласни: Одиме на победа!

Спортски - пред: 11 часа

Македонија сеуште е без победа и освоен бод во квалификациската група, но против Лихтенштајн ќе биде фаворот, па капитенот и селекторот едногласно потврдија дека ќе одат на победа. „Не сакаме да зборуваме за било кој натпревар дека сме фаворити, тоа ...

65 поврзани вести »

Ракавицата е фрлена: Барса со „безобразна“понуда за Иско!

Спортски - пред: 11 часа

Медиумите веќе подлго време тврдат дека Барселона покажува силен интерес за Иско, а сега тврдат дека Каталонците ја започнале операцијата за доведување на ѕвездата на Реал Мадрид. Иско не е задоволен од својот статус во Мадрид и на лето сигурно ќе ...

44 поврзани вести »

Агентот: Верати треба да го напушти ПСЖ!

Спортски - пред: 11 часа

Агентот на Марко Верати верува дека италијанскиот плејмејкер би требало да почне да размислува за трансфер во некој од најголемите европски клубови, бидејќи смета дека не може да освои голем трофеј со ПСЖ.

4 поврзани вести »

Реал го руши светскиот рекорд: Плаќа 120 милиони за тинејџерот кој го залуде светот!

Спортски - пред: 12 часа

Шпанските весници „Марка“ и „АС“ кои се добро информирани за случувањата во Реал Мадрид, пренесуваат дека „кралскиот“ клуб во летниот преоден рок ќе го руши светскиот рекорд и за трансферот на 18-годишнот Мбапе ќе искешира 120 милиони евра.

29 поврзани вести »

На UFC борец му се заканува доживотен затвор – претепа порно ѕвезда!

Спортски - пред: 12 часа

Некогашниот UFC борец, Џонатан Копенхејв би требало на почетокот на јуни да ја дознае својата судбина по повод обвиненијата за обид за убиство. Копенхејв , кого во рингот го викаа машина, се наоѓа во затвор од 2014 година откако сурово ја претепа ...

4 поврзани вести »

Ибра има порака за Гвардиола: Ти си безрбетник и кукавица!

Спортски - пред: 12 часа

Златан Ибрахимовиќ никогаш не му прости на Гвардиола сезоната во Барселона, а ново поглавје овој дуел ќе добие во април во Премиер лигата. Познато е дека Гвардиола по секоја цена сакаше да го донесе Ибра , а потоа во вториот дел од сезоната без ...

72 поврзани вести »

Заморано: Доколку Меси беше Чилеанец ќе имаше споменици во целата земја!

Спортски - пред: 13 часа

Поранешната фудбалска ѕвезда, Чилеанецот Иван Заморано тврди дека Меси не е доволно почитуван во својата земја. Пред гостувањето на Чиле во Аргентина, во квалификациите за СП, Заморано зборуваше за аргентинската ѕвезда.

4 поврзани вести »

Готово: Ѕвездата на Монако се договори со Челзи

Спортски - пред: 13 часа

Извори блиски до фудбалерот за „Скај Спорт“ потврдија дека ѕвездата на Монако, Тиму Бакајоко веќе постигнал договор со Челзи. Наводно, Бакајоко без двоумење ја прифатил понудата и на Челзи и ги договорил сите детали, па сега останува уште „сините“ ...

29 поврзани вести »

Се е спремно: Челзи прави „земјотрес“ на трансфер пазарот!

Спортски - пред: 13 часа

Антонио Конте оваа сезона е на добар пат да ја освои Премиер лигата со Челзи, но размислува за иднината на клубот и сака значително да го засили тимот за следната сезона да атакува на Лигата на шампиони.

29 поврзани вести »

Фергусон: Треба да се фокусираме на Лига Европа и да ја освоиме!

Спортски - пред: 14 часа

Легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон изјави дека „црвените ѓаволи“ треба да се сконцентрираат во озвојувањето на Лига Европа. Јунајтед никогаш во историјата не го освоил второто по ранг европско натпреварување, а доколку успее ...

57 поврзани вести »

Диего Коста проговори односот со Конте и трансферот во Кина!

Спортски - пред: 14 часа

Диего Коста даде опширно интервју за шпанските медиуми каде си ја отвори душата и проговори за многу нешта, а меѓу другото откри и кој бил најголемиот проблем со Антонио Конте. „Се започна откако пристигна во клубот, му кажав дека сакам да одам во ...

16 поврзани вести »

Медиумите тврдат: Санчез веќе избрал куќа во Париз!

Спортски - пред: 14 часа

Алексис Санчез ова лето готово сигурно ќе го напушти Арсенал, а еден од најзаинтересираните клубови за неговиот потпис е Пари Сент Жермен. Доколку им се верува на француските медиуми Санчез веќе одбрал куќа во столицата на Франција кој чини 11 ...

5 поврзани вести »

Ливерпул тргнува по ѕвездата на Интер!

Спортски - пред: 14 часа

Ливерпул е силно заинтересиран за крилниот фудбалер на Интер, Иван Перишиќ и веќе спремил понуда од 35 милиони евра за Хрватот, пренесуваат англиските медиуми. Јирген Клоп одлично ги познава квалитетите на Перишиќ бидејќи двајцата соработуваа во ...

9 поврзани вести »

Дибала го напушта Јуве, се сели во Шпанија!

Спортски - пред: 14 часа

Еден од најдобрите фудбалери на Јувентус, Пауло Дибала, по завршувањето на сезоната би можел да го напушти Торино и да се пресели во Шпанија. Според пишувањата на „Мундо Депортиво“, Дибала на лето ќе направи сензационален трансфер и ќе се пресели во ...

52 поврзани вести »

Видео: Голден Стејт испиша нова историја во НВА!

Спортски - пред: 14 часа

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс изминатата ноќ забележаа победа во Далас 112:87 и се запишаа во историјата на НБА лигата. Вориорс ја предводат лигата со 57 победи, а триумфот во Далас беше 28 на гостински терен за овој тим во тековната сезона.

76 поврзани вести »

Бившиот белгиски челник нов селектор на силната репрезентација од Брегот на Слоновата Коска

Спортски - пред: 15 часа

Поранешниот селектор на фудбалската репрезентација на Белгија, Марк Вилмотс е назначен за нов селектор на репрезентацијата на Брегот на Слоновата Коск а. Со кусо соопштение фудбалскиот сојуз на оваа држава на својата интернет страница ја објави ...

11 поврзани вести »