TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортски

Инфантино: Ќе се борам за ВАР во Русија…

Спортски - пред: 21 мин

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино истакна дека посакува да ја има видео технологијата на СП следното лето во Русија. На вечерашната церемонија на ФИФА за најдобар играч на светот, Инфантино истакна дека многумина имаат позитивен коментар за ...

2 поврзани вести »

Билиќ преживеа, но се’ уште е неизвесен: Управата го обелодени единствениот ултиматум!

Спортски - пред: 45 мин

Хрватскиот тренер, Славен Билиќ по којзнае кој пат го преживеа отказот и остана на клупата на Вест Хем. Билиќ ниту оваа сезона не бележи добри резултати со Вест Хем, се наоша на 16. позиција на табелата во ПЛ, и е во близина на опасната зона за ...

4 поврзани вести »

Тим на годината: „Кралевите“ доминираат со петмина претставници!

Спортски - пред: 1 час

Дури петмина фудбалери на Реал Мадрид се најдоа во изборот на идеалниот тим за 2017 година. ФИФА вечерва на гала вечерта во Лондон ќе ја додели наградата за најдобар фудбалер за изминатата година, а во конкуренција ќе бидат три ѕвезди на светскиот ...

107 поврзани вести »

Од Париз има на што да бидат „БЕСНИ“- ПСЖ беше оштетен за пенал „чист како солза“! (Видео)

Спортски - пред: 2 часа

Екипата на ПСЖ беше навистина оштетена при резултат 1:1. Левиот бек на Олимпик Марсеј, Џордан Амави успеа да го спречи Килијан Мбапе , но набрзо потоа играше со рака во својот шеснаесетник.

16 поврзани вести »

Батшуаи повторно издоминира – Овој навивач си доби тоа што бараше! (Фото)

Спортски - пред: 2 часа

Напаѓачот на Челзи, Мичел Батшуаи, без никакви дилеми е фудбалер кој треба да го следите на друштвените мрежи. Белгиецот од поодамнa на Твитер објавува шеговити пораки со кои ги расположува своите фанови, но после натпреварот против Вотфорд (4:2) ...

Познатата порно ѕвезда постави слика со која го повика Стеф Кари! (Фото)

Спортски - пред: 2 часа

Познатата порно ѕвезда Миа Калифа повторно се најде во центарот на вниманието на спортската јавноста. Калифа е позната по тоа што сака ги повикува спортистите преку друштвените мрежи, а така беше и овој пат.

2 поврзани вести »

Намерно или не, сега е потврдено: Бонучи го пропушта големото дерби!

Спортски - пред: 3 часа

Екипата на Милан поминува низ турбулентен период на почетокот од новата сезона во Серија А. „Росонерите“ во викендот кој е зад нас ја продолжија низата без победи, клупата на Монтела се повеќе се „тресе“.

71 поврзани вести »

Мурињо ги разочара „ѓаволите“: Нема да ја завршам кариерата во Манчестер

Спортски - пред: 3 часа

Манаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, најави дека ќе нема да ја прифати понудата за продолжување на договорот. Управата на Јунајтед е спремна да го продолжи договорот со Португалецот и за тоа му нуди договор на пет години, според кој ...

50 поврзани вести »

Скандал во Англија – Нападнат и ограбен Џо Харт!

Спортски - пред: 3 часа

Англискиот репрезентативец и актуелен чувар на мрежата на Манчестер Сити, втор пад во два месеци се соочува со слични проблеми. Голманот на Вест Хем во близината на тренинг кампот на неговиот клуб бил нападнат и ограбен од три лица, при нападот ...

Видео: На овој фудбалер денес му се смее цела Европа

Спортски - пред: 4 часа

Келн е најголемото разочарување во Бундес лигата оваа сезона и не знае за победа ни после 9 одиграни кола. Шанса да ја осигураат првата понеда во шампионатот ја имаа вчера против Вердер пред своја публика, но натпреварот заврши без голови.

3 поврзани вести »

Мбапе има предлог: Црвен картон за судиите?!

Спортски - пред: 4 часа

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе, не беше задоволен од судиските одлуки во натпреварот против Марсеј во кој неговиот ПСЖ успеа во финишот да се спаси од пораз. ПСЖ усоеа да извлече бод од гостувањето Марсеј и тоа со десетмина фудбалери на теренот ...

16 поврзани вести »

Видео кое го обиколи светот: Видете како Меси фрустрирано реагира на потегот на Ракитиќ!

Спортски - пред: 4 часа

Барселона викендов ја победи Малага со 2:0 на домашен терен, а Лео Меси не успеа да се запише во листата на стрелци. Сепак, на интернет се појавија две ситуации на кои се гледа како Аргентинецот искажува незадоволство кон својот соиграч.

3 поврзани вести »

Поранешниот помошник на Анчелоти прва мета на „карамелите“?

Спортски - пред: 4 часа

Кој ќе го наследи Роналд Куман на клупата на Евертон? Откако ова попладне „карамелите“ го отпуштија Роналд Куман, започнаа шпекулации за тоа кој би можел да биде негов наследник. Како што пренесуваат англиските медиуми во овој момент прва мета на ...

50 поврзани вести »

Мурињо изненадува – Го сака Бразилецот од Реал и му нуди договор како на Погба!

Спортски - пред: 4 часа

Според последните информации кои ги пренесуваат англиските и шпанските медиуми, Манчестер Јунајтед е заинтересиран за фудбалерот за врска на „кралевите“. Жозе Мурињо има силна желба на „Олд Трафорд“ да го види 25 годишниот Бразилец, Касемиро и ...

2 поврзани вести »

Видео: Америка на нозе – Џовинко ја „исчисти пајажината“

Спортски - пред: 4 часа

Џовинко на спектакуларен начин го спаси својот Торонтоо од пораз против Атланта во МЛС лигата. Неговиот тим губеше со 2:1, а потоа пет минути прет крајот Џовинко од слободен удар ја „исчисти пајажината“ од ...

13 поврзани вести »

Атлетико спреми нов договор за својот капитен

Спортски - пред: 5 часа

Капитенот на Атлетико Мадрид, Габи Фернандез ќе добие нов договор од клубот, пренесува шпанскиот весник „АС“. Актуелниот договор на Габи истекува во јуни 2018 година, а според новиот договор тој ќе остане „јорганџија“ до 2019 година.

3 поврзани вести »

Кој ќе ја добие наградата за „Најдобар фудбалер“ според ФИФА?

Спортски - пред: 5 часа

Вечерва во 20:30 часот по наше време започнува церемонијата за врачување на наградите на ФИФА за најдобрите од изминатата година. Кристиано Роналдо е најголем фаворит да биде избран за најдобар фудбалер во 2017 година.

8 поврзани вести »

Овој човек ги „уништи“ Клоп и Ливерпул: Немам нозе, но би се бранел подобро од Ливерпул!

Спортски - пред: 5 часа

Параолимпиецот, Џавад, знаеше како да дотури „сол на раната“ на Јирген Клоп. Британскиот параолимпиец, Али Џавад, е хит на социјалните мрежи поради коментарот на сметка на Ливерпул. „Црвените“ изминатиот викенд беа поразени од Тотенхем со 4:1, ...

Селтик жестоко казнет за нападот врз Мбапе

Спортски - пред: 5 часа

УЕФА го казни фудбалскиот клуб Селтик со 10.000 евра парична казна поради нападот на ѕвездата на Пари Сент Жермен, Килијан Мбапе. На натпреварот од Лига на шампиони еден навивач на шкотскиот клуб втрча во теренот и се обиде со нога да го удри ...

16 поврзани вести »

Касано открива како се „уништил“ самиот себе: Можев да бидам како Меси, Нејмар…

Спортски - пред: 6 часа

Италијанскиот напаѓач Антонио Касано и понатаму е без клуб, а вниманието на јавноста го привлекува со своите контроверзни изјави. Касано во последните неколку месеци често ги менуваше тврдењата за тоа дали продолжува со активното играње фудбал или ...

13 поврзани вести »