TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортски

Наутро политичар, навечер судија во Лига на шампиони!

Спортски - пред: 13 часа

Вечерва продолжуваат натпреварите од Лигата на шампиони, а најголемата занимливост ни доаѓа од Шкотска. Станува збор за младиот, 34-годишен судија Даглас Рос. Тој во текот на денот е пратеник во парламент, а навечер судија.

2 поврзани вести »

Иван Класниќ доби нов бубрег

Спортски - пред: 13 часа

На поранешниот хрватски репрезентативец Иван Класниќ изминатата ноќ во Загреб му беше успешно извршена трансплантација на бубрег. За Класниќ ова е трета трансплатација откако пред десет години дозна дека има дисфункција на бубрегот, кога и почна ...

8 поврзани вести »

Куп на Македонија: Шкендија после пенали до четвртфинале!

Спортски - пред: 13 часа

Шкендија го совлада Работнички по изведувањето на пеналите за пласман во четврт-финалето на Купот на Македонија, каде што им се приклучуваат прволигашите Академија Пандев, Победа, Пелистер, Скопје и Ренова.

67 поврзани вести »

Не е само Челзи заинтересиран: Италијанскиот гигант доаѓа по напаѓачот на Црвена Звезда

Спортски - пред: 13 часа

Ричмонд Боачи е еден од најважните фудбалери на Црвена Звезда кој со своите настапи го привлече вниманието на многу европски гиганти кои ќе пратат скаути да го следат на мечот со Арсенал. Покрај веќе потврдениот инетрес од страна на Челзи, ...

Роналдо знае кој е неговиот наследник и побарал од Перез да го доведе во Мадрид?

Спортски - пред: 14 часа

„Дон Балон“ повторно пренесува ексклузива. Според информациите на реномираниот шпански магазин, Кристиано Роналдо инсистира раководството на Реал Мадрид да го доведе Маркус Рашфорд. Португалецот наводно токму во 19 годишниот напаѓач на Манчестер ...

66 поврзани вести »

Јаневски: Утре ги очекувам првите бодови во Европа!

Спортски - пред: 14 часа

Вардар утре го пречекува Реал Сосиедад во рамките на третото коло од Лига Европа и се надева дека на домашен терен ќе ги освои првите бодови во групата. Тренерот Чедомир Јаневски верува дека неговиот тим може да дојде до позитивен резултат и да ги ...

60 поврзани вести »

Некогаш го исмеваа, а сега е еден од најдобрите напаѓачи во Примера!

Спортски - пред: 14 часа

Можеби до сега не добиваше вистинска прилика, но сега конечно добива шанса и ја искористува на вистински начин. Италијанецот Симеоне Заза важеше за еден од најталентираните фудбалери во Италија, но во Јувентус во жестоката конкуренција не можеше да ...

Србија го чека натпреварот на деценијата: Звезда – Арсенал, 40 години подоцна!

Спортски - пред: 14 часа

Звезда и Арсенал повторно се сретнаа, прв пат после 40 години. Тој 6 декември 1978 година, Црвена Звезда среде Лондон го исфрли Арсенал од Купот на УЕФА, а голот на одлука го постигна Душан Савиќ.

4 поврзани вести »

Хамес заврши со Баерн – се сели во Италија

Спортски - пред: 14 часа

Хамес Родригез ова лето пристигна во Минхен како големо засилување од Реал Мадрид, но неговата авантура во Баварија најверојатно ќе заврши после само 6 месеци. Баварците го донесоа Колумбиецот на двегодишна позајмица за 10 милиони евра, а имаат ...

66 поврзани вести »

ФОТО на денот: Кошаркарот на Кливленд се моли за Хејворд!

Спортски - пред: 15 часа

На никого не му беше до кошарка после страшната повреда на Гордон Хејворд. За жал двата одлични натпревари на отварањето во НБА лигата паднаа во сенка на повредата на играчот на Бостон, Гордон Хејворд кој веќе во петата минута заработи страшна ...

52 поврзани вести »

Фатен на дело: Фелаини преговара со ПСЖ

Спортски - пред: 15 часа

Британскиот весник „Сан“ го шокираше „црвените ѓаволи“ откако го улови Маруан Фелани како излегува од еден хотел каде имаше средба со претставници на еден европски гигант. Станува збор за Пари Сент Жермен чии претставници допатуваа во Брисел и ...

9 поврзани вести »

Барселона во Ајакс го пронајде решението за одбраната? (Видео)

Спортски - пред: 15 часа

Како што пренесува „Мундо Депортиво“, каталонскиот клуб сериозно е заинтересиран за талентираниот фудбалер на Ајакс. Јасно е дека Барса ќе мора што побрзо да пронајде засилувања за последната линијата од тимот.

2 поврзани вести »

Меси имал таен разговор со големата ѕвезда: Дојди во Барса, ќе бидеме одличен тандем!

Спортски - пред: 15 часа

Барселона во саботата ремизираше 1:1 против Атлетико Мадрид и така ја продолжи низата без пораз оваа сезона. Двете најголеми ѕвезди, Антоан Гризман и Лео Меси не прикажаа спекталурана партија, но медиумите откриваат дека двајцата имале таен разговор ...

48 поврзани вести »

Клоп презадоволен: Фантастично е да се биде дел од испишувањето на историјата

Спортски - пред: 15 часа

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека е убаво да се учествува во пишувањето историја. Германецот беше презадоволен откако неговата екипа го победи Марибор со 7:0 во Лигата на шампионите и оствари рекордна победа на гостински терен во ...

59 поврзани вести »

Знаевте ли од какво пореметување пати Дејвид Бекам?

Спортски - пред: 15 часа

Дејвид Бекам можеби не е помеѓу најдобрите фудбалери на сите времиња, но секако е еден од најпознатите и најбогатите. Најдобрите денови ги помина во Манчестер Јунајтед, играше за Реал Мадрид, потоа замина во САД, а во залезот од кариерата заигра за ...

8 поврзани вести »

Легендата на Арсенал ЗНАЕ зошто Озил игра под своето ниво!

Спортски - пред: 15 часа

Легендата на Арсенал има одговор на прашањето кое ги мачи „топџиите“. Месут Озил е непрепознатлив оваа сезона. Од сите фудбалери на Арсенал, Германецот е најчесто критикуван, причината е што неговите настапи се навистина слаби, податокот дека не ...

52 поврзани вести »

Каков Усеин Болт? Синоќа во ЛШ виден најбрзиот фудбалер (видео)

Спортски - пред: 16 часа

Ливерпул синоќа го прегази Марибор во Лигата на шампиони и запиша висока победа од 0:7. Мохамед Салах заслужено го доби епитетот играч на натпреварот, иако на терен помина само 56 минути, после двата гола и прекрасната асистенција.

2 поврзани вести »

Вечерва паѓа рекорд стар 15 години: Ова чудо од дете го „руши“ Икер Касиљас

Спортски - пред: 16 часа

Легендарниот Икер Касиљас во 2002 година стана најмладиот голман во Лигата на шампиони, но вечерва може да биде соборен неговиот рекорд стар 15 години. Бенфика ќе го пречека Манчестер Јунајтед на „Луж“, а меѓу стативите би требало да стои ...

24 поврзани вести »

ДЕРБИ НА ВЕЧЕРТА: Коефициенти, слабости и предности! Кој ќе ги искористи?

Спортски - пред: 17 часа

Денес во рамките од третото коло во Лигата на шампионите се играат уште осум натпревари, а дербито на вечерта се игра во Лондон, каде што гостува Рома. Со победата на новиот стадион на Атлетико во претходното коло екипата на Челзи покажа колку може, ...

30 поврзани вести »

Матиќ се враќа во Лисабон: Додека сум жив ќе навивам за Бенфика!

Спортски - пред: 17 часа

Манчестер Јунајтед вечерва и гостува на Бенфика, а тоа всушност ќе биде враќање на Немања Матиќ на местото каде ја стекна својата фудбалска афирмација. Српскиот репрезентативец помина три години во гигантот од Лисабон кои беа клучни во неговиот ...

15 поврзани вести »