TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортски

СРАМ на векот! – За ова ли игра во НБА и заработува ДЕВЕТ милиони долари?! (Видео)

Спортски - пред: 13 часа

Навистина е тешко вакво нешто да се објасни… Андре Робертсон никогаш не бил познат како добар изведувач на слободните фрлања. Во досегашната кариера има нешто повеќе од 49% на успешност, додека минатата сезона погоди нешто повеќе од 42%.

Големата ѕвезда на распродажба – гигантите се тепаат за него!

Спортски - пред: 13 часа

Нема сомнеж, со клаузула од 100 милиони евра, ако ја имате во предвид цената од минатото лето, Антоан Гризман е на продажба. Тој ја зголеми двојно клаузулата, само за ова лето, така што потпиша нов договор со Атлетико, но од следното лето ќе вреди ...

2 поврзани вести »

Скандал во редовите на шампионот: Првата ѕвезда ЖЕСТОКО го навреди Алегри! (Видео)

Спортски - пред: 13 часа

Екипата на Јувентус вчера го одигра веројатно најдобриот натпревар во сезоната, со играч помалку скоро 70 минути тие успеаа да постигнат четири погодоци и да слават со 2:6 против Удинезе. Меѓутоа, во редовите на шампионите на Италија би можел да се ...

82 поврзани вести »

АПСОЛУТЕН ХИТ: Кога баба Сада го опишува голот на Џеко!

Спортски - пред: 13 часа

Един Џеко во средата одигра фантастичен меч во Лигата на шампиони и постигна два гола против Челзи, од кои едниот беше навистина ремек-дело. На интернет се појави снимка од баба Сада , која на интересен и живописен начин го опишува голот на својот ...

ЛУДА кореографија – Роки Балбоа се појави на трибините! (Видео)

Спортски - пред: 14 часа

Навивачката фантазија отиде чекор подалеку, па така во турското дерби помеѓу Галатасарај и Фенербахче навивачите на домаќинот приредија вистински спектакл. На теренот не беше премногу интересно, во Турција беше одиграно едно од најнеинтересните ...

14 поврзани вести »

Големо засилување за Барселона: Палмарсон потпиша до 2021!

Спортски - пред: 14 часа

Конечно заврши сагата околу иднината на кариерата на најдобриот исландски ракометар, Арон Палмарсон. Досегашниот ракометар на Веспрем кариерата ќе ја продолжи во каталонскот гигант Барселона каде потпиша договор до 2021 година и сигурно ќе биде ...

16 поврзани вести »

Монтела пред отказ, овој човек е главен фаворит за негов наследник!

Спортски - пред: 14 часа

Милан и покрај големите засилувања ова лето катастрофално ја започна сезоната и веќе четири натпревари не знае за победа во Серија А. Позициајта на тренерот Монтела сериозно е разнишата, па доколку не успее да забележи добри резултати на следните ...

82 поврзани вести »

Кикс на деценијата: Барса го избрка, сега Мурињо го сака во Јунајтед!

Спортски - пред: 14 часа

Барселона го продаде еден од своите најголеми бисери за 1,5 милиони евра без повратна клаузула. 22-годишбниот лев бек Алекс Грималдо сега одлично игра во Бенфика и се најде на списокот на Жозе Мурињо.

2 поврзани вести »

Кој нема да го дочека ноември во Премиер лигата? Листата никогаш не била подолга!

Спортски - пред: 14 часа

Никогаш немало потенцијални откази во Премиер лигата во еден момент како што има сега. Доколку можеме да веруваме на англиските медиуми овие денови, ќе видите дека само некои менаџери во Премиер лигата се „безбедни“, на пример, Пепе, Мурињо, ...

47 поврзани вести »

Видиќ откри кој е „највалканиот“ играч во Премиер лигата: Тој за мене е мал човек!

Спортски - пред: 14 часа

Немања Видиќ со години беше столб на одбраната во Манчестер Јунајтед и еден од најдобрите дефанзивци на планетата. Видиќ се одликуваше со голема борберност и храброст, па поради тоа беше омилен кај „црвените ѓаволи“.

4 поврзани вести »

Барса купува ѕвезда од Премиер лигата, а тоа не е Кутињо!

Спортски - пред: 14 часа

Каталонците повторно ја активираа приказната. Како што пишуваат англиските медиуми, фудбалскиот клуб Барселона на зима повторно ќе се обиде да го доведе играчот на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера.

17 поврзани вести »

Бонучи сакал да ја врати капитенската лента: Ако сум јас проблем, земете ја слободно!

Спортски - пред: 15 часа

Дојде како најдобар дефанзивец во светот, камандант на одбраната и пред се шампион чии победнички менталитет требаше да го промени карактерот на соблекувалната на Милан. Но, после само неколку натпревари, Леонардо Бонучи е многу поблиску до статусот ...

82 поврзани вести »

Мурињо тргнува во акција: Создава феноменално трио во средниот ред

Спортски - пред: 15 часа

Манчестер Јунајтед ова лето беше еден од тимовите кои уште во раната фаза од трансфер периодот ги заврши сите посакувани трансфери. Уште во јули потпишаа со Линделоф, Лукаку и Матиќ, а подоцна пристигна само Златан.

10 поврзани вести »

Видете го најлудиот пенал во историјата на фудбалот!

Спортски - пред: 15 часа

Последните години на фудбалските терени можевме да видиме секакви ситуации, но снимката од овој пенал е навистина нешто посебно. Не е познато на кој натпревар се случило, но со право овој пенал е наречен „најлудиот во историјата“.

10 поврзани вести »

Наградата „Голден Бој“ во вистинските раце

Спортски - пред: 15 часа

Француското чудо од дете, напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе е прогласен за најдобар млад фудбалер во светот. Наградата „Голден Бој“ дефинитивно си оди во вистинските раце. Мбапе во Монако имаше сезона од соништата и затоа пристигна наградата.

16 поврзани вести »

Видео: Нејмар поцрвене, па се правдаше: Црвениот картон беше незаслужен

Спортски - пред: 15 часа

Нејмар нема по добро да го памети првото големо дерби помеѓу Марсеј и ПСЖ. Иако постигна гол, сепак пред време го заврши натпреварот. Најскапиот фудбалер во светот ги загуби нервите и доби два жолти картони, па не го дочека последниот свиреж.

37 поврзани вести »

Суслина меѓу трите ѕвезди на колото и со една од најдобрите одбрани

Спортски - пред: 15 часа

Искусната голманка на Вардар Ина Суслина, која брилјираше на гостувањето во Норвешка против Ларвик, со една од своите интервенции се најде и во листата на најдобрите 5 одбрани во тековното коло.

27 поврзани вести »

Навас му се закани на Перез: Ќе ги откријам валканите тајни…

Спортски - пред: 16 часа

Дека ситуацијата во соблекувалната на Реал Мадрид не е добра говорат и последните натписи во шпанските медиуми, каде сега главен актер е Кејлор Навас. Костариканскиот голман не може повеќе да слуша шпекулации за доведување на нов голман кој треба да ...

3 поврзани вести »

Хамилтон со нов триумф, Мерцедес шампион кај конструкторите

Спортски - пред: 16 часа

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон забележа победа во Гран при на САД на патеката во Остин и ја зголеми предноста во генералниот пласман во Светскиот шампионат во Формула 1. Хамилтон со оваа победа е многу блиску до освојување на четвртата по ред ...

43 поврзани вести »

Тешка повреда на светската шампионка во спуст Штухец

Спортски - пред: 18 часа

Словенечката скијачка Илка Штухец може да ја пропушти целата сезона во алпското скијање поради повреда на коленото. Актуелната светска шампионка во спуст ги скина предните вкрстени лигаменти на левото колено за време на вчерашниот тренинг на ...

8 поврзани вести »