Спортски

Гвардиола: Во кој било друг спорт ние ќе победевме

Спортски - 18.04.2024

По ПСЖ и Борусија Дортмунд, во полуфиналето на Лигата на шампионите се пласираа и Реал Мадрид и Баерн Минхен. По фантастичната прва средба во Мадрид, која заврши 3:3, Манчестер Сити и Реал одиграа 1:1 во реваншот на „Етихад“ по продолженијата, па ...

170 поврзани вести »

Баерн преку Арсенал до полуфинале🎥

Спортски - 17.04.2024

Баерн Минхен обезбеди полуфинале во Лигата на шампиони откако со минимални 1:0 славеше против Арсенал на „Алијанц Арена“. Во првото полувреме немаше големи шанси на двете страни, а Арсенал беше поофанзивен имаше поголем дел од играта.

159 поврзани вести »

Реал со предност на полувреме, Родриго повторно стрелец🎥

Реал Мадрид има предност на полувреме против Манчестер Сити на „Етихад“. После ремито во Марид, Сити влезе како фаворит и ја има иницијативата, но Реал одлично се брани и спорадично се заканува.

Роналдо го доби Јувентус на суд, ќе добие 19 милиони евра

Кристиано Роналдо го доби судискиот спор против неговиот поранешен клуб Јувентус за неисплатени плати и сега „старата дама“ ќе мора да му исплати 19,5 милиони евра. Поради корона пандемијата која започна пролетта 2020 година, Јувентус имаше ...

21 поврзани вести »

Трагичарот Араухо јавно се извини: Жал ми е што ве разочарав

Роналд Араухо е вистински лидер во одбраната на Барселона веќе неколку сезони, но синоќа беше трагичар за Каталонците. Араухо направ црвен картон во 29-та минута и го остави тимот на цедило, па ПСЖ победи со 4:1 и се пласира во полуфинале.

30 поврзани вести »

Надал елиминиран во Барселона

Рафаел Надал е елиминиран од Алекс де Минор во второто коло на Мастерсот во Барселона. Австралиецот во 11.гем направи брејк, а патоа и го освои сетот. Во вториот сет немаше никава неизвесност, Де Минор го прегази својот противник.