TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортски

Изгледа СЕ е завршено: Бразилецот од ПСЖ се сели во Кина!

Спортски - 12.12.2017

Според медиуми од Франција се е завршено. Судејќи според се, Лукаш Моура е нов фудбалер на Пекинг Гуан. Тој наводно денес завршил и медицинските тестови по што ќе стави договор со кинескиот клуб, пренесуваат медиумите во Франција.

„Бомба“ од Шпанија: Барселона тргнува по Пјаниќ

Спортски - 12.12.2017

Шпанските и италијанските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Барселона е силно заинтересирана за играчот на Јувентус, Миралем Пјаниќ. Шпанските медиуми пренесуваат дека каталонскиот клуб веќе подолго време го следи Босанецот и во него ...

45 поврзани вести »

Осаливен скромен: Не знам дали сум најдобриот!

Спортски - 12.12.2017

Рони Осаливен е еден од најдобрите снукер играчи во историјата со освоени 31 титула и многу рекорди, а со шест титули на првенството на Обединетото Кралство го израмни рекордот на Стив Дејвис.

6 поврзани вести »

Одбојкарите во група со Австрија, Летонија и Косово

Спортски - 12.12.2017

Македонската одбојкарска репрезентација денес ги доби Австрија, Летонија и Косово за противници во новата сезона од Европската лига. Нашите репрезентативци за првпат ќе играат со Косово и Летонија, додека со Австрија имаат играно минатата сезона, ...

46 поврзани вести »

Од Милан после потрошени 194 милиони признаа: Да, погрешивме!

Спортски - 12.12.2017

„Росонерите“ изминатото лето сметаа дека го пронајдоа патот до европскиот врв, но тоа не се случи. Токму големиот број нови фудбалери веројатно е причината за лошите резултати на Милан во домашното првенство, смета директорот на клубот Марко Фасоне.

2 поврзани вести »

Погба: Не жалам што го избрав Манчестер пред Реал Мадрид

Спортски - 12.12.2017

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Пол Погба откри дека навистина имал понуда од Реал Мадрид минатото лето кога го напушташе Јувентус. Французинот откри дека дури бил многу блиску до ја прифати понудата на „кралевите“, но преферирал преселба на „Олд ...

45 поврзани вести »

Фото: „Најк“ подготвува револуција погледнете ги овие ракавици!

Спортски - 12.12.2017

„Најк“ подготвува револуција. Алисон, голманот на Рома, како Џек Бутланд од Стоук, на претходните тренинзи и натпревари, носеа ракавици кои би можеле да означат почеток на една револуција кога во прашање се голманите.

2 поврзани вести »

Лампард, Џерард или Сколс? – Еве што одговори Тони Крос

Спортски - 12.12.2017

Голема полемика се води околу тоа кој е најдобар играч во средината во Англија за 21 век, а Тони Крос го даде своето мислење. Тони Крос денес е еден од најдобрите фудбалери за врска во светот, со Реал Мадрид освои се што можеше да се освои.

2 поврзани вести »

Ливерпул ја најде замената за Кутињо и спреми 90 милиони

Спортски - 12.12.2017

Иднината на Кутињо на „Енфилд“ е неизвесна, Бразилецот побара трансфер во Барселона, па само прашање на време е кога тој ќе се реализира. Англиските медиуми вчера пренесоа дека Кутињо и Ливерпил имаат договор Бразилецот да остане на „Енфилд“ до ...

13 поврзани вести »

Поранешниот фудбалер на Јунајтед го нападна Ловрен: Тоа што го направи е глупаво и безобразно

Спортски - 12.12.2017

Хрватскиот репрезентативец кој настапува за Ливерпул повторно е мета критиките. Ловрен направи пенал во градското дерби помеѓу Ливерпул и Евертон и така им подари бод на градските ривали на „Енфилд“.

Видео: Мислевте дека статуата на Роналдо е лоша? – Заборавете, погледнете ја оваа на Марадона!

Спортски - 12.12.2017

Минатата година статуата на Кристиано Роналдо стана хит на друштвените мрежи. Ѕвездата на Реал бизарно беше прикажана на статуата на која воопшто не наликуваше на себе си, но сега оваа негова статуа би можела да биде заборавена.

7 поврзани вести »

Барселона спремна да го доведе вториот Србин во историјата, Валверде испратил и скаути!

Спортски - 12.12.2017

Тимот на Барселона би можел во своите редови да доведе одлично засилување и тоа Србин. Сергеј Милинковиќ-Савиќ ја воодушеви фудбалската јавност и поради тоа е на мета на голем број европски гиганти, а сега помеѓу нив се појави и Барселона.

5 поврзани вести »

Видео: Поради оваа изјава Меси и денес е омразен лик помеѓу навивачите на Челзи!

Спортски - 12.12.2017

Челзи и Барселона се клубови кои во последните дваесетина година знаеа да понудат голема драма во меѓусебните дуели во Лигата на шампионите. Вчерашниот ждреб во Нион одлучи и оваа сезона во осминафиналето да гледаме судир на овие два тима.

48 поврзани вести »

Роналдо тврдеше дека е најдобар во историјата – Еве што му одговорија од Барселона

Спортски - 12.12.2017

Не се чекаше многу од Барселона да одговорат на тврдењата на Кристиано Роналдо дека е најдобар фудбалер на сите времиња. Португалецот ја освои својата пета „Златна топка“ и така се изедначи со Лионел Ме с и на врвот, а во интервјуто за „Франс ...

48 поврзани вести »

Сега нема препреки – Дали е еден од најголемите англиски таленти е првото јануарско засилување за Јунајтед?

Спортски - 12.12.2017

Манчестер Јунајтед е во пол-позиција да потпише договор со младиот фудбалер. Во претходните 18 месеци, момчето по име Рајан Сесењо просто го воодушеви фудбалскиот свет. Сега има само 17 години и е стандарден член на Фулам, игра на позцијата лев бек ...

25 поврзани вести »

„Стари маки“ за Венгер, против Вест Хем без двајца стандардни

Спортски - 12.12.2017

Повторно повреди во Арсенал. Утревечер Арсенал му гостува на Вест Хем во градското дерби на Лондон, а Венгер за овој натпревар не ќе може да смета на двајца стандардни фудбалери. Се работи за Шкодран Мустафи и Арон Рамзи , ниту еден од овие двајца ...

86 поврзани вести »

Третолигаш вечерва гостува на „Меаца“, го „боцкаат“ Интер и имаат подобар играч од Икарди

Спортски - 12.12.2017

Интер вечерва го започнува натпреварувањето во Купот на Италија, против третолигашот Порденоне, кој ако се суди според смислата за хумор е веќе победник. Овој клуб од северот на Италија баш добро се забавува на своја и на сметка на Интер пред ...

19 поврзани вести »

Арсенал со последен обид да го задржи Озил

Спортски - 12.12.2017

Арсенал ќе достави последна понуда за својот плејмејкер Месут Озил, чии договор истекува на крајот на сезоната, пренесуваат англиските медиуми. Германецот категорично ја одби претходната понуда според која требаше да заработува 235.000 фунти неделно.

86 поврзани вести »

Шпанците стравуваат во ЛШ: Цели 12 години се нема случено такво нешто!

Спортски - 12.12.2017

Ждребот за осминафиналето од најелитното клупско натпреварување не предизвика еуфорија во Шпанија чии клубови во последните години владеат во Европа. Ако сака да ја освои третата круна по ред Реал Мадрид ќе мора да го елиминира моќниот ПСЖ во ...

2 поврзани вести »

Готово: Барса го доби првото јануарско засилување!

Спортски - 12.12.2017

Откако Хавиер Маскерано најави дека сака да ја напушти Барселона за да има поголема минутажа пред Мудијалот, клубот се одлучи да му ја исполни желбата. Поради тоа јасно беше дека на Каталонците ќе им треба нов стопер.

48 поврзани вести »