TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортски

Проблеми во Барселона – Суарез одби да се ракува со тренерот!

Спортски - 22.10.2017

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез одби да се поздрави со тренерот Валверде после синоќешниот триумф над Малага на „Камп Ноу“. Суарез синоќа прописно се изнапромашува против Малага, па Валверде се одлучи да го извади од игра во 83-та минута, а на ...

17 поврзани вести »

Нејмар повторно прави проблеми: Сега влезе во расправија со…

Спортски - 22.10.2017

Еминентниот француски весник „Екип“ преку своите инсајдери дознава првата ѕвезда на Пари Сент Жермен, Нејмар влегол во расправија со тренерот Унаи Емери. Веќе неколку недели Бразилецот е лут на тренерот кој изјави дека Нејмар мора понапорно да ...

37 поврзани вести »

Ова се осумте трансфери на кои СИГУРНО сте заборавиле дека се случиле!

Спортски - 22.10.2017

Понекогаш во фудбалот се случуваат неочекувани трансфери, а мандатот на играчите во клубот е толку краток што никогаш нема да верувате дека навистина се случиле. Тоа се уште добива на сила доколку трансферот сам по себе е шокантен.

Барселона со овој потег го потресе пазарот: Пристигнуваат двајца играчи од светска класа во пакет!

Спортски - 22.10.2017

Барселона со овој потег би направила вистинска БОМБА на трансфер пазарот, на „Камп Ноу“ пристигнуваат двајца играчи од светска класа и тоа во пакет. Барселона е сериозно заинтересирана во своите редови да ги доведе Хари Кејн и Кристиан Ериксен во ...

ВЕСТА НА ДЕНОТ: Хари Кејн ја донесе одлуката во кој клуб ќе ја продолжи кариерата

Спортски - 22.10.2017

Хари Кејн ги воодушеви сите во Тотенхем, инсистирајќи на тоа дека е играч кој сака да биде „за еден клуб“. Многу се пишува за неговиот потенцијален трансфер во Реал Мадрид, кој со сите сили се обидува да го доведе.

68 поврзани вести »

Милан добива нов тренер: Ако Монтела денеска направи кикс, на клупата пристигнува ЛЕГЕНДАТА на клубот

Спортски - 22.10.2017

Винченцо Монтела ќе остане во Милан доколку денеска ја совлада Џенова, меѓутоа, прашањето е колку време. Медиумите тврдат дека до првиот лош резултат. Вчера во клубот бил одржан состанок, потврдено беше тоа што се претпоставуваше, порачано било ...

82 поврзани вести »

Дерби на викендот: Тотенхем – Ливерпул, анализа и предлог тип

Спортски - 22.10.2017

Викендов нема да има премногу дерби дуели низ Европа, па веројатно најпривлечен ќе биде мечот од 9-то коло во Премиер Лигата помеѓу Тотенхем и Ливерпул. Тотенхем домашните мечеви не ги игра на својот стадион, туку на Вембли и тоа е најголемиот ...

68 поврзани вести »

Перез спреми трампа на векот – заминува во Лондон со понуда која не се одбива

Спортски - 22.10.2017

Флорентино Перез има јасен план, ова дури и тој тешко би го одбил. Реал Мадрид и Тотенхем повторно би можеле да направат голема работа, како и во 2012. година кога пристигна Лука Модриќ и година подоцна Герет Бејл .

68 поврзани вести »

Еден од најдобрите фудбалери во светот откри: Сонувам за Манчестер Јунајтед!

Спортски - 22.10.2017

Во Манчестер Јунајтед сигурно се многу среќни после изјавата на ѕвездата на Лајпциг и еден од најталентираните напаѓачи во светот, Тимо Вернер. 21-годишниот Германец брилјира во дресот на Лајпциг, притоа јавно порача дека сонува да го облече дресот ...

Мурињо после вчерашната брука пресечe – носи нови засилувања!

Спортски - 22.10.2017

Англиските медиуми утрово пренесуваат дека Жозе Мурињо донел одлука и дека наскоро ќе тргне по нова реконструкција на одбраната. Мурињо во јануари сигурно ќе биде активен на трансфер пазарот, а приоритет е засилување на одбраната која вчера ...

10 поврзани вести »

Во Шпанија виден голот на сезоната: Ова е ремек-дело (видео)

Спортски - 22.10.2017

Валенсија синоќа ја декласираше Севиља со 4:0, а ѕвезда на вечрта секако беше Гонзало Гуедеш. Играчот кој е на позајмица од ПСЖ, постигна два гола за Валенсија, меѓутоа првиот беше вистинско ремек-дело.

Барса потврди: Доживотен договор за Меси

Спортски - 22.10.2017

Извршниот директор на Барселона, Оскар Грау, потврди дека каталонскиот гигант на Лионел Меси ќе му понуди доживотен договор. Аргентинскиот „волшебник„ пред неколку месеци постигна договор за потпишување на новиот четиригодишен договор, но се уште не ...

15 поврзани вести »