TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортски

Најопасниот пенал во историјата, во ритам на “калашников”

Спортски - 13.12.2017

На малите бразилски терени може се да се види, но овие две ситуации се навистина бизарни. Една е од пониските лиги, пенал после кој публиката спадна на теренот, за да овозможи домашниот тим да го изведе ударот и постигне погодок.

Туран најави заминување, Валверде НЕ се противи, но еве што изјави неговиот менаџер

Спортски - 13.12.2017

Tренерот на Барселона, Ернесто Валверд е, припреми план за змиски „чистење“ на „Ноу Камп“, пренесува шпанскиот портал, „Дон Балон“. Во текот на зимскиот преоден рок, „Камп Ноу“ би можеле да го напуштат неколку фудбалери, а скоро сигурно е дека ...