TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортски

Лестер го отпушти Шекспир!

Спортски - 17.10.2017

Иако пред само четири месеци клубот му даде перманентен договор, денес Лестер му врачи отказ на тренерот Крег Шекспир. 53-годишниот Англичанец е отпуштен откако Лестер одиграа 1:1 со Вест Бромвич Албион синоќа со што шампионите од 2016 година ...

21 поврзани вести »

Не е само Роналдо, нова ЅВЕЗДА на Реал Мадрид ќе мора да се појави пред суд!

Спортски - 17.10.2017

После Кристиано Роналдо нова ѕвезда на Реал Мадрид се најде на „тапет“ на шпанските обвинители. Шпанските обвинители сега отворија истрага против Бразилецот, Марсело , за кого сметаат дека затаил данок од скоро половина милион евра.

Лошиот настап во квалификациите ги налути – САД носи ГОЛЕМО трнерско име!?

Спортски - 17.10.2017

Американците не се пласираа на Светското првенство во Русија, па поради тоа ќе имаат промена на тренерското место. Како прв кандидат за клупата на САД се истакнува легендарниот Французин, Лоран Блан .

2 поврзани вести »

Алегри во одбрана на првата ЅВЕЗДА: Го споредувавте со Меси, а сега НЕ ви одговара!

Спортски - 17.10.2017

Maсимилијано Алегри застана во одбрана на во овој момент првата ѕвезда на Јувентус, Паоло Дибала. Очекувано, Дибала ужива огромна доверба кај Алегри , иако промашуваше пенали на последните два натпревари, а со тоа „старата дама“ изгуби четири бодови.

4 поврзани вести »

Бартон и Хески ОСТРО го нападнаа Венгер: Се однесува како пијан тинејџер кој чека некој да го исфрли!

Спортски - 17.10.2017

Арсенал повторно не е на нивото на кое се очекуваше, „топџиите“ во овој момент се наоѓаат на шестото место во Премиер лигата со 13 освоени бодови. Тоа не им се допаѓа на многумина фудбалери на Островот, а сега по повод лошите резултати на Арсенал се ...

Шпанија во чудо: Видете што прави Модриќ на клупата на Реал!

Спортски - 17.10.2017

Реал Мадрид долго време се мачеше да го скрши отпорот на Гетафе и на крајот успеа да победи со гол на Кристиано Роналдо во 86-та минута. Зинедин Зидан одлучи на тој дуел да го остави Лука Модриќ на клупата и да го одмара за дуелот со Тотенхем во ...

68 поврзани вести »