TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Среќа.mk

Откријте кои се вашите слабости според хороскопскиот знак!

Среќа.mk - пред: 7 часа

Овен Вашата слаба точка е вешто прикриена, па делува како да ја немате, но ве убива самата помисла да останете сами, изолирани или болни, без никој да ве утеши во тешките моменти од животот.

Не ја чувајте лубеницата во фрижидер-Ова е најголемата грешка која ја прават сите

Среќа.mk - пред: 7 часа

Иако сите сакаме кога јадеме разладена лубеница која ја чуваме во фрижидер, сепак сите ние правиме една голема грешка, велат американските научници кои што овој експеримент го докажаа. Имено лубеницата треба да се држи на собна температура за да не ...

52 поврзани вести »

Среќен дневен хороскоп: петок (21 јули, 2017)

Среќа.mk - пред: 12 часа

Овен Извесна е некоја материјална добивка. Очекувајте и понуда за добра заработувачка која е пожелно да ја прифатите. Некои ќе бидат изненадени од некој луксузен подарок. Патувањата ве прават среќни особено ако се збогатени со интересно друштво.

Домашни лекови за плускавци на нозете

Среќа.mk - пред: 13 часа

Плускавците на нозете се чест проблем, особено во текот на топлите месеци од годината. Непријатните и болни меури се појавуваат како резултат на триење и иритација на горниот слој на кожата.

2 поврзани вести »

Како да го промените расположението според Вашиот хороскопски знак?

Среќа.mk - пред: 13 часа

Понекогаш се чувствуваме добро кога се жалиме дека работите не се токму така како што сакаме, тоа е како еден вид на воздишка кога долг период сме ги чувале работите внатре. Но, доаѓа период кога ќе сфатите дека овие жалби ве афектираат вас и луѓето ...

Убавицата се врати: Имаше само 30 килограми, сите стравуваа по нејзиниот живот, а погледнете како изгледа Анџелина сега

Среќа.mk - пред: 13 часа

Славната холивудска актерка заблескала ужива во животот со децата и пријателите, а во ниеден момент не ја тргала насмевката од лицето. По бројните бродоломи и крахови, борбата со килограмите и осудата од јавноста, Анџелина Џоли повторно е онаа ...

8 поврзани вести »

Забава за плажа: Посипете сол на морски брег и ќе се случи чудо (ВИДЕО)

Среќа.mk - пред: 14 часа

Морската флора и фауна е навистина богата. Постојат многу видови за кои никогаш до сега не сме слушнале. Меѓутоа оние кои живеат на море добро се запознаени со билките и животинскиот свет.

4 поврзани вести »

Како е Скопје претставено за странските гости кои се очекуваат за Супер Купот во август

Среќа.mk - пред: 17 часа

Градот Скопје е подготвен за одржувањето на УЕФА Супер Купот кој ќе се одржи на 8 август во Скопје на националната арена „Филип Втори“. На овогодинешниот Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и ...

53 поврзани вести »

Што да правиме кога ни се лупат ноктите?

Среќа.mk - пред: 18 часа

Лупењето на ноктите се јавува или како механичко оштетување (користете агресивни средства за чистење, работа на тастатурата, премногу долго или често држење на рацете во вода) или како индикатор дека на организмот му недостасува некоја хранлива ...

9 поврзани вести »

Џесика Алба го покажа мешето на плажа на Хаваи, третото дете е на пат…

Среќа.mk - пред: 19 часа

Во понеделникот Џесика Алба на својот инстаграм профил објави дека е бремена. Таа и нејзиниот сопруг Кеш Ворен досега имаат две ќерки, а на пат е третото дете. Во интересен пост на нејзиниот профил, додека најстарата ќерка го држи бројот 1, помалата ...

6 поврзани вести »

Нема поубаво гушкање од ова… (ВИДЕО)

Среќа.mk - 20.07.2017

Милениците ни ги исполнуваат деновите со многу игра, многу љубов, но и со многу гушкање. Овие кучиња обожаваат да се гушкаат со нивните луѓе, а тоа изгледа многу слатко. ...

Бизарни совети за слабеење кои навистина делуваат

Среќа.mk - 20.07.2017

Интернетот е преполн со совети и трикови како брзо да се ослободите од непотребните килограми. Меѓутоа, не е лесно да утврдите кои навистина делуваат, а кои не. Иако некои од нив звучат крајно бизарно, многумина се колнат во нивната делотворност.

2 поврзани вести »

Експресно се врати во форма: Катарина Ивановска со малото синче ужива на Копаоник

Среќа.mk - 20.07.2017

Во летните месеци, мнозинството избира да одмара на плажа, но Катарина Ивановска ужива на планина. 28-годишната македонска убавица сподели фотографии од одморот со синчето на Копаоник, Србија.

Среќен дневен хороскоп: четврток (20 јули, 2017)

Среќа.mk - 19.07.2017

Овен Ако не бидете внимателни можно е да имате проблеми во комуникацијата денес, без разлика дали ќе кажете премногу или премалку, или пак погрешните зборови на погрешни лица. Сакате да откриете некоја голема тајна, но не се баш сигурни.

Погледнете ја трансформацијата на оваа подземна железница во Њу Јорк во подвижна библиотека

Среќа.mk - 19.07.2017

Благодарение на инспиративната иницијатива на една јавна библиотека од Њујорк, возењето во подземна железница никогаш не било позабавно. “Библиотеката на подземната железница” нуди бесплатна дигитална платформа и ги поканува и ги охрабрува патниците ...

Хит парче за ова лето: Црвен фустан

Среќа.mk - 19.07.2017

Апсолутната ѕвезда помеѓу модните блогерки и трендсетерки за ова лето е црвениот фустан. Без разлика дали се работи за долг или краток, со ракави или прерамки, тој е идеално парче кое ја истакнува женската убавина и силуета а воедно изгледа ...

12 поврзани вести »

Џиџи Хадид во прегратките на Зеин Малик за американскиот Vogue

Среќа.mk - 19.07.2017

Најбараниот пар во светот на шоу бизнисот – моделот Џиџи Хадид и музичарот Зеин Малик повторно се најдоа на насловната страна на модната библија, овој пат за американското издание во август.

Бијонсе за прв пат во јавност после раѓањето на близнаците

Среќа.mk - 19.07.2017

Музичката ѕвезда Бијонсе заедно со сопругот Џеј Зи неодамна го проширија своето семејство за два нови члена – близнаците Сир и Руми Картер. По само еден месец од пораѓањето таа за прв пат беше забележана во јавност минатиот четврток на романтична ...

3 поврзани вести »

Италијанската аристократија низ новата колекција накит на Dolce & Gabbana

Среќа.mk - 19.07.2017

Италијанската модна куќа Dolce & Gabbana претстави уште една нова модна кампања во која главниот фокус се однесува на колекцијата накит. Главната улога овој пат ја има Џулија Манини која ја отелотвори вистинската италијанска убавина низ фотографиите ...

2 поврзани вести »

3 промени кои се случуваат кога ќе престанете да јадете бел леб

Среќа.mk - 19.07.2017

Лебот за многумина е омилена намирница без која не можат да го замислат ниеден оброк. Оваа бомба од јагленохидрати доаѓа во различни форми од кои некои се штетни за нашето тело и линија, додека други заслужуваат пофалба.

2 поврзани вести »