TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Среќа.mk

Што се случува кога ќе научите да бидете сами?

Среќа.mk - пред: 3 часа

За некои луѓе самотијата претставува секојдневна битка. Наместо да се чувствуваат смирено и спокојно, недостигот на други личности кај нив предизвикува чувство на анксиозност, осаменост и тага.

Корисниците на Инстаграм можат да следат хаштагови

Среќа.mk - пред: 4 часа

Instagram повторно објави нешто ново. Овој пат, објави нова функција која им овозможува на корисниците да следат хаштагови. На овој начин, тие ќе можат да ги следат темите кои ги интересираат.

9 поврзани вести »

Паровите кои ја одбележаа 2017 година

Среќа.mk - пред: 4 часа

Како и секоја година, така и 2017, која е веќе при крајот, со својот стил и изглед ја одбележаа неколку популарни парови. На листата се најдоа спортисти, пејачи, актери, телевизиски водители поради нивното лично вложување во потребата да се остави ...

14 поврзани вести »

Стари Мустанг возила станаа елементи во луксузни часовници

Среќа.mk - пред: 5 часа

Многу компоненти од старите Ford Mustang возила наместо во отпад завршуваат во рачно изработени уникатни и лускузни часовници. Идејата е на тандемот Кристијан Миг и Џонатан Камструп, кои ги пребаруваат старите стоваришта за отпад на коли низ светот ...

9 поврзани вести »

Наскоро пристигнува батеријата од соништата

Среќа.mk - пред: 5 часа

Американските научници од Joint Center for Energy Storage Research кои што се занимаваат со проучување на батериите и складирање на енергијатаразвиваат батерија од магнезиум. Батеријата би требала да понуди поголем капацитет и да обезбеди подолго ...

3 поврзани вести »

Бојата Caliente (AF-290) ќе доминира во домовите во 2018 година

Среќа.mk - пред: 6 часа

Американската компанија Бенџамин Мур е позната по производството на бои. Токму поради тоа си дава за себе слобода да ја прогласи „бојата на годината“ која треба да доминира во сечиј дом. Така, изборот на боја која ќе доминира во 2018 година припаѓа ...

2 поврзани вести »

Креативни новогодишни декорации на мафини

Среќа.mk - пред: 7 часа

Покрај украсувањето на новогодишната елка, многу луѓе за да ја направат празничната атмосфера целосна, прават и украсуваат новогодишни мафини. Постојат многу идеи за декорација на новогодишните колачиња.

36 поврзани вести »

Предмети во домот кои не ги чистиме доволно често, а пренесуваат многу бактерии

Среќа.mk - пред: 7 часа

Грижата за хигиената околу домот не е едноставна обврска, а некои работи често забораваме да ги исчистиме и собираат нечистотија и бактерии. Ова се некои од нив кои треба да се чистат почесто, а обично ги занемаруваме… Кантите за ѓубре Повеќето луѓе ...

Сокот од цвекло топи 5 килограми за 2 недели

Среќа.mk - пред: 7 часа

Цвеклото е еден од најздравите зеленчуци кои постојат на оваа наша земја. За неговите благодати се знаело уште од порано и токму поради многубројните здравствени придобивки, цвеклото е неизоставен дел од исхраната на многу луѓе.

Справете се едноставно со обврските околу вашиот двор и градина со следниве трикови

Среќа.mk - пред: 8 часа

Градината и дворот претставуваат составен дел од секоја куќа и за да се добие убав и среден двор потребна е работа и посветување на домот. Ова се некои од триковите кои значително ќе ви ги олеснат обврските и ќе ви помогнат да заштедите многу ...

Како децата и покрај траумата да имаат нормален развој?

Среќа.mk - пред: 8 часа

Кога се соочуваат со последиците од детската траума, некои деца се прилагодуваат и ја надминуваат, додека други содржат доживотни лузни што го намалуваат нивниот потенцијал? Зголемениот број на докази укажува на еден заеднички одговор: секое дете ...

Како да ја претворите старата здодевна маица во модерно парче облека?

Среќа.mk - пред: 8 часа

Секој од нас има парчиња облека во својот плакар кои што само зафаќаат место и никогаш не ги облекуваме. Ова се некои едноставни трикови кои ќе ви помогнат да ја освежите облеката и сами да креирате модерни парчиња кои ќе ги носите со ...

Најпопуларната празнична реклама која ги освои симпатиите ширум светот (ВИДЕО)

Среќа.mk - пред: 8 часа

Нaјпопуларната празнична реклама овој пат ја направи синџирот маркети „Алди“. Морковот Кевин ги освои симпатиите на публиката ширум светот, со што му овозможи победа на синџирот маркети „Алди“.

2 поврзани вести »

Ешли Грахам ја краси насловната страна на италијанскиот “Vogue”

Среќа.mk - пред: 8 часа

Убавата и славна плус сајз манекенка Ешли Грахам се најде на насловната страница на италијанскиот “Vogue” во нејзиното реално издание. 💣 A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@theashleygraham) on Dec 6, 2017 at 7:18am PST На фотографиите Ешли ...

Џеј Ло и нејзиното семејство се подготвија за Божиќ

Среќа.mk - пред: 9 часа

Еен од најактуелните холивудски парови, Џенифер Лопез и Алекс Родригез, оваа година беа во центарот на вниманието со нивната љубов и многу заеднички појавувања. Good times. Even better company.

На кое место во домот треба да ја поставите новогодишната елка за да ви донесе пари во 2018

Среќа.mk - 12.12.2017

Фенг шуи не само што помага во уредувањето на домот и придонесува на благосостојба, туку ни нуди и совети како новогодишната и божиќна декорација да ја уредиме така да ни создава позитивна енергија во домот.

36 поврзани вести »

Празничен тренд: Изгледајте како божица со аксесоарите за коса

Среќа.mk - 12.12.2017

Сите се вљубивме во аксесоарите за коса на прв поглед затоа што даваат посебна егзотичност и шарм на целокупниот изглед. Тие се моментално еден од најактуелните трендови во модниот свет кој е буквално насекаде.

Свадбената бајка на Кејт Аптон во романтичната Тоскана

Среќа.mk - 12.12.2017

Кејт Аптон и Џастин Верландер го кажаа судбоносното ‘Да!’ на романтична церемонија во Италија. Магазинот Vogue се погрижи да го овековечи секој момент од прекрасната бајковита свеченост и го сподели на својот сајт.

5 поврзани вести »

Среќен дневен хороскоп: среда (13 декември, 2017)

Среќа.mk - 12.12.2017

Овен Обидете се да работите повеќе, некако во последно време се обидувате да се извлечете од работата. Секојдневните бесмислени разговори ви стануваат здодевни. Затоа, кога разговарате со пријателите, изберете посериозни теми.

Софиа Вергара во отмено издание со сопругот на премиерата на филмот “Star Wars: The last Jedi”

Среќа.mk - 12.12.2017

Софиа Вергара и Џо Манганиело присуствуваа на свечената премиера на најновиот филм од франшизата “Војна на ѕвездите”. Славната актерка изгледаше отмено во темно сина креација од Roland Mouret која на шармантен начин ја истакна нејзината фигура.