TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Среќа.mk

Кога татковците ќе си ги спасат децата во последен момент (ВИДЕО)

Среќа.mk - пред: 15 часа

Спектакуларни спасувања на децата од страна на нивните татковци и тоа во последен момент. Некои внимателно ги гледаат и ја препознаваат опасноста, а некои се вртат во вистински момент, што е ...

Возбудлив трајлер за престојното осмо издание на ЕХО – Фестивал на планински филм

Среќа.mk - 17.10.2017

Љубовта кон природата и авантурата, истражувањето на планините, карпите, скијањето, пловењето по нескротливите реки и престојувањето во хотелот од милион ѕвезди ги раскажуваат едни од најинтересните животни приказни.

4 поврзани вести »

ВИДЕО: „Полско цвеќе“ на Тоше Проески доби нова верзија

Среќа.mk - 16.10.2017

„Инструментал Бенд“ со видеозапис и преработка на големиот хит „Полско цвеќе“ ја одбележува 10-годишнината од трагичната сообраќајна несреќа во која животот го изгуби нашата музичка легенда Тоше Проески, а целиот регион беше обвиен во црно.

120 поврзани вести »

Не е Шехерезада, ниту Хурем: Ова е најплатената турска актерка

Среќа.mk - 16.10.2017

Не постои партнер во сериите со кого глумела, а да не ја поврзувале дека е партнер и во приватниот живот. Важи за најубава актерка во Турција, со хонорар од 30.000 евра по епизода. Поранешната манекенка Чансу Дере е родена на 18-ти октомври 1980 ...

6 поврзани вести »

Среќен дневен хороскоп: вторник (17 октомври, 2017)

Среќа.mk - 16.10.2017

Овен Денот е создаден за желби, но не претерувајте во очекувањата. Бидете внимателни со лицето што ви изгледа премногу добро за да биде реално. Најверојатно ќе се разочарате. Ќе дознаете дека човекот покрај вас не е тоа за што се претставува.

Утре е женски празник: Оние кои немаат деца да го направат ова

Среќа.mk - 16.10.2017

Православните верници утре го одбележуваат празникот Покров на Пресвета Богородица како спомен на случката кога Богородица се јави меѓу народот собран за молитва, за време на богослужба. Настанот што го слави Црквата денес се случил на 1 октомври ...

Убавината на напуштени објекти фотографирани во Франција

Среќа.mk - 16.10.2017

Овие фотографии на кои се гледаат напуштени згради во Франција, се направени во временски период од 5 години. На фотографиите може да се видат домови, цркви, болници, замоци и уште многу други објекти.

Зошто некои луѓе зборуваат во сон

Среќа.mk - 16.10.2017

Луѓето кои зборуваат во сон претежно пцујат и се караат со некого, покажуваат податоците од една нова француска студија, која можеби е и најголема што досега е направена на оваа тема. Зборувањето во сон е едно од нарушувањата на спиењето во кои ...

7 поврзани вести »

Какви мажи бараат богатите жени?

Среќа.mk - 16.10.2017

Луѓето обично бараат одредени сличности во врските за тие да потраат подолго, но богатите жени бараат мажи чиј збор секогаш ќе биде последен. Околу 77% од испитаните жени, кои се многу богати и сметаат дека се дел од демократското општество, не ...

2 поврзани вести »

Трогателно писмо на Тони Цетински упатено до Тоше Проески

Среќа.mk - 16.10.2017

Поминаа речиси десет години од смртта на Тоше Проески , но не и болката во срцата на сите што го сакавме. Неговиот пријател и колега Тони Цетински напиша писмо со кое го растажи целиот регион.

120 поврзани вести »

Дали некогаш сте се запрашале колку вкупно пари има на светот? Одговорот ќе ве шокира

Среќа.mk - 16.10.2017

Дали некогаш сте се запрашале колку вкупно пари има на светот? Одговорот не е сосема едноставен, бидејќи под парични вредности денес се подразбираат нешто повеќе поими од самиот кеш. Тоа што прво ни паѓа на памет кога ќе кажеме пари, е кешот, а ...

Научниците откриваат: Ова се трите начини како да ве запаметат луѓето

Среќа.mk - 16.10.2017

Велат дека првиот впечаток кој го добиваме за некоја личност трае долго, па ако е така што треба да направиме за да оставиме добар впечаток? Според експретите, постојат едноставни нешта што треба да ги направиме при запознавањето со некоја личност ...

Десет години без Тоше, наскоро нов албум со негови песни

Среќа.mk - 16.10.2017

Македонија и Балканот денеска се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред десет години трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, на пат кон Загреб. Како и во изминатите девет години, 12 маратонци од повеќе градови ...

120 поврзани вести »

Неверојатни моменти кога животни го спасија животот на други животни (ВИДЕО)

Среќа.mk - 16.10.2017

Неверојатни моменти документирани на камера, кога живтотните го спасуваат животот на други животни. Совесноста и грижата ќе ве изненади, а останува само да го погледнете ова ...