TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Среќа.mk

Децата родени во зима треба да ги носат овие прекрасни имиња!

Среќа.mk - 14.12.2017

Ви откриваме неколку имиња кои во нашите краишта засекогаш ќе бидат врзани за зимата бидејќи таа кај нас секогаш е синоним за студенило, за снег, како и за новогодишни и божиќни празници. Во древните времиња децата родени во овој период се чувале за ...

9 нешта кои им се навистина важни на гостите на вашата свадба

Среќа.mk - 14.12.2017

Кога се подготвувате за вашата свадба, сакате сите да ги направите среќни и задоволни со вашиот избор. Но, додека размислувате за тоа што треба да направите, многу е битно да не ги заборавите и вашите гости.

Верверичка постојано се враќа кај фамилијата која и го спаси животот

Среќа.mk - 14.12.2017

Кога Брентли Харисон и нејзината фамилија спасиле мала, повредена верверица во 2009 година, а после некое време ја пуштиле во дивината, тие не очекуваа дека ќе ја видат повторно 8 години подоцна.

И малите китови шепотат со своите мајки (ВИДЕО)

Среќа.mk - 14.12.2017

Според резултатите од едно истражување направено од тимот истражувачи од Данска и Австралија, малите китови имаат „тивка комуникација“ со своите мајки со цел да избегнат потенцијални напади од грабливците.

Роби Вилијамс проговори за депресијата

Среќа.mk - 14.12.2017

Роби Вилијамс проговори дека тој се борел со депресијата. Во тоа време, оваа болест воопшто не била призната како болест и поради тоа, тој бил присилен сам да се справува со неа како знае и умее.

11 поврзани вести »

Божиќни подароци на кои луѓето најмногу ќе им се израдуваат

Среќа.mk - 14.12.2017

Сакате да им подарите подароци на вашите најблиски за Нова година и Божиќ, а не знаете што да им купите? Во тој случај, обратете се на “Google”, тој го има одговорот на вашата дилема. Во прилог ви даваме предлози за новогодишни подароци.

Среќен дневен хороскоп: четврток (14 декември, 2017)

Среќа.mk - 14.12.2017

Овен Во некоја чудна ситуација ќе западнете уште од рано сабајле. Потрудете се да останете мирни и да реагирате брзо. Не дозволувајте да ве убедуваат да купувате нешто за кое немате потреба. Семејството ќе ви помогне да надминете некои проблеми.