TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Stylist

Берлинската легенда од диџеј Don Williams вечерва во Епицентар

Stylist - пред: 15 часа

Вечерва, 18 авгсут, во клубот Епицентар настапува берлинскиот диџеј и продуцент Don Williams (Mojuba, a.r.t.less, Tokomak). Williams започнува со работа во средина на деведесеттите и веднаш по неговите први изданија се појавува на Pure Plastic на ...

6 поврзани вести »

Летниот Garage Sale привлече голема гужва

Stylist - пред: 15 часа

А кој не ги обожува распродажбите во трговскиот центар Рамстор? Преполни продавници со квалитетни производи, а достапни по вртоглаво ниски цени, еуфорични лица кои брзаат за да си го купат долгопосакуваното парче облека, среќни семејства што ...

23 поврзани вести »

Капсулна колекција на H&M инспирирана од аренби културата во 90-тите

Stylist - 17.08.2017

Германската аренби изведувачка Ace Tee во соработка со популарниот шведски моден бренд H&M креира капсулна колекција. Моделите се инспирирани од аренби културата 90-тите. Пејачката, која е родена во Берлин, вели дека при дизајнирањето на моделите ...

Ѕидни илустрации на Вања Штркова за студиото Dagg

Stylist - 17.08.2017

Неколку илустрации на креативката Вања Штркова сeга може да бидат дел од вашиот простор, благодарение на соработката на оваа илустраторка и графичка дизајнерка со студиото Dagg. Три колоритни и еден црно-бел мурал наречени Dig og mig, Björn, Kvinde ...

Почеток на новата школска година со урбаните креации на „Бершка“

Stylist - 17.08.2017

Возбудата, енергијата и свежината што ги носиј почетокот на школсата година се пресликани во новите креации на брендот за младешка секојдневна мода „Бершка“. Во новата кампања посветена на учениците, наречена Back to school (or back to reality), е ...

Дотерај го Скопје: Сè повеќе скопјани сакаат да бидат урбани херои

Stylist - 17.08.2017

Музичари, архитекти, дизајнери и сликари, помлади и постари граѓани, не дозволија да бидат спречени од високите температури и ги поминаа своите утра со екипата на „Дотерај го Скопје“ со цел за да ги разубават јавните површини во своите соседства.

9 поврзани вести »

Раскошна колекција на Zara за модните номади

Stylist - 17.08.2017

Полуларниот бренд Zara денеска го објави новиот едиторијал Nomad кој ги најавува новите раскошни креации за претстојната сезона кои како да се скроени за модните номади. За есен-зима 2017/18 Zara предлага модели со естетика на Далечниот Исток како ...

Натали Портман суптилно разголена во рекламата за Miss Dior Eau de Parfum

Stylist - 17.08.2017

Актерката и оскаровка Натали Портман неколку години е заштитно лице на парфмемот Miss Dior на париската модна куќа „Диор“, а се појавува и во последната кампања за новата верзија на парфемот наречена Miss Dior Eau De Parfum.

Започна Garage Sale во Рамстор Мол

Stylist - 17.08.2017

Рамстор Мол знае како вистински да ни го разубави летото и да не разлади со убави изненадувања. Ако температурата не се намалува, се намалуваат цените во Рамстор Мол. И оваа година традиционално по 7-ми пат се одржува Garage Sale, акција ...

23 поврзани вести »