TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Stylist

Викторија Арсовска ќе ја презентира колекцијата „Маршот на боговите“ на Моден викенд

Stylist - пред: 17 часа

Младата дизајнерка Викторија Арсовска ќе се претстави со модна ревија на есенското издание на Моден викенд-Скопје со колекцијата наречена „Маршот на боговите“, во која креациите ќе ги асоцира на статусот на жената во времето на француската ...

2 поврзани вести »

Пенти Bridal collection е новитетитот за оваа есен-зима 2017/18 во Македонија

Stylist - пред: 18 часа

Урбана, кул и секси е новата колекција Пенти за есен-зима 2017-18 на Пенти. Во продавниците во City Mall, Ramstore Mall и на Широк Сокак во Битола ќе може да ги купите висококвалитетните парчиња на долна облека, пижами, чорапи и хулахопки од брендот ...

6 поврзани вести »

Урбана лежерност со париски шмек во новата линија на Massimo Dutti

Stylist - пред: 21 часа

Елеганција со ретро призвук и урбана лежерност со париски шик доминира во новото дополнување на есенската колекција на популарниот бренд за секојдневна мода Massimo Dutti. Во едторијалот, кој го сними Грегориј Харис, се претставени клучните трендови ...

2 поврзани вести »

Раперот Еминем го напаѓа Трамп во видео, неговите колеги со дуксери со „Семоќниот“ на кирилица

Stylist - пред: 22 часа

Познатиот Еминем со фристајл-рапување го нападна владеењето на американскиот претседател Доналд Трамп, во видеозаписот со неговата анти-Трамп тирада се појавуваат и парерите Вестсајд Ган и Конвеј кои во еден момент забележуваме дека носат дуксери на ...