TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СуперСпорт

Пријавуваат во полиција зошто тимот им игра слабо

СуперСпорт - пред: 29 мин

Вест Хем никако да почне да игра на нивото и покрај големата сума на пари која беше издвоена во летниот преоден рок за засилувања. „Чеканите“ влегуваат од лошо во полошо, па ни промената на тренерот не успеа да го стабилизира лондонскиот клуб.

15 поврзани вести »

Навива за Јувентус, а му подарија дрес на Интер, погледнете што направи

СуперСпорт - пред: 2 часа

Млад навивач на Јувентус на својата родедненска забава, доби подарок, а тоа беше дрес на милански Интер. Тоа воопшто не му се допадна. Оваа шала која ја подготвија неговите најблиски, не мо падна воопшто лесно на малиот, па откако тој виде дека тоа ...

5 поврзани вести »

Тони Пјулис заработи отказ од ВБА

СуперСпорт - пред: 4 часа

Од таборот на Вест Бромвич Албион денеска соопштија дека е прекинат договорот со нивниот тренер, Тони Пјулис. Пјулис заработи отказ по серијата лоши резултати и четирите порази во низа. Сметајќи ги и натпреварите од минатата сезона, ВБА има победено ...

15 поврзани вести »

Паника во Манчестер Јунајтед?

СуперСпорт - пред: 4 часа

Од ден на ден се погласни се шпекулациите дека Жозе Мурињо ќе го напушти кормилото на Манчестер Јунајтед и од следната сезона ќе се пресели во редовите на ПСЖ. Јавноста во Англија се прашува дали ваквиот чекор на Мурињо е за да си обезбеди побогат ...

99 поврзани вести »

Гром од ведро небо: Ни Анчелоти, ни Раниери, ова е фаворитот за селектор на Италија

СуперСпорт - пред: 4 часа

Италија по 60 години ќе го пропушти настапот на едно Светско првенство. По катастрофалните два натпревари против Шведска, Џан Пиеро Вентура сосема очекувано заработи отказ од селекторската позиција кај Азурите.

37 поврзани вести »

Го имаме победникот: Ова е најдобриот автогол на сите времиња (Видео)

СуперСпорт - пред: 4 часа

На вчерашниот натпревар помеѓу Гронинген и Витесе паднаа два автогола од кои едниот беше вистинска мајсторија. Играчот на Челси кој е на позајмица во Витесе, Фанкати Дабо си постигна ефектен автогол така што од 30 метри успеа да го совлада ...

9 поврзани вести »

Алегри посебно критикуваше двајца играчи после поразот

СуперСпорт - пред: 5 часа

Тренерот на Јувентус, Максимилијано Алегри беше лут после неочекуваниот пораз од Сампдорија во Џенова, со резултат од 3:2. Сампдорија водеше со 3:0 се до последните минути, кога екипата на Јуве постигна два гола и се спаси од убедлив пораз.

69 поврзани вести »

Неочекувана понуда за Раниери

СуперСпорт - пред: 19 часа

Клаудио Раниери доби неочекувана понуда да ја преземе клупата на репрезентацијата на Италија. Како што пишуваат одредени медиуми, Карло Анчелоти ја одбил понудата да биде предводник на Азурите, па од Фудбалскиот сојуз на Италија ја продолжиле ...

37 поврзани вести »

Со пораз стартуваше ерата на Мојс во Вест Хем

СуперСпорт - пред: 19 часа

Ерата на Дејвид Мојс во Вест Хем стартуваше неславно откако „чеканите“ беа поразени со 2:0 на гостувањето кај Вотфорд. Вотфорд имаше три порази по ред, па јасно му беше на Мојс дека тешко ќе дојде до бодови на „Викарич Роуд“.

15 поврзани вести »

Вардар минимално во вечното дерби

СуперСпорт - пред: 19 часа

Екипата на Вардар славеше минимална победа од 1:0 против Пелистер во вечното македонско дерби и со тоа на најдобар можен начин го честита 30 роденден на навивачката група „Комити“. „Црвено црните“ иако фаворити долго се мачеа да го пронајдат патот ...

113 поврзани вести »

Рамос заработи скршеница на носот (видео)

СуперСпорт - пред: 22 часа

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос заработи фрактура на носната коска на градското дерби против Атлетико што вчера се одигра на „Ванда Метрополитано“. Атлетико и Реал одиграа без голови, а мечот го обележа повредата на Серхио Рамос.

82 поврзани вести »

Јувентус шокиран од Сампдорија

СуперСпорт - пред: 23 часа

Сампдорија го приреди најголемото изненадување во 13. коло од Серија А откако пред своите гледачи славеше победа против актуелниот шампион, Јувентус. „Старата дама“ имаше иницијатива во текот на целиот натпревар, а посебно во првото полувреме, но ...

69 поврзани вести »

Шкендија продолжува да гази, Работнички се спаси против Ак. Пандев

СуперСпорт - пред: 1 ден

Екипата на Шкендија продолжува со одличните настапи во ПМФЛ забележувајќи ја четвртата победа по ред. Клубот од Тетово со високи 4:0 славеше против Скопје, а хет-трик постигна Ферхан Хасани.

64 поврзани вести »

Алиоски донесе победа за Лидс (ВИДЕО)

СуперСпорт - 19.11.2017

Нашиот репрезентативец Езгјан Алиоски се враќа во формата која ја имаше на почетокот на сезоната во дресот на Лидс Јунајтед. Крилниот напаѓач на денешниот дерби дуел против Миделсбро се запиша во листата на стрелците, втор натпревар по ред откако ...

30 поврзани вести »

„Лавовите на заздравуваат како луѓето“

СуперСпорт - 19.11.2017

Златан Ибрахимовиќ на мечот против Андерлехт од Лигата на Европа минатата сезона ги скина лигаментите на коленото, а многумина поради неговите години (36) сметаа дека тоа ќе биде крај на неговата кареира.

99 поврзани вести »

Анри и Гигс во битка за селекторска позиција

СуперСпорт - 19.11.2017

Тиери Анри е еден од главните кандидати за нов селектор на Велс. Велшаните се во потрага по нов селектор откако нивниот досегашен предводник Крис Колман ја напушти позицијата за да се пресели во редовите на Сандерленд.

3 поврзани вести »

Атлетико и Реал без муниција, продолжува слабата форма за Роналдо и Гризман

СуперСпорт - 19.11.2017

Атлетико Мадрид и Реал Мадрид ремизираа во дербито до 12. коло од Ла Лига и така и помогнаа на Барселона (победа од 3:0 против Легањес) да се одлепи на врвот на табелата. На натпреварот имаше неколку зрели шанси и многу жестина, но за жал не падна ...

82 поврзани вести »

Најубавиот гол во историјата на Јувентус? Кој друг, ако не Алекс!

СуперСпорт - 19.11.2017

Дефинитивно ремек дело и можеби најубав гол во историјата на Старата Дама. Веројатно и навивачите ќе се согласат со ова. Овој гол им е познат на сите навивачи на Јувентус. Голот на Алесандро Дел Пиеро остана запишан во историјата на клубот од Торино.

Наполи го совлада Милан и остана на врвот во Серија А

СуперСпорт - 18.11.2017

Во последниот натпревар од саботната програма од Серија А, Наполи на домашен терен го надигра тимот на Милан и славеше победа со 2:1. Водечкиот погодок го постигна Лоренцо Инсиње во 33.минута кој погоди по асистенција на новиот репрезентативец на ...

69 поврзани вести »

Вардар моќно против Рајн Некар Левен

СуперСпорт - 18.11.2017

Ракометарите на Вардар стигнаа до седмата победа во групата А од Лигата на шампионите откако во СЦ „Јане Сандански“ славеа против шампионот на Германија, Рајн Некар Левен со 30:26. Избраниците на Раул Гонзалез ја контролираа играта во текот на ...

99 поврзани вести »