TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СуперСпорт

Кои се потенцијални замени за Куман во Евертон

СуперСпорт - пред: 4 часа

По отказот на Роналд Куман од Евертон веднаш проструија првите имиња кои се главни кандидати за клупата на „Карамелите“. Холнаѓанецот беше ослободен од обврските по 16 месеци поминати на „Гудисон Парк“.

47 поврзани вести »

Бубања: Во победата против Вардар пресуди карактерот на фудбалерите

СуперСпорт - пред: 5 часа

Шефот на стручниот штаб на Победа, Славољуб Бубања ја честиташе победата на своите фудбалери над големиот фаворит Вардар. Бубања по денешниот тренинг во изјава за медиумите истакна дека очекувал Вардар да биде уморен по натпреварот со Сосиедад и ...

59 поврзани вести »

Габи ќе потпише нов договор со Атлетико

СуперСпорт - пред: 5 часа

Капитенот на Атлетико Мадрид, Габи ќе го продолжи договорот со клубот на дополнителна една година. Актуелниот договор на 34 годишниот фудбалер истекува следното лето, но од таборот на „Јорганџиите“ посакуваат тој во клубот да остане уште една сезона.

3 поврзани вести »

Ливерпул влегува во трката за Горецка

СуперСпорт - пред: 6 часа

Ливерпул е последен од клубовите кој се приклучи во трката за потписот на играчот на Шалке, Леон Горецка. Договорот на 22 годишниот играч со Шалке истекува следното лето, а веќе во јануари тој ќе може да потпише преддоговор со некој клуб.

Интер не планира да го продаде Икарди

СуперСпорт - пред: 7 часа

Од редовите на Интер немаат намера да го продадат нивниот капитен Мауро Икарди. 24 годишниот фудбалер има постигнато 71 погодок за Интер од сезоната 2014/15, а неговите фантастични игри во дресот на нероазурите го привлекоа вниманието на големите ...

11 поврзани вести »

Билиќ има два натпревари да ја сочува позицијата

СуперСпорт - пред: 7 часа

Сопствениците на Вест Хем одлучиле дека Славен Билиќ ќе остане менаџер на тимот само доколку обезбеди позитивни резултати против Тотенхем во Карабао купот и против Кристал Палас во рамките од Премиер Лигата.

5 поврзани вести »

Гигс заинтересиран за испразнетите менаџерски позиции во Лестер и Евертон

СуперСпорт - пред: 7 часа

Рајан Гигс во ексклузивна изјава за Скај Спортс истакна дека е заинтересиран за испразнетите менаџерски позиции во Лестер и Евертон. „Лестер пред две сезони беа шампиони. Евертон е фантастичен клуб со фантастична историја.

47 поврзани вести »

Роналд Куман заработи отказ од Евертон

СуперСпорт - пред: 8 часа

Евертон официјално му врачи отказ на Роналд Куман по големиот пораз од Арсенал со 5:2 кој го втурна тимот во зоната на испаѓање. Клубот испрати официјално соопштение до медиумите, а првите лица на Евертон, Бил Кенрајт и Роберт Елстоун пристигнаа во ...

47 поврзани вести »

Килиан Мбапе добитник на наградата „Голден Бој“

СуперСпорт - пред: 14 часа

Килијан Мбапе ја доби „Голден Бој“ наградата која се дава за најдобар млад фудбалер во светот. Наградата се доделува на најдобриот играч под 21 година, а за неа гласаат новинари од цела Европа.

16 поврзани вести »

Клоп ја пронајде замената за Кутињо

СуперСпорт - пред: 14 часа

Како што пишуваат медиумите во Франција, Јирген Клоп ќе се обиде да го донесе Јулијан Дракслер во редовите на Ливерпул доколку Кутињо замине во Барселона. Дракслер е голема трансфер желба и на Арсенал, а Ливерпул се приклучи кон намерите за ангажман ...

68 поврзани вести »

Станковски: Со трпение и напорна работа ќе се вратиме на победничките патеки

СуперСпорт - пред: 14 часа

Тренерот на Работнички, Горан Станковски беше презадоволен по првата победа на тимот откако тој е на клупата. „Романтичарите“ со 2:0 славеа против Пелистер во 11. коло од Првата македонска фудбалска лига и по подолг период успеаја да запишат три ...

6 поврзани вести »

Јувентус сигурен против Удинезе

СуперСпорт - 22.10.2017

Јувентус успеа да му даде дури шест голови на Удинезе иако во поголем дел од натпреварот играше со играч помалку. Марио Манџукиќ во само една минута успеа да испровоцира два жолти картони и со тоа да го заврши натпреварот уште во 26. минута.

82 поврзани вести »

Тотенхем го прегази Ливерпул

СуперСпорт - 22.10.2017

Екипата на Тотенхем со 4:1 го разби немоќниот Ливерпул во дербито на 9. коло од Премиер Лигата. Главен виновник за лошиот резултат на Ливерпул е централниот дефанзивец Дејан Ловрен кој по двете катастрофални грешки по кои тимот од „Енфилд“ прими два ...

68 поврзани вести »

Нов кикс за Милан, Рома славеше во Торино

СуперСпорт - 22.10.2017

Рома со прекрасниот гол на Александар Коларов во 69. минута ги однесе сите бодови од гостувањето во Торино. Коларов погодокот го постигна од слободен удар со што му донесе многу важна победа на Рома на тешкото гостување кај Торино.

82 поврзани вести »

Арсенал до врв ја наполни мрежата на Евертон, се тресе столчето на Куман

СуперСпорт - 22.10.2017

Во првиот неделен дуел од 9.коло од Премиер Лигата, Арсенал убедливо славеше против Евертон на „Гудисон Парк“ со 5:2. Евертон поведе со ефектниот гол на Вејн Руни во 12. минута што практично беше единствена прилика за домашниот состав во првото ...

68 поврзани вести »

Вардар изненаден од Победа, Шкендија моќно против Шкупи

СуперСпорт - 22.10.2017

Катастрофалниот пораз од Реал Сосиедад очигледно оставил последици врз фудбалерите на Вардар кои денес запишаа уште еден разочарувачки неуспех против прилепска Победа. Избраниците на Чеде Јаневски претрпеа пораз во Могила откако во 77.

59 поврзани вести »

Играчот на Бенфика на радарот на Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 22.10.2017

Како што пишуваат медиумите во Португалија, Манчестер Јунајтед се надева дека ќе го обезбеди потписот на играчот на Бенфика, Алекс Грималдо. Левата бековска позиција е проблем за Манчестер Јунајтед.

2 поврзани вести »

НБА Топ 10 на вечерва (Видео)

СуперСпорт - 22.10.2017

Фантастични потези имаше во НБА изминатава ноќ. Забивањето на Џејмс, асистенцијата на Харден, асистенцијата на Игс и бруталното забивање на Џонсон, а да не се заборави и блокадата на Нуркиќ.

Крис Пол се повреди!

СуперСпорт - 22.10.2017

Американскиот плејмејкер, Крис Пол ќе отсуствува од теренот неколку седмици поради повреда на левото колено. Пол ова лето беше трејдуван од Клиперси во Рокетси, но на стартот на новата авантура се повреди и ќе мора да паузира.

2 поврзани вести »

Дали Гатузо е решението на Милан?

СуперСпорт - 22.10.2017

Следниот кикс за Виченцо Монтела ќе значи заминување од клупата на Милан. И покрај добрите засилувања, Милан игра доста очајнички оваа сезона, се наоѓа во резултатска криза и денеска против Џенова, Монтела доколку сака да остане на клупата мора да ...

82 поврзани вести »