TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сваштарник

Се за храна: 5 намирници кои се борат против опаѓањето на косата

Сваштарник - пред: 4 часа

Физиолошки, секојдневно од косата паѓаат 50-80 влакна кои се заменуваат со нови. Најчесто во есен опаѓањето на косата е поинтензивно, но косопадот може да е поттикнат и од некои здравствени проблеми и состојби.

9 поврзани вести »

Цел живот усисавате погрешно!

Сваштарник - пред: 4 часа

Усисавање со кратки и брзи потези напред-назад е начинот на кој што усисаваат поголемиот дел од луѓето, но тоа е погрешно бидејќи не ги чисти теписите и подовите како што треба. Постои подобар начин на усисавање со кој што многу помалку нечистотија ...

Се за храна: 4 природни масла за нега на различни типови на лице

Сваштарник - пред: 4 часа

Природните масла можат да ви обезбедат одлична нега на кожата на лицето, а посебно доколку знаете да го изберете вистинското за вашиот тип на кожа. Тоа е така затоа што, различни видови на природни масла за нега се користат за различни типови на ...

9 поврзани вести »

Погледнете го првиот настап на Дара Бубамара (Видео)

Сваштарник - пред: 15 часа

Пејачката Дара Бубамара (правилно име Радојка Аџич) за првпат на сцената стапнала кога имала само 13 години. Дара тогаш настапила на манифестацијата “Pokaži šta znaš” каде што ја пеела песната “Boli, boli” од Неда Украден.

5 поврзани вести »

Леонардо ДиКаприо има нова девојка! 18 години помлада

Сваштарник - пред: 15 часа

Познатиот глумец Леонардо ДиКаприо повторно покажа дека манекенките му се слабост. Тој повторно заплива во нова емотивна романса со манекенката и фото модел Елизабет Тарнер. Иако вешто го крие својот приватен живот, Леонардо овој пат не успеа да ја ...

Селфитис – пореметување кое би требало да не загрижува

Сваштарник - пред: 16 часа

Истражувачите тврдат дека луѓето опседнати со правење селфиња имаат психичка дијагноза наречена “селфитис”. Тие тврдат дека има три вида на ова пореметување. Првиот е ограничен и подразбира сликање себеси неколку пати дневно, без објавување на ...

9 поврзани вести »

Збогум на бесплатната порнографија?!

Сваштарник - пред: 18 часа

Федералната комисија за комуникации на САД усвои нови законски одредби за неутралноста на интернетот, кои најверојатно ќе го означат крајот на страниците за бесплатна онлајн порнографија, – пренесува Independent Journal Review.

2 поврзани вести »

Со овие трикови мажите дефинитивно ќе го изгубат разумот во кревет

Сваштарник - пред: 18 часа

Доколку сакате да го воодушевите вашиот дечко – маж ова се само некои трикови кои нема да го остават рамнодушен . 1. Секое машко, ама буквално секое сака изненадувања. Отворете му врата, во секси долна облека. 2.

Дали сте знаеле како изгледа газдарицата во Том и Џери (Видео)

Сваштарник - пред: 19 часа

Цртаниот филм Том и Џери го обележа нашето детство, но едно прашање секогаш остана неодговорено, а тоа е како изгледа сопственичката на куќата во која што се сместени Том и Џери. Во поп културата е позната како “Mammy Two Shoes” и е средовечна жена ...

Што ви е судено? Првата фигура која ќе ја воочите ги открива скриените тајни на вашето срце

Сваштарник - пред: 22 часа

Сите ги гледаме работите поразлично. Сите имаме различна перспектива и поради тоа различно интерпретираме дури и иста слика. Погледнетего тестот кој го подготвивме за вас. Ваше е само да кажете што прво ви паднало во очи на сликата, а ние ќе ви ...

На овој начин не смеете да конзумирате витамин Ц: Сите го пиете, а не знаете колку е опасно

Сваштарник - 16.12.2017

Витамини се од суштинско значење за здравјето и виталноста на телото, но ретко кој знае дека земањето витамински таблети може да предизвика сериозни проблеми во телото. Истражувањата покажаа дека често земањето витамински таблети може да предизвика ...

Семејтво од пеколот кое го тероризира целото општество: Мајка и 3 сина завршија во затвор, а нивните комшии слават!

Сваштарник - 16.12.2017

Дури 4 од 5-те членови на семејството Селвуд од Тонбриџ, во Кент, ги поминале Божиќните и Новогодишните празници зад решетки. Семејството е познато по насилство, пијанства и ексцеси, и по долго време конечно ги затворија тројцата деликвенти и ...

Рецепт кој топи килограми на критичните места – Стопете се пред празниците

Сваштарник - 16.12.2017

Ако сакате да го стопите салото на критичните зони, ви нудиме рецепт кој ќе ви помогне брзо и ефикасно да го направите тоа. Се препорачува за слабеење, за маснотии во крвта, и други здравствени ...

За незаборавни празници со најблиските: „Божиќен леб”

Сваштарник - 16.12.2017

Направете вкусен леб за Божиќ и бидете сигурни дека сите ќе ви го бараат овој рецепт. За најубави празници со вашето семејство и најблиски. Ова е се што ви треба: Уживајте во секој момент со овој сладок вкус 🙂 Извор: ...

Само 1 просто прашање Ви открива дали тој е вистинскиот за вас

Сваштарник - 16.12.2017

Ние луѓето имаме потреба да сакаме и да не сакаат. Во таа тежина ние често трошиме време и енергија на луѓето за кои што всшност и не се замараме. Секогаш завршуваме со тоа да ги молиме погрешните луѓе да останат со нас.

Најстариот човек на светот ја открива тајната за долг живот

Сваштарник - 15.12.2017

Најстариот човек на светот кажува дека за неговата долговечност најголема улога имало неговото уживање во чаша вино секој ден. 113 годишниот Францеско Нунез Оливера е роден на 13 Декември 1904 година во Биенвенида во Екстремадура, село во западна ...

Жешки спортистки блеснаа за новиот календар на Пелистерка (фото)

Сваштарник - 15.12.2017

Во духот на новогодишната традиција која за која си фати ред, „Пелистерка“ денес го промовираше својот нов, атрактивен календар за 2018 година. Промоцијата се одржа во хотелот „Мериот“, каде пред претставници од медиумите беше промовиран деветтиот ...

11 поврзани вести »

Има само 3 години, а со секој пост на Инстаграм заработува 500 долари

Сваштарник - 15.12.2017

Мили-Бела Дајмонд има само три години и веќе има свој дворец, а покрај тоа заработува и до 500 долари од само една нејзина објава на Инстаграм. Малата Мили живее во Австралија, а веќе зад неа има цела “армија” на обожаватели.

Шок во порноиндустријата: починала уште една звезда

Сваштарник - 15.12.2017

-Целата екипа на Pornstar Platinum е потресена од гибитокот на еден од своите члена. Јури е пронајдена мртва на 31 година. Кон мене секогаш беше љубезна и на сите нам ќе ни недостасува – изјавил Ден Хог од Pornstar.

4 поврзани вести »

22 неверојатни идеи за новогодишни декорации (фото)

Сваштарник - 15.12.2017

Новогодишните и пожиќните празници на многу луѓе им се омилениот период од годината. Празниците само што не пристигнале, а ние ви даваме идеи како да го украсите вашиот дом и подготвени да ги дочекате празниците.

20 поврзани вести »