TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сведок

„Специјалниот обвинител“ Јован Цветановски го гони Заев за нелегално финансирање кампања

Сведок - пред: 17 часа

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска повторно е во Основното јавно обвинителство за случајот што го отвори ова Обвинителство за злоупотреба на средства за финансирање на изборна кампања за изборите во 2016 година.

49 поврзани вести »

Кого возат Јово Вангеловски и Никола Додевски?

Сведок - пред: 21 часа

-На средбата (Никола Додевски, адвокатска комора и Јово Вангеловски Врховен суд) се разговараше за проблемите за примената на тарифникот кои резултираат со тоа што и некои судови си земаат за слобода да интервенираат за трошоците, иако тоа право го ...

Зврлевски и Додевски на кафе кај Јово Вангеловски - Катица Јанева не дојде

Сведок - 21.03.2017

Со протоколарни изјави и без прашања за конкретни судски случаи, завршија денешните одвоени средби на старо-новиот претседател на Врховниот суд, Јово Вангеловски со јавниот обвинител Марко Зврлевски и со првиот човек на Адвокатската комора Никола ...