TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таратур

Терористички напад на автобускиот терминал во Менхетн (видео во живо)

Таратур - пред: 38 мин

Автобускиот терминал Порт Ауторити на Менхетн меше епицентарот на бомбашкиот напад кој се случи денес. Неколку лица се повредени, а полицијата од Њујорк веднаш го уапси бомбашот. „Њујоршката полиција ги проверува дојавите за експлозија од непознато ...

32 поврзани вести »

Поради вбризгување опасна состојка му се заканува ампутација на рацете, а него „мува не го лази“

Таратур - пред: 56 мин

Русинот Кирил Терешин, познат и како „рускиот Попај“ поради своите огромни бицепси, сега се соочува со загрозено здравје и можна ампутација на раката, пренесува британски The Mirror. Кирил своите мускули ги зголемува со директно вбризгување на ...

4 поврзани вести »

Претседателот Чичаковски и членовите Дума и Милев си поднесоа оставки од ДИК

Таратур - пред: 56 мин

Александар Чичаковски си поднесе оставка како Претседателот на Државната изборна комисијата. Тој побарал престанок на функцијата од морални причини. Од Собранието велат дека до архивата се пристигнати и барањата за предвремен престанок на функцијата ...

92 поврзани вести »

Челзи бесен: Тврдат дека екс играчот на Ливерпул им ја наместил Барса, имаат и докази

Таратур - пред: 2 часа

И овој ждреб од Лигата на шампиони не можеше да помине без нагаѓања за местење. Имено, денес во Нион беа одредени осминафиналните парови од ЛШ, а меѓи останатите ќе се сретнат Челзи и Барселона.

74 поврзани вести »

Вежбаа речиси угул голи во теретана – што мислите, дали некој го забележа тоа?

Таратур - пред: 2 часа

Сара Рајли и Марија Лучиоти вежбаа во една теретана речиси целосно голи, а верувале или не, никој од присутните не го забележа тој момент. Двете жешки убавици направија мал експеримент во соработка со „сликарката врз човечки тела“ Џен Седил и во ...

Горивата поскапуваат од полноќ

Таратур - пред: 2 часа

Горивата од ноќеска на полноќ ќе поскапат за половина денар по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата малопродажна цена на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 66 денари за литар, на Еуросупер БС-98 67,5, а на Еуродизел 54,5 денари.

47 поврзани вести »

Игор Милев и Виолета Дума поднесоа оставки од ДИК и ги вратија парите

Таратур - пред: 3 часа

Членовите на Државната изборна комсија Виолета Дума и Игор Милев утрово поднеле оставки од функциите и ги вратија парите и бонусите во буџетот. Тие ги доставиле оставките до Собранието на Република Македонија.Во нив е наведено дека оставката ја ...

92 поврзани вести »

Во Центар: Тајни преговори за широка влада, за голема амнестија и за промена на името (ВИДЕО)

Таратур - пред: 3 часа

Познатиот новинар Васко Ефтов во неговата најнова емисија „Во Центар“ изнесе интересни прогнози за тоа како ќе биде решена политичката криза во Македонија и за избор на нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ.

„Го видов Бога“: Два добро ќе погледнете да видите дали таа носи гаќички

Таратур - пред: 3 часа

Лидија Бачиќ ги краси страниците на нов календар за следната 2018 година, а нема потреба да се истакнува дека нејзините бујни и жешк облини одат во прв план. Пејачката на Инстаграм сподели фотографија од фотосесијата на која е облечена во тесен ...

Фото: Памела Андерсон на трибини – фановите во транс

Таратур - пред: 3 часа

Секс симболот на деведесетите Памела Андерсон е редовен гостин на „Велодром“ да ги следи натпреварите на Олимпик Марсеј. И синоќа Памела беше на стадионот да го следи натпреварот помеѓу Марсеј и Сент Етјен, а „нејзиниот“ тим славеше со 3:0.

2 поврзани вести »

Ударна доза сексапил: 7, 8, 9, 10 и 11-ти ден од жешкиот LOVE ADVENT календар (видео)

Таратур - пред: 3 часа

Нема потреба од посебна најава за содржината која следи во продолжение. Само формално ќе ги претставиме убавиците. Рита Ора е „седумка“. Осмиот ден е резервиран за Медисон Бир . Деветката е Доцен Крос .

Фризерско Prilep Special Show 2018 – еве каква беше атмосферата (фото)

Таратур - пред: 3 часа

Над 200 фризери, бербери и козметичари од цела Македонија, поделени во 12 групи, вечерва учествуваа на манифестацијата насловена како „Prilep Special show“, која се одржа во ноќниот клуб ВИП.

5 поврзани вести »

ЛШ: Реал Мадрид против Нејмар, Барса против Челзи, Баерн и Сити поминаа најдобро

Таратур - пред: 4 часа

Попладнево во седиштето на УЕФА во Нион се одржа ждребот за осминафиналето од најелитното клупско натпреварување, Лигата на шампиони и донесе неколку инетресни дуели. Дерби пресметките беа неизбежни бидејќи во првиот шешир се наоѓаа Манчестер ...

74 поврзани вести »

Дарко Станиќ се враќа во Скопје: Овој пат во „црвено-црно“

Таратур - пред: 4 часа

Српските медиуми потврдија дека голманот Дарко Станиќ ќе биде замена за Арпад Штербик во редовите на европскиот шампион Вардар. Според весникот „Спортски Журнал“, поранешниот ракометар на Металург потпишал едногодишен договор со црвено-црните каде ...

20 поврзани вести »

Се сексаат на автопат додека возат! (видео)

Таратур - пред: 4 часа

Млад пар се сексал додека со авомобилот возеле по автопат, а не престанаа ниту кога сфатија дека ги снимаат, односно само покажаа среден прст. „Наш читател го снимил овој пар минатиот викенд, на опасниот дел од автопатот каде што се случуваат многу ...

Мисија Генесис: Предлог за создавање на друга „Земја“

Таратур - пред: 5 часа

Професор Клаудис Грос, теоретски физичар на универзитетот во Франфурт, тврди дека може да го пренесеме животот на небесните тела надвор од нашиот сончев систем. „Животот навистина би бил возможен на овие планети, но нема доволно време да се развие и ...

Брутална кореографија на навивачите на Спартак – ја понижија цела Македонија (видео)

Таратур - пред: 5 часа

Големото дерби на Москва секогаш предизвикува големо внимание кај навивачите ширум светот. Фановите на Спартак и ЦСКА уште еднаш потврдија зошто е тоа така, особено домашните фанови кои имаа спекакурална кореографија.

9 поврзани вести »

Видете ја феноменалната акција на Барса: За ова нема одбрана (видео)

Таратур - пред: 5 часа

Барселона синоќа успеа да слави на тешкото гостување против Виљареал со 2:0 и така да зачува предноста на врвот. „Жолтата подморница“ одолеваше на нападите се до 72-та минута, кога Каталонците одиграа фантастична акција од која нема одбрана.

16 поврзани вести »

Хороскопот предупредува: Внимавајте на овие работи во 2018 година!

Таратур - пред: 5 часа

Едвај ја чекаме 2018 година и се што таа ќе ни донесе. Се надеваме дека ќе биде подобра од претходната, но и дека се ќе биде како што треба. Сепак, не би било забавно да е се под конец, па така и оваа година не очекуваат лоши изненадувања, а твојот ...

Лукаку мета на критики: Тој не вреди 80 милиони!

Таратур - пред: 5 часа

Ден по манчестерското дерби, тема во англиските медиуми е напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку. Белгиецот, за кого клубот плати повеќе од 80 милиони евра, во еден од најзначајните натпревари сезонава ја потврди лошата форма.

26 поврзани вести »