TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таратур

Репрезентативец на Колумбија ја заведуваше сопругата на соиграчот, па не помина добро

Таратур - пред: 3 часа

Колумбискиот репрезентативец и член на Атлетико Жуниор, Тео Гутиерез се обиде да ја заведе сопругата на својот соиграч Роберто Овелар, но не успеа во тоа. Двајцата фудбалери заедно играат за колумбискиот прволигаш, но Овелар во јануар поради ...

2 поврзани вести »

Мајсторија за која долго ќе се зборува: Ова е кандидат за гол на сезоната!

Таратур - пред: 3 часа

Веќе се навикнавме наградата за најубав гол на сезоната да оди во рацете на најголемото и најпознато фудбалско име, но не мора баш секогаш да биде така. Кандидатура за овогодинешната награда истакна Даниел Дубидад , фудбалер на Алверчурч, клуб кој ...

3 поврзани вести »

Овој Нигериец може да биде најголемо изненадување на Мундијалот: Гигантите „лудуваат“ по него

Таратур - пред: 4 часа

Хенри Онјекуру е името на нигерискиот талент кого го следат многу европски гиганти и кој би можел да блесне на Мундијалот во Русија. Минатото лето трката за неговиот потпис ја доби Евертон и го доведе од Еупен за 8 милиони евра, но „карамелите“ ...

Виц: Рамче во Германија

Таратур - пред: 4 часа

Заминува Рамче во Германија на работа и вели на жената: Слушај ваму! Заминувам во Германија да работам и се враќам за две години. Немој да сум слушнал муабет дека си ме изневерувала со други.

Ванковска: Името како безбедносна закана

Таратур - пред: 4 часа

Кругот е затворен! Т.н. проблем со името од стартот беше дефиниран како безбедносен (од Грција, исплашената мала членка на НАТО), за потоа оваа приказна ја „купи“ (поточно, успешно да ни ја продаде) и Советот за безбедност (претекстот беше ...

Виц: Фраерска работа

Таратур - пред: 4 часа

Што работиш ти, пријателе? Јас батка возам Мерцедес од 200.000 евра и сите жени ми плаќаат за да ги возам. Аман бе? Што работа е тоа? Шофер на ...

Виц: Разликата меѓу мудрост и милион евра

Таратур - пред: 4 часа

Двајца другари ловат риба и едниот фаќа златна рипка. Пушти ме назад во водата и ќе ти дадам животен подарок. Бирај дали сакаш љубов, мудрост или милион долари. Сакам мудрост, пресекол рибарот. Готово. Ја имаш, рекла рипката и се вратила во водата.

ПРИЈАВА ЗА ПРИЛЕПЧАНЕЦ: Избегал со 12-годишно девојче!

Таратур - пред: 4 часа

Осумнаесетгодишен прилепчанец заработи кривична пријава поради сомнение дека извршил „полов напад на дете кое не наполнило 14 години“. Момчето на 5 ноември, откако претходно се договорил со 12-годишно девојче, избегале да живеат заедно без знаење на ...

13 поврзани вести »

ДВ: Додик, карта и фломастер

Таратур - пред: 4 часа

Интервјуто на претседателот на Република Српска, Милорад Додик за ДВ предизвика бројни реакции во регионот. Неговата одлука да ги прецртува границите на Балканот уште еднаш ги врати сеништата од минатото, пишува Дојче Веле.

23 поврзани вести »

Порно ѕвездата отворено за секс филмовите: „Снимив над 100, оваа е вистината за нив“

Таратур - пред: 5 часа

Ветеранка од порно индустријата открива што навистина се случувало на сетовите од порно филмовите кои ги снимала таа и верувајте, воопшто не се секси сцени и муабети. Порно актерката Медисон Мисина (35 години) има глумено во над 100 филмови за ...

14 поврзани вести »

После 10 години Ибра симнат од тронот: Гранквист е фудбалер на годината во Шведска

Таратур - пред: 5 часа

Андреас Гранквист ја прекина 10-годишната доминација на Златан Ибрахимовиќ и за прв пат во кариерата беше прогласен за фудбалер на годината во Шведска. Ибрахимовиќ , кој се повлече од националниот тим после ЕП 2016, ја освојуваше оваа награда ...

25 поврзани вести »

Се зависи од нивните раце: Овие фудбалски легенди ќе го одлучат жребот за СП

Таратур - пред: 6 часа

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) откри кој на ждрепката во Москва ќе им ја крои судбината на учесниците на Мундијалот. Групите за Светското првенство, кое од 14 јуни до 15 јули 2018 година ќе се одржи во Русија, ќе бидат извлечени на 1 ...

6 поврзани вести »

Иако звучи неважно: После секс никако не заборавајте да направите една работа

Таратур - пред: 7 часа

Секако дека секое тело е различна приказна за себе, но женската интимна област е исклучително чувствителна и на најмали промени, особено кога станува збор за секс. Сексот е супер и треба што почесто да се практикува, но за време на сексуалниот чин ...

Петто издание на мото крос трката Storm Riders во Прилеп

Таратур - пред: 7 часа

Клубот за екстрекни спортови „Skyriders“ од Прилеп викендов по 5-ти пат ќе ја организира меѓународната трка насловена како „Storm Riders 2017“ на мото крос арената во Лагово. На трката ќе учествуваат 30-тина натпреварувачи од сите Балкански држави, ...

4 поврзани вести »

Некогаш тајна база, денес град на духови: Ова место ја држеше на нишан половина Америка

Таратур - пред: 7 часа

Градот Гудим е еден од тајните советски градови кои останаа во целост напуштени по распадот на Советскиот Сојуз, а некогаш служеше за складиште на нуклеарно оружје. Денес ова место е само обична точка на мапите, а повремено го посетуваат само ...

По грчките, и домашни овации: „Исцелител“ на Ставрески ја освои македонската публика

Таратур - пред: 7 часа

На затворањето на „Синедејс“ филмот „Исцелител“ ја имаше својата домашна, македонска премиера. Публиката во преполното кино „Милениум“ со овации ја поздрави екипата на филмот која излезе на сцената заедно со режисерот и продуцент Ѓорче Ставрески .

38 поврзани вести »

Зидан пресече – за овие 8 фудбалери нема место во неговиот Реал

Таратур - пред: 8 часа

Според информациите на шпанските медиуми, Зинедин Зидан составил листа од осум фудбалери на кои во иднина нема да смета. Имено, Зидан веќе разговарал со претседателот Флорентино Перез и му го кажал своето мислење за расправиите и клановите во ...

86 поврзани вести »

БОМБА: Асенсио е спремен да го напушти Реал, се сели во…

Таратур - пред: 8 часа

Ѕвездата на Реал Мадрид, Марко Асенсио е спремен да го напушти „Сантиаго Бернабеу“ ако не добива поголема минутажа во „кралскиот“ клуб, тврдат англиските медиуми. Притоа „Дејли Експрес“ го открива и името на новиот клуб и тврди дека Асенсио е ...

4 поврзани вести »

ШОК: Милан може да биде исфрлен од европските натпреварувања!?

Таратур - пред: 9 часа

Италијанскиот гигант Милан може да биде исклучен од европските натпреварувања поради нарушување на Финансискиот фер-плеј, пренесува шпанскиот весник „Марка“. Минатата недела раководството на Милан имаше состанок со челниците на УЕФА каде го ...

26 поврзани вести »

Нејмар: Сакам да ја освојам ЛШ, Светското првенство па да се оженам!

Таратур - пред: 9 часа

Ѕвездата на Пари Сент Жермен, Нејмар уште еднаш потврди дека е среќен во француската престолнина и со тоа ги демантираше шпекулациите во медиумите. Бразилиецот притоа јавно проговори и за неговите цели во престојната година – трофеј во ЛШ, златен ...

8 поврзани вести »