TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таратур

На Островот тврдат: Уште една ѕвезда на Челзи се сели во Јунјетед!?

Таратур - пред: 9 часа

Ѕвездата на Челзи, Давид Луиз е исклучително незадоволен од третманот кој го има кај тренерот Антонио Конте, па неговата иднина на „Стенфорд Бриџ“ е неизвесна. Денес англиските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Манчестер Јунајтед е ...

51 поврзани вести »

Вчера најмногу дожд во Гевгелија – и денес поројни врнежи

Таратур - пред: 9 часа

Најмногу дожд, 38 литри на квадратен метар, во изминатите 24 часа наврнал во Гевгелија, соопшти утрово Управата за хидрометеоролошки работи. Во Крушево до 7.30 часот се измерени 33 литри на метар квадратен, во Демир Капија 25 литри, 24 во Пожаране и ...

Откриена нова планета со големина на Земјата (видео)

Таратур - пред: 10 часа

Астрономите открија нова планета, која ја нарекоа „Рос 128-б”, и којашто има големина слична на нашата Земја. Но, годината таму трае нешто помалку од 10 дена. Планетата, засега втората најблиска до Сончевиот Систем, за која науката има сознанија, е ...

13 поврзани вести »

Го селат секаде, а Озил прави трансфер од соништата

Таратур - пред: 10 часа

Иднината на Месут Озил е главна тема во спорстките медиуми бидејќи Германецот во јануари може да преговара со заинтересираните клубови. Договорот на Озил со Арсенал истекува на крајот на сезоната, но Венгер не негираше дека плејмејкерот може да ...

51 поврзани вести »

Фотките не лажат: Бибер и Гомез ја обновија врската?

Таратур - пред: 11 часа

Изминативе неколку недели Селена Гомез и Џастин Бибер многупати беа фотографирани заедно, па гласините дека ја обновиле врската стануваа сè погласни и погласни. Но, новите папараци фотки како да го тргаат секој сомнеж дали музичките ѕвезди се заедно ...

14 поврзани вести »

Научниците откриваат што е огнената топка која се гледаше над САД и Европа

Таратур - пред: 12 часа

Силно сјајната светлина на западното небо од Америка многумина ги збуни, па на социјалните мрежи веднаш се раширија серија коментари и „толкувања“ за потеклото на појавата. Научниците, пак истакнуваат дека „речиси се сигурни“ дека во прашање е ...

10 поврзани вести »

Џолев негира постоење на реваншизам во прераспределбата на Панчевски

Таратур - пред: 12 часа

Новоименуваниот претседател на кривичниот суд, Иван Џолев, во изјава за „Макфакс“ вели дека распоредувањето на експретседателот на судот, Владимир Панчевски, во одделот за прекршоци не е реваншизам.

33 поврзани вести »

„Телепортирачко“ пијанчење: Се „зачукал“ во една, се разбудил во друга држава

Таратур - пред: 12 часа

Невработен Романец, Михаи Данциу пиел со неговите пријатели во локално кафуле во романскиот град Албешти и помислил дека би била добра одлука да се обиде да најде работа во Лондон. После неколку чаши Данциу се обложил со пријателите дека може да ...

Директорката на охридската болница разрешила докторка за да си го унапреди сопругот?

Таратур - пред: 12 часа

Директорката на Кардиолошкиот завод „Св. Стефан“ – Охрид, Гордана Донеска, ја разрешила докторката Весна Фортоманова-Милеска за да го унапреди својот сопруг докторот Стефан Донески. Иако директорката тврдеше дека докторката Фортоманова-Милеска била ...

12 поврзани вести »

Се „прослави“ во аматерскиот порнич со Северина, денес заврши зад решетки

Таратур - пред: 12 часа

Еден од најбогатите херцеговински бизнисмени, Милан Лучиќ, кој во јавноста стана ултра-популарен како „машкиот лик“ од домашното порно видео од Северина, уапсен е во акција на хрватското Биро за сузбивање корупција и организиран криминал.

10 поврзани вести »

Видео: Градоначалникот на Солун не именуваше по уставното име, Македонија

Таратур - пред: 23 часа

Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис е во посета на Македонија, па додека даваше изјава по средбата со премиерот Зоран Заев, ја нарече нашата земја по уставното име. „Се надевам и ќе го предложам тоа, следната средба на двајцата премиери, на ...

161 поврзани вести »

Виц: Комшиска туга велика

Таратур - 16.11.2017

Добро бе комши, дваесет години живееме во иста зграда, зарем се сомневаш дека јас ќе ти крадам интернет? Не бе, комши, тамам работа.Не сум ни помислил на такво нешто. Па, што тогаш го менуваш тоа пасвордот на секои два ...

Виц: Може си ми прв

Таратур - 16.11.2017

Дечкото на девојката: Кажи ми, дали сум ти прв? Знаеш дека може и да си ми прв. Од некаде си ми ...

Виц: Трпана има швалер

Таратур - 16.11.2017

Трпе на Трпана: Знам дека имаш љубовник. Лажат! Тоа не е точно! Ќути таму! Знам и за парите и неговиот бизнис и сите поклони што ти ги дава, и се чудам како не ти е срам мене да ми бараш кожено палто да ти ...

Мурињо: Англија може да го освои Светското првенство

Таратур - 16.11.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед имаше само пофални зборови за квалитетот на англиската репрезентација. „Специјалниот“ смета дека селекторот Герет Саутгејт има потенцијал да го освои Светското првенство во Русија следната година.

51 поврзани вести »

Кој плаќа најскапи билети во Премиер лигата?

Таратур - 16.11.2017

Фановите на Арсенал и оваа година ги плаќаат најскапите сезонски билети во споредба со сите останати клубови од Премиер лигата. Според статистиката на „Би-Би-Си“ средната цена на карта за една сезона која ја плаќаат „топџиите“ изнесува 891 фунти.

5 поврзани вести »

Примена на законите во поддршка на спортот – права и обврска

Таратур - 16.11.2017

Денес, во просториите на Агенцијата за млади и спорт се одржа работилница на тема: Примена на законите во поддршка на спортот – права и обврска. Работилницата беше наменета за претставниците на спортските национални федерации со цел запознавање на ...

8 поврзани вести »

Шест тркачи ги бранеа македонските бои на меѓународен крос-кантри натпревар во Чешка

Таратур - 16.11.2017

Шест млади тркачи ги бранеа боите на меѓународното училиште НОВА на интернационалниот натпревар по крос-кантри трчање кој се одржа минатиов викенд во Чешка. Во конкуренција на 13 тима и спортисти од училиштата во Прага, Краков, Варшава, Виена, ...

9 поврзани вести »

ДОБРА ВЕСТ: Собрани парите за операција на Валерија Зафировска

Таратур - 16.11.2017

Собрани се потребните пари за итната операција на малата Валерија Зафировска од Штип, соопшти денеска нејзината мајка Марина Зафировска. Валерија има тумор на мозокот кој прогесивно расте, а операцијата треба да се изврши во Истанбул, Турција, од ...

Бурно во соблекувалната на Барса – две ѕвезди се закануваат со заминување

Таратур - 16.11.2017

Иако многумина беа скептични, Ернесто Валверде се покажа како достојна замена за Луис Енрике. Барса е прва на табелата со дуро 8 бода предност пред Реал, а одлично им оди и во Лигата на шампиони.

18 поврзани вести »