TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таратур

Како се менуваа сексуалните навики на младите од 1990-те години

Таратур - 20.11.2017

Луѓето родени во периодот од 1993 до 2001 година имаат поразновиден сексуален живот од генерациите родени пред нив, покажа истражувањето кое го направија холандските научници. Тимот научници собраа податоци од 1990 години навмау, кои ги сублимираа ...

Червар повторно се враќа во Металург?

Таратур - 20.11.2017

Како што пренесуваат одредени медиуми Лино Червар денес би требало да пристигне во Скопје и повторно да ја преземе функцијата на главен тренер на Металург. Хрватскиот стратег веќе подолго време е отусутен поради обврски со репрезентацијата, а тимот ...

62 поврзани вести »

Гвардиола има „пеколен“ план: Заминува недопирливиот, доаѓаат тројца

Таратур - 20.11.2017

Каталонскиот стратег на клупата на Манчестер Сити не сака ништо да препушти на случајот. Англиските медиуми пишуваат дека еден играч би можел да го напушти клубот уште во јануари, а во јуни ќе има една шокантна продажба.

37 поврзани вести »

Проститутки откриваат како изгледал нивниот прв пат со клиент

Таратур - 20.11.2017

Ескорт дамите и проститутките, но и мажите кои се бават со најстариот занает, одлучиле на онлајн форумите да проговорат за своите сексуални професионални искуства. Како што велат, и меѓу жените и меѓу мажите се шират бројни предрасуди за тоа како ...

2 поврзани вести »

Идната адвокатка толку обожава фудбал што се слекува гола заради тој спорт

Таратур - 20.11.2017

Лаура Бракато е секси студентка по право од Италија која обожава фудбал. Толку ја сака „најважната споредна работа на светот“, што поради неа се слекува гола и провоцира со своите секси облини.

2 поврзани вести »

Видео: Најатрактивниот автогол кој некогаш сте го виделе!

Таратур - 20.11.2017

Вчерашниот натпревар помеѓу Гронинген и Витезе ќе биде запаметен по двата автогола, од кои едниот беше навистина неверојатен. Играчот на Челзи кој е на позајмица во Витесе, Фанкати Дабо го постигна еден од најсмешните автоголи кои се видени на ...

14 поврзани вести »

Паника во Јунајтед: Како да се преболи или присили Мурињо?

Таратур - 20.11.2017

Шпекулациите дека Мурињо на крајот на сезоната ќе се пресели во ПСЖ се се погласни, па од таборот на Јунајтед се свесни дека тоа е реална опасност за клубот. Дали е ова само маневар на „Специјалниот“ за да добие побогат договор, или го уценува ...

37 поврзани вести »

Протече секс снимката: Сопругата на фудбалерот обвинета за неверство во авионски тоалет

Таратур - 20.11.2017

Ванеса е обвинета дека во тоалетот од еден авион со кој летала имала секс со маж кој не е нејзиниот сопруг, а таа тие обвинувања ги демантира. Сопругата на напаѓачот од Северна Ирска, Кајли Лаферти , Ванеса , е обвинета дека имала секс со непознат ...

5 поврзани вести »

Макпетрол со 11 медали на државното карате првенство

Таратур - 20.11.2017

Вчера во Скопје се одржа државното првенство во карате за кадети, јуниори и постари јуниори (У21). На првенството имаше пријавено 212 каратисти од цела Македонија. Тие се натпреваруваа во дисциплините кумите (борба) и кати во поединечна и екипна ...

11 поврзани вести »

НЕОЧЕКУВАНО ПОКАЖА ПОВЕЌЕ ОД ПЛАНИРАНОТО: Но, реакцијата е непроценлива!

Таратур - 20.11.2017

Шпанската водителка Адриана Абениа доживеа мала незгода со нејзиниот фустан кога позираше пред фотографите на доделувањето на наградите од списанието GQ во Мадрид. Секси блондинката генијално реагираше на градата која испадна од ионака претерано ...

5 поврзани вести »

Сите славни личности кои не напуштија во 2017!

Таратур - 20.11.2017

Крис Бејкер е британски уметник кој изработи своја верзија на обвивката на култниот албум на Битлси – „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band”. На него сепак, наместо членовите на бендот и нивните славни пријатели, се наоѓаат ликовите на личностите ...

Huawei Mate 10 Prо – олицетворение на моќна смартфон камера

Таратур - 20.11.2017

Со новиот Mate 10 Pro, Huawei се обиде да остане помеѓу тесната линија на тоа што е добра вредност за парите и да понуди врвно искуство. ДИЗАЈН Предниот дел на уредот е практично целиот екран со тенки рамки на двете страни, со што конкурира на ...

24 поврзани вести »

Рочиштето за „Поткуп“ повторно се одложи

Таратур - 20.11.2017

Судењето за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, повторно се одложи, овојпат за на 25 декември. Заев се појави во суд, но рочиштето е одложено бидејќи во тек е жалбената постапка за барањето за изземање на доказите.

Слогата град гради: Е ова ти се вика тимска работа (видео)

Таратур - 20.11.2017

Да се луѓето вака сложни за сè, само прогресот и отворените перспективи ќе ни бидат предизвик и ...

Почина еден од најомразените и најсурови ликови на 20-ти век

Таратур - 20.11.2017

Чарлс Менсон, култниот водач на хипи групата која живееше во околината на Лос Анџелес ,познат по своите хипнотизирачки очи како и по убиството на Шерон Тејт, тогашна сопруга на режисерот Роман Полански, почина на 83 годишна возраст.

44 поврзани вести »

Siemens најави отпуштање на 6.900 работници

Таратур - 20.11.2017

Германскиот индустриски гигант Siemens покажа спремност за разговори со синдикатот на вработените, откако претходно најави дека планира да отпушти околу 6.900 луѓе од персоналот. „Се надевам дека синдикатот ќе пронајде начин да го претвори протестот ...

4 поврзани вести »

Dolce&Gabbana се здружија со Pastificio Di Martino и го создадоа ова (видео)

Таратур - 20.11.2017

Италијанската дизајнерска модна куќа „Долче Габана“, во соработка со италијанскиот произведувач на тестенини Pastificio Di Martino, креираше серија сушени тестенини во лимитирана серија. Тестенините се продаваат во дизајнирани амбалажи.

Биткоинот не запира: „Нагази“ цена од 8.000 долари

Таратур - 20.11.2017

Биткоинот повторно руши рекорди достигнувајќи цена од 7 998 долари. Може да се каже дека претходните две недели беа турбулентни за оваа криптовалута, со оглед на тоа дека во еден момент „падна“ на 5 500 долари.

10 поврзани вести »

Облачен и студен понеделник

Таратур - 20.11.2017

Во Македонија ќе биде променливо облачно и студено, претпладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и некои повисоки места од снег. На повеќе места ќе дува засилен северен ветер.

32 поврзани вести »

Смртоносна загаденост: Езеро од кое нема да се вратите живи

Таратур - 20.11.2017

Езерото Карачај навидум изгледа како нормлано место за одмор, но има само еден проблем – доколку го посетите, оттаму не би се вратиле живи. Имено, доколку минеме еден час на тоа место, радијацијата во нашето тело би изнесувала 600 рендгени, што е ...