TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Телефони.мк

Motorola Moto C 4G е телефонот што на секого му треба

Телефони.мк - пред: 2 часа

Motorola Moto C беше лансиран пролетта оваа година, кој многу добро се покажа со неговите перформанси. Има голем дисплеј, интересен дизајн и ниска цена. Неговиот 5.00 инчен дисплеј ќе ја задоволи сечија потреба, располага со резолуција од 480х854 ...

12 поврзани вести »

Што мора да поминете за да работите за SpaceX и Илон Маск

Телефони.мк - пред: 2 часа

Работата за визионерската компанија SpaceX и американскиот милијардер Илон Маск може често да биде интензивен и да бара многу. Процесот почнува од моментот кога кандидатот ќе ја предаде својата пријава за нивното натпреварување за работа.

15 поврзани вести »

Moto E4 Plus го има и во Оксфорд Сина боја

Телефони.мк - пред: 5 часа

Lenovo го лансираше Moto E4 Plus во Оксфорд Сина боја во Индија. Неговата конфигурација е со 3GB RAM меморија и 32GB ROM. Се уште немаме информации дека оваа боја би можела да пристигне и во Европа, исто како што за индискиот пазар беа лансирани со ...

2 поврзани вести »

Модуларниот уникат Moto Z2 Play вреди

Телефони.мк - пред: 17 часа

Moto Z2 Play е одлична идеја на компанијата за средната класа на телефони, со кого сакала да направи уникатен телефон поради неговата модуларност. Неговата модуларност се всушност неговите елементи, како и неговите одлични перформанси.

Moto G5S и G5S Plus се подобрени од претходниците

Телефони.мк - пред: 18 часа

Претходно пишувавме за новиот модел G5S на Motorola, после кого следува и Moto G5S Plus, братот близнак со поголем дисплеј. Новите предводници имаат подобрени камери, и со метален дизајн на телото.

2 поврзани вести »

Huawei NOVA 2s: Премиум перформанси со „средна цена“

Телефони.мк - 12.12.2017

Huawei Nova 2s е премиум модел на смартфон, за кого медиумите постојано пишуваат, затоа што неговите перформанси се како на оние од високата класа, а цената ќе биде формирана по моделите од средната класа.

2 поврзани вести »

Google Chrome 63: Еве што има новиот прелистувач

Телефони.мк - 12.12.2017

Google Chrome е уште најпопуларен интернет прелистувач на светот и како таков непишана обврска дека постојано ќе креира нови функции и нови верзии. Google сега ја пушти новата верзија Google Chrome 63, кога е достапна за сите Windows и macOS ...

8 поврзани вести »

Еве што преземале корисниците на iOS најмногу во 2017

Телефони.мк - 12.12.2017

Секоја година во овој период сите големи компании, на сите полиња, прават ревизија на тоа што го правеле во последните 12 месеци. Apple така објави список со најпопуларните апликации, игри, песни, филмови, ТВ серии, игри и друго, односно се што се ...

Bitcoin се надмина повторно: Вреди над 16.500 долари

Телефони.мк - 12.12.2017

Вчера вредноста на Bitcoin надмина 16.500 долари, за кого аналитичарите продолжуваат да тврдат дека ова е само балон што постојано се дува. Сега започна да се тргува со Bitcoin futures. Се работи за финансиски инструмент, за кого продавачот или ...

24 поврзани вести »

Samsung Galaxy S9 со „старомоден“ скенер за отпечатоци

Телефони.мк - 11.12.2017

Почетните тестови на претстојниот Samsung Galaxy S9 откриваат дека ќе има „старомоден“ скенер за отпечатоци сместен на задната страна на маската, но овој пат под самата камера наместо лево од неа со што корисниците кај претходниот модел имаа големи ...

HTC Ocean Harmony доби сертфификат за скорешен пласман

Телефони.мк - 11.12.2017

HTC се подготвува годината да ја заврши и со третиот Ocean смартфон кој откако доби CCC сертификат сосема е извесно дека наскоро ќе стигне на пазарот. Станува збор за уредот со кодно име HTC Ocean Harmony кој се очекува да понуди 5.99 инчен Full ...

Apple TV стартува со Amazon Prime Video

Телефони.мк - 11.12.2017

Конзолата за видео содржини Apple TV деновиве ќе ја активира поддршката за видео стриминг сервисот Amazon Prime Video со што корисниците на Apple ќе може да ги гледаат новите ТВ серии, филмови, забавни шоу програми и документарци кои се во ...

3 поврзани вести »

Huawei Honor View 10 наскоро и во Европа

Телефони.мк - 11.12.2017

Honor View 10 e вистински знаменосец на мобилниот гигант Huawei кој по најавата на кинескиот пазар, на почетокот на јануари околу божиќните празници ќе се најде во продажба и во Европа. Honor View 10 неодамна беше претставен со одличниот осум-јадрен ...

2 поврзани вести »