TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Телеграф

ДОЈДЕ, ИСПЕА, ПОБЕДИ: Цеца направи делириум во Скопје, погледнете зошто е број еден на Балканот (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - пред: 17 мин

Пред 10.000 публика, синоќа Цеца во спортскиот центар „Вип Борис Трајковски“ буквално го обедини македонскиот народ Дојде, испеа и победи . Вака накратко може да се опише синоќешниот спектакуларен концер т на најголемата балканска ѕвезда Светлана ...

69 поврзани вести »

МУ ЈА ПУКНА ГЛАВАТА: Ваков ММА нокаут не сте виделе (ФОТО)

Телеграф - пред: 47 мин

Виновник“ за нокаутот беше Рудсон Калиокане кој го погоди директно во главата ММА борецот Андерсон Резендо целиот живот ќе ја памети борбата која се одржа во саботата.Тој доживеа невиден нокаут од кој нема да може да се опорави.

АЛ КАЕДА ПРЕТРПЕ СЕРИОЗЕН УДАР: При воздушен напад убиен наследникот на Бин Ладен

Телеграф - пред: 1 час

Смртта на Кери Јасин е доказ дека терористите кои го срамат исламот и намерно напаѓаат невини луѓе, нема да избегаат од правдата, истакна американскиот министер за одбрана Џејмс Матис Пентагон соопшти дека при воздушен напад минатата недела бил ...

12 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ БАРА НОВИ ИЗБОРИ: Тиранската платформа го загрозува и поништува мултиетничкиот и унитарен карактер на ...

Телеграф - пред: 2 часа

Зоран Заев е фатен на дело и обвинет во повеќе криминални афери. Дополнително секој ден гледаме како полицијата апси трговци со дрога, лица кои се дел од неговото потесно опкружување и со кои тој работел во кампања Нови предвремени парламентарни ...

210 поврзани вести »

ПОДАРИ ХРАНА И ДОБИЈ ПОДАРОК: Хуманитарна акција за донирање храна

Телеграф - пред: 2 часа

Целта на оваа хуманитарна aкција, велат организаторите, е подигнување на свеста кај сите граѓани, развивање на својата хуманост, но и желбата да се помогне на другите, на оние кои имаат помалку или воопшто немаат Под мотото „Подари храна и добиј ...

14 поврзани вести »

ИЗБОРИ ВО БУАРИЈА: Изедначена битка помеѓу ГЕРБ на Борисов и Социјалистите

Телеграф - пред: 2 часа

Аналитичарите во Софија проценуваат дека идниот бугарски премиер треба да се бара меѓу докажаниот европеец Борисов и Нинова, која важи за блиска до Москва. Бугарските гласачи денеска по трет пат во изминатите четири години ќе гласаат за избор на нов ...

26 поврзани вести »

ПРОВОКАТИВНА И ВО СКОПЈЕ: Цеца со „скинати“ панталони одвај го покри задникот (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - пред: 9 часа

Таа на сцената се појави во тесни панталони, кои беа „скинати“ токму на задникот. Тоа особено го израдува машкиот дел од публиката, кои веднаш, штом Цеца се појави на бината, ги извадија мобилните телефони за да извадат што подобра фотографија ...

69 поврзани вести »

ТАКА СЕ САКА МАКЕДОНИЈА: И Цеца стави македонско знаме врз себе (ФОТО)

Телеграф - пред: 10 часа

Овој гест на Цеца беше дочекан со големо воодушевување од публиката која со овации ја поздрави познатата фолк-ѕвезда Со македонско знаме се покри Светлана Цеца Ражнатовиќ која вечерва одржува концерт во спортскиот центар „Борис Трајковски“.

69 поврзани вести »

СИТЕ ЗАБОРАВИЈА НА ПОЛИТИКА: Цеца ја собра цела Македонија во Скопје (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - пред: 11 часа

Облечена во црни проѕирни панталони под кои се гледа дека не носи долна облека, Цеца ја воодушеви публиката Вечерва во спортската сала „Борис Трајковски“ во еден глас се пеат хитовите на најголемата балканска звезда Светлана Цеца Ражнатовиќ.

69 поврзани вести »

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА СП: Лалињата овенаа во Софија

Телеграф - пред: 11 часа

На „Васил Левски“ Спас Делев реши сè за 20 минути и ги врати чекор наназад репрезентативците на Холандија Холандија претрпе тежок пораз на гостувањето во Бугарија со што се врати уште еден чекор назад во обидот да дојде до место на Светското ...

8 поврзани вести »

ГРУЕВСКИ: Студентите полека добиваат услови за достоинствен живот (ВИДЕО)

Телеграф - пред: 11 часа

Во студентскиот дом „Гоце Делчев“ целосно се завршени градежните активности за реконструкција на блокот А, како втора фаза од процесот за целос­на обнова на домот Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на социјалните мрежи ги сподели видеата ...

19 поврзани вести »

ОВА Е СРПСКИОТ КАЛАШНИКОВ: Подобар од оригиналот, побарувачката за него е огромна (ВИДЕО)

Телеграф - пред: 12 часа

Одличен е за големи далечини како и во ноќни услови.Без подесување на нишанот без проблем може да погоди жива мета и помало возило на далечина од 600 метри Фабриката за оружје „Застава“ ја произведе новата пушка која се нарекува „српски ...

РУСИЈА ЈА ЧУВА СРБИЈА, СРБИЈА ЈА ЧУВА РУСИЈА: Моќна бакљада на навивачите на Ѕвезда и Спартак Москва (ВИДЕО)

Телеграф - пред: 12 часа

Погледнете како се сака клуб и својата земја Црвена Звезда и Спартак Москва денеска одиграа пријателски натпревар.Тоа и не е нешто чудно но она што го приредија нивните навивачи ќе остане запаметено.

КРИЗА ИЛИ БИЗНИС: Од Болница во Нови Сад украден метадон вреден 1,6 милиони евра

Телеграф - пред: 13 часа

Метадонот е синтетички медикамент од групата опијати, кој се употребува во лекување назависност од хероин Непознати лица украле од псијихатриска клиника во Нови Сад метадон во вредност од над 200 милиони динари (1,6 милиони евра), јави денеска ...

10 поврзани вести »

ВО БОЛНИЦА НА АПАРАТИ: Иван Класниќ чека нов бубрег за да продолжи со животот (ВИДЕО)

Телеграф - пред: 14 часа

Сакам само да добијам нов бубрег и повторно да уживам во животот-изјави некогашниот фудбалер Се сеќавате ли на поранешниот хрватски репрезентативец Иван Класниќ и неговата потресна животна приказна која му ја скрати кариерата.Тој мораше да помине ...

3 поврзани вести »

РАБОТНИЧКИ НЕМАШЕ СИЛИ: МЗТ Скопје убедливо го доби (некогаш) големото дерби (ФОТО)

Телеграф - пред: 14 часа

Градските ривали од Скопје одиграа интересен натпревар во првото полувреме, но потоа домашните доминираа МЗТ Скопје го доби дуелот против Работнички од 3. коло во Супер лигата во кошарка со 87:68.

62 поврзани вести »

УБАВИНА ВО „ЈАНЕ САНДАНСКИ“: Кој не е на дербито МЗТ-Работнички ќе жали поради згодните девојки (ФОТО)

Телеграф - пред: 15 часа

Уверете се сами Жестоко на теренот но и на трибините.Вечното дерби помеѓу МЗТ и Работнички во салата „Јане Сандански“ привлече згодни и дотерани девојки како во минатото кога овој натпревар беше модно дефиле.

ПОЧНУВА НОВАТА Ф1-СЕЗОНА: Луис Хамилтон стартува од пол-позицијата во Мелбурн

Телеграф - пред: 15 часа

Утре на патеката во Мелбурн, пилотот на Мерцедес ќе ја има најдобрата позиција на стартот за ГН на Австралија Луис Хамилтон во 2017 година ќе биде најголемиот кандидат за освојување на титулата, која поради пензионирањето нема да биде бранета од ...

77 поврзани вести »

СЕ ОГЛАСИ „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“: Жалиме што за СДСМ е спорно да се прославува на тема Македонија (ФОТО)

Телеграф - пред: 15 часа

Има ли поголема злоупотреба да се прифати да се разговара за промена на знаме, химна, грб, во услови кога е под закана името и се прават сериозни обиди за бришење на идентитетот на Македонците, велат од граѓанската иницијатива По денешниот хепенинг ...

3 поврзани вести »

СРУШИЈА ТЕРОРИСТИЧКИ ШТАБ: Руските Сухои ги уништуваат џихадистите во Сирија (ВИДЕО)

Телеграф - пред: 15 часа

Војската на Башар Ал Асад ги убива џихадистите од земја а руската армија од воздух Сириската војска тргна во финално чистење на џихадистите од својата територија. Војската на Башар Ал Асад ги убива џихадистите од земја а руската армија од воздух .