TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Точка

Ослабената Македонија немаше сили за мундијалско четвртфинале

Точка - пред: 7 часа

Македонската ракометна репрезентација не успеа да се пласира меѓу најдобрите осум репрезентации на Светското првенство во Франција, откако денеска загуби во осминафиналето од Норвешка со резултат 34:24.

112 поврзани вести »

Огорчениот Балотели отворено се обрати по ремито со Бастија и предизвика бура од реакции во Франција

Точка - пред: 7 часа

Ница второ коло по ред се „сопна“ во француската Лига 1 и остави два бода на секогаш незгодното гостување на Корзика кај Бастија (1:1), но сега резултатот од овој натпревар е најмалку коментиран во Франција поради еден пост кој го објави огорчениот ...

4 поврзани вести »

Зад заклучените врати на женскиот манастир: Калуѓерка изнела шокантни детали за мачење!

Точка - пред: 7 часа

Ватикан наредил истрага за нејзините тврдења, а веќе е подготвено големо досие кое содржи сведоштва на уште неколку калуѓерки кои тврдат дека сите овие работи се случувале. Калуѓерките од еден италијански манастир биле принудени на пишуваат завети ...

2 поврзани вести »

Од Кремљ порачаа: Путин наскоро ќе му се јави на Трамп

Точка - пред: 8 часа

Портпаролот на Кремљ, Димитриј Песков изрази надеж дека ќе има конструктивен дијалог со администрацијата на Доналд Трамп. Песков изрази надеж дека ќе се подобрат односите помеѓу Вашингтон и Москва, но исто така предупреди дека разликите во ставовите ...

43 поврзани вести »

Марин Лепен на состанок со европските сојузници пред клучните избори

Точка - пред: 8 часа

Ден по инаугурацијата на новиот американски претседател Доналд Трамп, претседателката на француската крајна десница Национален фронт (FN), Марин Лепен во саботата се среќава во Германија со челниците на партиите од европската десница и крајната ...

3 поврзани вести »

Бред Пит се „вселил“ во домот на новата девојка, а нејзиниот брат вели: „Ни го претвори животот во пекол”

Точка - пред: 8 часа

Откако се разведе од Анџелина Џоли, се шпекулира дека Бред Пит пронашол утеха во прегратките на згодната актерка Кејт Хадсон. Американскиот таблоид „Star” сега пренесе дека славниот актер се преселил во домот на неговата нова девојка, а по тој повод ...

22 поврзани вести »

Ноќен клуб во Букурешт изгорел до темел: Скокале од горниот кат на дискотеката за да се спасат

Точка - пред: 8 часа

Во пожарот кој избил рано утрово во популарниот ноќен клуб во Букурешт, повредени биле 38 луѓе и тие се згрижени во болница. Едно лице се здобило со потешки повреди. Пожарот избил во раните утрински часови, во околу четири часот по полноќ, во ...

18 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: Заев може да бега од правдата, но не може да избега

Точка - пред: 8 часа

Благодарение на Бранко Црвенковски, Зоран Заев се спаси од одговорност за криминал тежок 8 милиони евра, а сега благодарение на Катица Јанева се спаси од одговорност за „Пуч“ и директно рушење на уставниот поредок на Република Македонија, велат во ...

60 поврзани вести »

СДСМ: Ќе преиспитаме од која позиција Канческа делела пари во Годишната програма и како

Точка - пред: 8 часа

Ќе ја преиспитаме законитоста на донесената Годишна програма на Министерството за култура и ќе има одговорност за прекршувањата на законите, изјави претседателот на Комисијата за култура во СДСМ, Роберт Алаѓозовски.

32 поврзани вести »

Над дваесет мртви во напад на пазар во Пакистан

Точка - пред: 8 часа

Најмалку 21 лице загинале во бомбашки напад врз пазар во мнозинското шиитски сектор на племенските зони во северозападен Пакистан, соопштија воените власти. Нападот се случил на пазарот во Паранишар, најголемиот град во племенскиот округ Курам, во ...

13 поврзани вести »

Откако станал претседател, Трамп донел две одлуки: Обама ќе побесне

Точка - пред: 9 часа

Напоредно со формалното предавање на моќта на Капитол Хил, променет бил и сајтот на Белата куќа. Претседателот на САД, Доналд Трамп, во првите часови по инаугурацијата потпишал извршна наредба со која се слабее здравствениот систем "Obamacare", ...

520 поврзани вести »

Еден ранет на протестите против Трамп, демолиран џипот на новинарот Лари Кинг

Точка - пред: 9 часа

Едно лице е тешко рането во текот на протестите во Сител против новиот американски претседател Доналд Трамп, а демонстрантите го демолирале возилото на познатиот новинар и водител Лари Кинг, кој сега работи за руската телевизија RT, пренесуваат ...

94 поврзани вести »

Автомобилскиот пазар во Европа за 2016-та низ бројки

Точка - пред: 10 часа

Статистичката агенција „JATO“ ги објави резултатите од своето истражување за продажбата на нови автомобили во Европа во 2016-та година. Тие покажуваат дека на Стариот континет се продадени 15,14 милиони возила, што е за 6,5% повеќе од резултатот за ...

22 поврзани вести »

Раст на берзите на денот на инаугурацијата на Трамп, по 50 години

Точка - пред: 10 часа

На главните европски берзи и на њујоршки Волстрит цените на акциите во петокот пораснаа, па првпат по повеќе од 50 години полагањето на заклетвата на новиот американски претседател е проследено со раст на берзанските индекси.

520 поврзани вести »

Иванов со честитка до Трамп: Продлабочување на пријателството меѓу Македонија и САД

Точка - пред: 10 часа

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов со саботата упати честитка до Доналд Трамп по повод стапувањето на должноста претседател на САД. „Почитуван претседател Трамп, Ми претставува особена чест и задоволство да Ви го честитам ...

25 поврзани вести »

Трамп потпиша указ против законот за здравство Обамакер

Точка - пред: 10 часа

Новиот американски претседател Доналд Трамп го потпиша во петокот, веднаш по влегувањето во Белата куќа, указот против законот за здравственото осигурување што го донесе неговиот претходник Барак Обама, кој вети дека ќе го укине во текот на својата ...

22 поврзани вести »

Фотографии кои го одбележаа спектаклот: Жал ни е Трамп, но главна ѕвезда е сепак Меланија!

Точка - пред: 10 часа

Доналд Трамп вчера и официјално стана 45-ти американски претседател. Инаугурацијата ја одбележа средбата на брачниот пар Трамп со Мишел и Барак Обама, изостанокот на светските ѕвезди на свечениот концерт, поканетите гости, како и оние коишто не ...

132 поврзани вести »

Страшни фотографии од унгарскиот автобус во Италија: Изгорело сè, патниците се извлекуваат, 16 загинати

Точка - пред: 10 часа

Во несреќата загинале најмалку 16 луѓе, а повеќе од 36 биле повредени и со сериозни повреди сместени во болница во Верона. Школскиот автобус со унгарски регистарски таблички удрил во столб при враќањето од Франција во Будимпешта.

38 поврзани вести »

Левандовски призна што сакал да направи откако го постигна најнеобичниот гол во кариерата

Точка - пред: 11 часа

Роберт Левандовски се најде на насловните страни на познатите германски таблоиди поради тоа што му донесе драгоцени три бода на Баерн на гостувањето кај Фрајбург, но уште повеќе поради тоа што постигна ремек дело во првата минута од судиското ...

2 поврзани вести »

Милан направи збрка со првото зимско засилување и ја збуни цела Италија

Точка - пред: 11 часа

Милан вчера напладне го искористи својот официјален Твитер профил за да се пофали дека конечно е постигнат договор со Евертон за ангажман на Жерард Деулофеу, но сепак во текот на ноќта настана голема збрка околу првото зимско засилување на ...

9 поврзани вести »