TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Точка

Темната страна на филмовите: Судбински улоги кои засекогаш ги промениле животите на холивудските ѕвезди

Точка - пред: 2 часа

Квалитетот на актерството, како и во секоја друга професија, зависи од вложениот труд кој се наградува со разни статуи и пехари. Сепак, актерите понекогаш одат чекор понатаму со цел да се покажат во најдобро светло за некоја улога.

Конте му одговори на Мурињо: Подобро е да…

Точка - пред: 2 часа

Тимот на Челси не успеа да слави над Рома во Лигата на шампионите иако имаше водство од 2-0, но уште полошо е што листата на повредени играчи се зголеми, па така по Н Голо Канте, Виктор Моузес, Дени Дринквотер на проблеми се пожалија уште Давид Луиз ...

50 поврзани вести »

Караџоски одби да одговори дали ќе понесе одговорност ако се утврди местење на судии во кривичен

Точка - пред: 2 часа

Претседателот на Судскиот совет, Зоран Караџоски одби да одговори на прашање на „Макфакс“ дали ќе понесе лична одговорност тој и членовите на Судскиот совет ако се утврди дека има злоупотреби на АКМИС системот во кривичниот суд за распределба на ...

24 поврзани вести »

Харадинај го осуди мешањето на Белград во предизборната кампања

Точка - пред: 2 часа

Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај, го осуди, како што навел, мешањето на Белград во кампањата пред локалните избори што ќе одржат во Косово в недела, 22 октомври. „Владата на Косово и јас лично како премиер на Косово го осудувам актот на мешање на ...

23 поврзани вести »

За влез во ЕУ граѓаните со безвизен режим ќе плаќаат по 10 евра

Точка - пред: 2 часа

Комитетот за граѓански слободи на Европскиот парламент денеска го усвои предлогот на Европската комисија за државјаните на трети земји ослободени од визи за влез во Шенген-зоната, меѓу кои и граѓаните на Република Македонија, од 2020 година да треба ...

19 поврзани вести »

Руската Парис Хилтон тргнува во рушење на Путин: Може ли да биде новата претседателка на Русија?

Точка - пред: 2 часа

Ѕвездата на руската телевизија и новинарка Ксенија Собчак, блиска до руските либерали, која што во Русија ја нарекуваат „руската Парис Хилтон“, соопшти дека ќе се кандидира за претседател на државата во 2018-та година.

18 поврзани вести »

Пронајдена двојничка на Бијонсе: 16 години е помлада од светската ѕвезда, а разлика речиси и да нема

Точка - пред: 2 часа

Оваа девојка со фотографиите на својот профил на Инстаграм тотално го збунила светот. Бијонсе Жизел Ноулс е славна американска поп-пејачка, актерка и текстописец. Се остварила и на полето на глумата кога ја толкувала главната улога во филмот ...

7 поврзани вести »

Скок од авион во пламен: Двајца јапонски пилоти избегнаа смрт во последен момент

Точка - пред: 2 часа

Двајца јапонски воени пилоти во последен момент се спасија катапултирајќи се од ловецот Ф-4ЕЈ кој што се запалил за време на полетувањето од воената база Хјакури во префектурата Ибараки на островот Хоншу.

Николовски најави модернизирање на земјоделското производство преку воведување нови современи технологии

Точка - пред: 3 часа

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, присуствуваше на Меѓународниот симпозиум за земјоделство и храна, во организација на Факултетот за земјоделски науки и храна при Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“.

28 поврзани вести »

Нејмар по примерот на Меси: Сакам да му помогнам на Мбапе…

Точка - пред: 3 часа

Бразилскиот репрезентативец, Нејмар во текот на летниот преоден рок пристигана во Пари Сен Жермен исто како и новата тинејџерска сензација Килијан Мбапе. Тие засега одлично функционираат и соработуваат во нападот заедно со Единсон Кавани, а тоа се ...

19 поврзани вести »

Апелација уште 6 пати ќе одлучува дали бомбите на СЈО се доказ

Точка - пред: 3 часа

Кривичниот суд на 19 септември, еден ден откако Апелација прифати бомбите да бидат доказ во предметот „Триста“, ги отфрлил прислушуваните разговори на Специјалното јавно обвинителство како докази во обвиненијата за случајот „ТНТ“, а на втори ...

27 поврзани вести »

Вардар ги сака бодовите од дуелот со Реал Сосиедад

Точка - пред: 3 часа

Фудбалерите на Вардар вечерва (19 часот), во рамките на третото коло во Л групата во Лига Европа, ќе го пречекаат Реал Сосиедад. Во таборот на македонскиот шампион владее умерен оптимизам дека против екипата од Сан Себастијан ќе бидат освоени првите ...

159 поврзани вести »

ДУИ порачува: Многу сме јаки, пак ќе победиме

Точка - пред: 3 часа

Портпаролот на Централниот изборен штаб на ДУИ, Арбер Адеми, реагираше на , како што рече, намерната манипулативна кампања и искривувањето на вистината. Според него, ДУИ е апсолутен победник на изборите во албанскиот блок и тоа со двојно поголем ...

22 поврзани вести »

Гатачка ѝ го украла семејното злато на скопјанка

Точка - пред: 3 часа

Четириесет и тригодишна скопјанка била измамена во нејзиниот дом кога гатачка ѝ го зела семејното злато и побегнала. Според полицијата, настанот бил пријавен вчера во 12,30 часот во Полициската станица Гази Баба. М.Р.

24 поврзани вести »

Ќерка на познатиот тајкун направила масакр: Оваа девојка покосила пешаци во Харков, телохранителите морале да ја штитат ...

Точка - пред: 3 часа

Алена Зајцева, 20-годишна ќерка на тајкун и мултимилионер од Украина, убила 5 лица, а голем број повредила, кога покосила пешаци на тротоар. Тешката сообраќајка се случила во украинскиот град Харков, кога младата наследничка на украински олигарх со ...

20 поврзани вести »

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ призна дека ги презадолжи граѓаните

Точка - пред: 3 часа

ВМРО-ДПМНЕ призна дека за 11 години ги презадолжи граѓаните, а парите ги потроши на криминални тендери, скапи фасади и луксузи, реагира СДСМ на обвинувањата од опозицијата дека владата ја презадолжила државата.

84 поврзани вести »

Белами предупредува: Јунајтед го губи идентитетот под водство на Мурињо

Точка - пред: 3 часа

Некогашниот напаѓач на Њукасл, Ливерпул, Вест Хем, Манчестер Сити и Селтик, Крег Белами смета дека Манчестер Јунајтед е во опасност да го загуби својот идентитет под водство на Жозе Мурињо.

50 поврзани вести »

Правда сè уште не добила барање за екстрадиција за бегалците на СЈО

Точка - пред: 3 часа

Министерството за правда сè уште не добило барање од МВР за да отпочне постапката за екстрадиција за бегалците на СЈО, Горан Грујевски и Никола Бошковски, беа уапсени синоќа во Грција. Од Министерството велат дека од медиумите дознале дека се ...

150 поврзани вести »

Вработен во Општина Карпош неовластено сменил брави во службени простории

Точка - пред: 3 часа

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски вчера во полиција пријавил дека вработен во администрацијата ги променил бравите на просториите на архивата и на комисијата за јавни набавки. – Вчера во 14.40 часот, С.Ј.

24 поврзани вести »

Нема никаква поврзаност со компирот: Зошто не можеме да одолееме на чипс?

Точка - пред: 3 часа

Неретко се случува да отворите ќесичка чипс и тој за неколку минути “магично да исчезне”. Научниците конечно објаснуваат зошто овие грицки се толку неодоливи. Причината поради која постојано ја враќате раката во ќесичката чипс нема голема врска со ...