TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Точка

ГРОМ на протест пред Обвинителство

Точка - пред: 3 часа

Откако Јавното обвинителство се изјаснило дека нема кривично дело за инцидентот кој се случи во неделата вечерта, кога претседателот на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски, беше со нож нападнат, од партијата решија да излезат денеска на протест пред ...

58 поврзани вести »

Меморандум за разбирање за меѓусебна соработка меѓу САМИТ100 и Коморскиот инвестициски форум

Точка - пред: 3 часа

Вчера во Скопје, во рамки на 6-тиот годишен САМИТ100, беше потпишан Меморандум за соработка помеѓу регионалната платформа САМИТ100 и Коморскиот инвестициски форум на шест земји од Западен Балкан (WB6 CIF) – тело за регионална соработка на коморите ...

38 поврзани вести »

Ги "извадила" големите гради, а потоа го покажала својот таен талент...Оваа секси снимка на Бритни Спирс има повеќе од ...

Точка - пред: 3 часа

Пејачката на фановите им ја покажала и својата уметничка страна. Бритни Спирс им открила на своите многубројни фанови што прави во слободното време. Овој пат, пејачката на Инстаграм објавила една секси снимка на која се гледа како црта.

3 поврзани вести »

По изборите нови пратеници на местата кои станаа градоначалници

Точка - пред: 3 часа

На местото на пратениците, Максим Димитриевски, кој е избран за прв човек на Куманово, Петре Шилегов, кој стана градоначалник на Град Скопје, Стефан Богоев во општина Карпош, Сашо Поцков кој е нов градоначалник на Гевгелија, сите од СДСМ,ќе седнат ...

24 поврзани вести »

Бошковски и Еурофарм Работник ја прекинаа соработката

Точка - пред: 3 часа

Македонскиот ракометен стратег, Андон Бошковски повеќе не е предводник на Еурофарм Работник. Оваа информација прволигашот од Битола ја објави на официјалниот сајт, а причините за раскинување на соработката се од лична и спортска природа на тренерот.

19 поврзани вести »

Земјотрес во Охрид

Точка - пред: 4 часа

Земјотрес со јачина од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во охридското епицентрално подрачје. Според податоците од Природно-математичкиот факултет во Скопје,утрово во 11 часот и 18 минути регистриран е земјотрес чиј ...

23 поврзани вести »

Шекеринска во дводневна работна посета на Шведска

Точка - пред: 4 часа

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, престојува во дводневна работна посета на Кралството Шведска. Во рамките на посетата министерката Шекеринска ќе се сретне со шведскиот министер за одбрана, Петер Хултквист, и со шведската министерка за ...

9 поврзани вести »

МСУ: Дебата за нацрт на стратегијата за културен развој

Точка - пред: 4 часа

Министерството за култура утре во 10 часот во Музејот на совремна уметност – Скопје организира јавната дебата по нацрт-стратегијата во културата на РМ за периодот од 2018 до 2022 година. Дебата ќе има општ воведен дел во кој ќе се обрати ...

2 поврзани вести »

Втор физички напад врз новинари на порталот Insajderi.com

Точка - пред: 4 часа

Регионалната платформа на Западен Балкан за застапување на слободата на медиумите и новинарската безбедност, која претставува повеќе од 7.800 членови, остро го осудува физичкиот напад на главниот уредник и истражувачки новинар Вехби Кајтази, кој се ...

4 поврзани вести »

Се опоравила од трагедијата и се соблекла до гола кожа

Точка - пред: 4 часа

Кога пред две години имала несреќа со кајак во која настрадало нејзиното момче, Тали Ленокс веројатно помислила дека нејзиниот живот нема да продолжи. Сепак, таа преминала преку сите стравови и снимила провокативна кампања за долна облека.

3 поврзани вести »

Најмалку 26 мртви во Пакистан во напад на американски дрон

Точка - пред: 4 часа

Бројот на смртно настраданите во нападот во американско беспилотно летало во понеделникот ноќта врз припадници на талибанската авганистанска мрежа Хакани во племенската планинска паштунска област на Пакистан порасна на 26, соопштија во вторникот ...

3 поврзани вести »

Huawei ги претстави HUAWEI 10 и HUAWEI Mate 10 Pro

Точка - пред: 4 часа

Претставување на новата ера на мобилни телефони: паметните телефони со првиот Kirin AI процесор во светот даваат побрзо и поприлагодено мобилно искуство. Дисруптивните иновации често започнуваат со храбри соништа.

19 поврзани вести »

Врвна студентка оставила две проштални пораки, па се фрлила од катедрала: Пред самоубиството проучувала сериски убијци

Точка - пред: 4 часа

Уметничката лизгачка која пред пет години се доселила во Велика Британија од Романија, напишала две проштални пораки, едната за својата мајка, а другата за луѓето кои ќе го видат нејзиното самоубиство, а потоа се фрлила од 30 метри високата галерија ...

2 поврзани вести »

Екс-напаѓач на Лион хит на социјалните мрежи: Направи сè за да остане на нозе, но се струполи пред празниот гол

Точка - пред: 4 часа

Минатиов викенд се одигра 9. коло во Франција кое донесе доста моменти и ситуации за одбележување како мајсторијата на Фекир, магијата на Нејмар, убавата акција на Марсеј, неверојатните две утки на играчите на Стразбур за само неколку секунди, а во ...

4 поврзани вести »

Видео: Ганкин масажа за затегнато лице

Точка - пред: 4 часа

Денес ќе ви покажеме нешто поразлично, туторијал за убавина од убавата блогерка Набилах Харон. Овој пат се работи за нега на кожата, но не на начин на кој сте помислиле, туку станува збор за Ганкин масажа на лицето.

ЕУ: Изборите се одржаа во конкурентно опкружување

Точка - пред: 4 часа

Делегацијата на ЕУ во Скопје оцени дека локалните избори на 15 октомври се одржаа во конкурентно опкружување. Во соопштението се потсетува на прелиминарните заклучоци на набљудувачката мисија на ОБСЕ-ОДИХР, во кои се наведува дека темелните слободи ...

66 поврзани вести »

Тригодишно девојче загина во пожар во Струшко

Точка - пред: 4 часа

Тригодишно девојче загина во пожар во Ново Село, Струшко. Според информациите на МВР, вчера во 11 часот во куќата сопственост на Г.И.(32) од засега непознати причини настанал пожар, а во куќата била неговата тригодишна ќерка, која се здобила со ...

25 поврзани вести »

Загина тракторист во Прилепско, брат му тешко повреден

Точка - пред: 4 часа

Триесет и петгодишен маж од од село Дреновци, Прилепско, загина, а неговиот брат се здобил со тешки телесни повреди откако им се превртел тракторот со кој се движеле по планински терен. Од МВР велат дека вчера околу 7:30 часот во атар на селото ...

38 поврзани вести »

За “само” 30.000 долари, Ford GT во било која боја, вон стандардните осум

Точка - пред: 4 часа

Иако суперспортскиот Ford GT е достапен во само осум стандардни бои на каросеријата, на патиштата веќе се појавија примероци во нијанси коишто се' уште не се достапни во официјалниот каталог.

4 поврзани вести »

Работа од соништата: Ќе се воодушевите кога ќе видите што направи “Microsoft” за своите вработени

Точка - пред: 4 часа

Компанијата “Microsoft” за своите вработени платила изградба за куќички на дрво. Како што е соопштено од компанијата, овие куќички им служат на вработените и за работа и за одмор. Идејата дошла како резултат на бројните истражувања кои покажале дека ...

4 поврзани вести »