TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Точка

Несторовски со уникатно објаснување: Потешко е да се даде гол во Серија Б отколку против Бонучи и Кјелини!

Точка - пред: 22 часа

Илија Несторовски покажа голема лојалност и одлучи да остане во Палермо и покрај тоа што имаше примамливи понуди од неколку елитни клубови во Серија А, а ваквиот потег му донесе награда од сицијлијанците кои од македонскиот голгетер направија ...

7 поврзани вести »

Каменуван автобус кај Ченто, повредена една патничка

Точка - пред: 22 часа

Група од неколку лица на возраст од 16 до 20 години каменувале автобус со број 55 на булеварот Методија Андонов Ченто, на надвозникот кај „Агросервис“ на влезот на населбата Ченто. Вчера во 22,40 часот Е.Ј.

38 поврзани вести »

Скопје: Вооружени грабежи во аптека и казино на „Партизанска“

Точка - пред: 22 часа

Вооружени лица вчеравечер ограбиле аптека и казино на булеварот Партизански одреди во Скопје. Вчера во полиција С.С.(35) пријавила дека во аптека на „Еурофарм“ од страна на непознато лице вооружено со пиштол било извршено разбојништво.

18 поврзани вести »

Демант од Руската амбасада за средбата Заев-Шчербак

Точка - пред: 22 часа

Руската амбасада писмено реагира на вчерашното соопштение на македонската влада за средбата на премиерот Заев со рускиот амбасадор Олег Шчербак. Од амбасадата тврдат дека соопштението на владата не ги пренело точно пораките од рускиот амбасадор ...

54 поврзани вести »

Лидерите на ЕУ дадоа зелено светло за трговски преговори со Британија

Точка - пред: 22 часа

Лидерите на ЕУ се согласија на подготовки за почеток на трговски разговори со Велика Британија, а премиерката Тереза Мај призна дека има „начин по кој ќе се движат” преговорите. Како што се очекуваше, нејзините 27 колеги од ЕУ се согласија на ...

23 поврзани вести »

Скопје: 2.000 граѓани се вакцинирале против сезонски грип

Точка - пред: 23 часа

Од Центарот за јавно здравје – Скопје информираат дека за три дена 2.000 граѓани примиле вакцина против сезонски грип. Посочуваат дека е голем интересот за вакцини против сезонски грип. Годинава, центрите за јавно здравје имаат на располагање околу ...

27 поврзани вести »

8 причини поради кои мора да ја посетите оваа поразлична медитеранска земја, Израел!

Точка - пред: 23 часа

Како и славниот Њујорк и Тел Авив носи назив како "градот кој никогаш не спие" благодарејќи на 24 часовните забави. Во центарот се сместени клубови и "фенси" барови, додека во боемскиот кварт Флорентин се наоѓаат работи кои ќе ги воодушеват ...

Како тренираат познатите: Хју Џекмен ги открива своите омилени вежби за гради

Точка - пред: 23 часа

Хју Џекмен важи за актер кој е во одлична форма. Тој го постигнал добриот изглед благодарение на строгите тренинзи кои секојдневно ги применувал, припремајќи се за улогата на суперхеројот Волверин, кој го глумеше над 15 години.

Бугари го купија Фени, 850-те вработени остануваат на работа

Точка - пред: 23 часа

Бугарската компанија „Енекод“ денеска ќе потпише договор за преземање на фабриката „Фени“, сите 850 вработени остануваат на работа. На вработените ќе им биде исплатена септемвриската плата, чија исплата веќе доцни.

30 поврзани вести »

Причини поради кои ќе ве остават: Карактеристики кои најмногу ги нервираат хороскопските знаци

Точка - пред: 23 часа

Можеби не верувате во хороскоп кога станува збор за љубовна прогноза, здравје или пари, но тешко е да негирате дека секој знак има свои препознатливи карактеристики. Меѓу тие се наоѓаат и работи кои ќе го натераат припадникот на одреден знак да ја ...

8 поврзани вести »

Вооружени лица нападнале и ограбиле жена во Прилеп

Точка - пред: 23 часа

Две маскирани и вооружени лица упаднале во куќа на прилепчанка. Откако ја врзале жената, украле златен накит и избегале. Според информациите на МВР, утрово околу 04,00 часот било пријавено дека во Прилеп на улица Борка Талески две лица маскирани и ...

21 поврзани вести »

Помпео: Исламска држава способна да изведе напад на САД

Точка - пред: 23 часа

Директорот на ЦИА, Мајкл Помпео смета дека екстремистите од Исламска држава се способни да организираат и да изведат напад на САД, дури и откако се протерани од сирискиот град Рака. Помпео наведе и можност, екстремистите да соборат авион.

12 поврзани вести »

Запленет уште 1,5 тон албанска дрога во Италија, оваа година запленети вкупно 32 тони

Точка - пред: 23 часа

Утрово во италијанскиот град Бари е запленета нова голема количина дрога која доаѓала од Албанија. Албанската телевизија „Топ чанел“, која се повикува на извори на италијанското МВР, информира дека е запленет 1,5 тон дрога во моторен чамец кој ...

23 поврзани вести »

Бошњаковски: За промени во владејачката коалиција треба да кажат партиите

Точка - пред: 23 часа

Може ли да има промени на владејачката коалиција по коалицијата меѓу Алијансата на Албанците и Беса за локалните избори и по изјавата на вицепремиерот Бујар Османи, портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, на новинарско прашање рече дека во ...

38 поврзани вести »

Ријана на забава во Њујорк се појавила во кошула, а поради тоа што го имала на нозете никој не забележал колку се ...

Точка - пред: 23 часа

Поради еден детаљ кој го имала на себе, околу вкусот на Ријана сега се кршат копја. Една од најголемите поп-ѕвезди на светот, Робин Ријана Фенти, попозната како Ријана, отсекогаш привлекувала внимание со своето ексцентрично однесување и интересни ...

19 поврзани вести »

Бошњаковски: Владата очекува почитување на меѓународните стандарди за екстрадиција

Точка - пред: 23 часа

За екстрадицијата на поранешните началници во УБК Горан Грујевски и Никола Бошковски од Грција, македонската Влада очекува дека ќе се испочитуваат сите меѓународни договори и меѓународни стандарди и дека целата постапка ќе биде завршена во рамки на ...

38 поврзани вести »

МВР поднесе прекршочна пријава за Ивица Коневски поради флешерите на БМВ-то

Точка - пред: 23 часа

МВР поднесе прекршочна пријава на поранешниот градоначалник на општина Аеродром, Ивица Коневски откако бил запрен од сообраќајната полиција, бидејќи на предниот дел од неговиот автомобил БМВ, имал поставено флешери.

41 поврзани вести »

Аспиликуета даде загрижувачка изјава за ситуацијата во која се наоѓа Челси

Точка - пред: 23 часа

Сезар Аспиликуета во изминативе две-три години се претвори во вистински лидер во одбраната и во еден од најстандардните играчи кои настапуваа за Челси, па токму поради ваквиот статус, на него често му припаѓа честа да зборува за медиумите кога на ...

2 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ уште размислува дали ќе се жали пред Управен суд

Точка - пред: 23 часа

Од ВМРО-ДПМНЕ сè уште не одлучиле дали ќе се жалат до Управен Суд откако ДИК ги одби сите приговори за изборни нерегуларности. Од партијата информираат дека во текот на денот прваната служба ќе ги разгледа сите опции и по донесената одлука ќе се ...

108 поврзани вести »

Во вторник без струја корисници од повеќе општини во Скопје

Точка - пред: 23 часа

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека, на ден 24.10.2017 год. (вторник), заради закажани технички зафати, без електрична енергија ќе останат: во периодот од 08:30 до 15:00 часот корисниците од дел од ул. Михаил Чаков бр.

6 поврзани вести »