TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Турлитава

Денови на италијанска кујна со светски познатата готвачка Катерина Чераудо

Турлитава - пред: 16 часа

Израсната на семејната фарма со традиција од 16-тиот век, опкружена со винови насади и маслинови градини, дипломиран енолог на Универзитетот во Пиза и искуство во ресторани и со 3 Мишелински ѕвезди: Катерина Чераудо, денес еден од најсовремените и ...

7 поврзани вести »

Апел за помош на Марина Јовановска, да и помогнеме да не го изгуби видот!

Турлитава - пред: 16 часа

На младата Марина Јовановска, родена 1993 година и е потребна нашата помош. Пред неколку месеци, на Марина и беше дијагностицирана ретка дијагноза на очите ( degeneration of macula and posterior pole), која што може да доведе до целосно губење на ...

ФОТО: Невиден интерес за Black Friday во Skopje City Mall

Турлитава - пред: 16 часа

Денес во Skopje City Mall започна најголемиот шопинг настан – Black Friday&Wekeend. Уште од раните утрински часови трговскиот центар се наполни со посетители нестрпливи први да дојдат до намалените производи и да си купат по нешто на попуст.

63 поврзани вести »

Била силувана на 17 години и одбила да абортира па го родила познатиот пејач

Турлитава - пред: 20 часа

Овие детали од животот Џастин Бибер не сте ги знаеле до сега. Неговата мајка немала воопшто лесен живот, таа била силувана на 17 години, но решила да не го абортира детето, туку да го роди. Пети Мелер сега има 23-годишен син кој е светска ѕвезда.

3 поврзани вести »

Не можевте ни да замислите – пејачката која сите ја знаете и е сестра на Сека Алексиќ

Турлитава - пред: 20 часа

Ретко кој ја знае оваа информација, но српската пејачка Сека Алексиќ има сестра, а и таа е пејачка. Се вика Ајсела Макиќ, живее во Босна, се бави со музика и настапува веќе со години. За сестра си има само пофални зборови и вели како еден ден би ...

24 поврзани вести »

Шопинг лудилото Black Friday започнува денеска во Пенти и НББ

Турлитава - 24.11.2017

Ниски цени од денеска за сите љубители на модата кои сакаат да се дел од урбаната приказна на продавниците Пенти и НББ по повод овогодинешниот Black Friday. Во сите продавници на Пенти низ Македонија, купувачите ќе имаат можност да купат килоти од ...

5 поврзани вести »

Зошто сите луѓе живеат максимум 60 години? Германците открија шокантна тајна како го…

Турлитава - 23.11.2017

Траговите на chemtrailsa на небото секојдневно се видливи, притисокот на јавноста во последните неколку години стана преголем за молк кај властите и измислици со кои се обидоа да ја заташкаат реалноста сите овие години, колку што луѓето ги ...

ЗАСТРАШУВАЧКО: Волк во дворот на основното училиште „Гоце Делчев“ во Ресен (ВИДЕО)

Турлитава - 23.11.2017

Во текот на вечерните часови, во дворот на основното училиште „Гоце Делчев“ во Ресен, на само 200-300 метри од плоштадот во Ресен, група на случајни минувачи забележале волк, велат очевидци за News24.mk Како што дознаваме, пријавено е до надлежните ...

Апел за помош за малиот Александар: Се бара донатор на коскена срцевина

Турлитава - 23.11.2017

Почитувани пријатели, Нашиот Александар, кој има нецели три години, боледува од Бета таласемија. Накратко, се работи за генетско заболување што предизвикува низок хемоглобин и намален број на црвени крвни зрнца.

TIP OF THE WEEK® – македонскиот бренд на чекор до читателите од целиот свет

Турлитава - 23.11.2017

Кампањата за финансирање на интернационалното издание на книгата TIP OF THE WEEK® вчера официјално беше лансирана на „crowdfunding“ платформата Kickstarter. Тимот кој што интензивно работи на кампањата периодов има за цел да собере 8.000 долари за ...