TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТВ21

Предметот „Змиско око“ одложен за 1 февруари 2018 година

ТВ21 - 12.12.2017

Судското рочиште за предметот „Змиско око“ денеска е одложен за 1 февруари 2018 година, затоа што со барање за судење во разумен рок е испратен до Врховен суд, изјави адвокатот Маја Дојчиновска.

22 поврзани вести »

Новогодишен концерт на Градскиот дувачки оркестар

ТВ21 - 12.12.2017

Градскиот дувачки оркестар вечер од 19 часот во Дансинг салата на Младинскиот културен центар ќе го одржи традиционалниот новогодишен концерт. На програмата се петнаесетина композиции, а за крај на концертот оркестарот ќе го изведе Штраусовиот ...

7 поврзани вести »

Заев ја почна посетата на Косово

ТВ21 - 12.12.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев претпладнево ја почна еднодневната прва официјална посета на Косово, со средба со својот косовски колега Рамуш Харадинај. Претходно, македонскиот премиер беше пречекан со државни почести ...

Министерот Саљији во посета на Државна служба за пробација на Летонија

ТВ21 - 12.12.2017

Министерот за правда на Република Македонија Билен Саљији, денеска, на вториот ден од посетата на Летонија ќе има средби со раководителот на летонската Државна служба за пробација, Михаилс Папсујевич и со директорот на Судската управа, Едвинс ...

Кофи: Македонија треба да го искористи позитивниот развој за што поскоро интегрирање во НАТО

ТВ21 - 12.12.2017

Актуелните безбедносни предизвици во регионот, како и искуствата на АРМ во доменот на меѓународните операции предводени од страна на НАТО биле темите на разговор меѓу началникот на генералштабот на АРМ, генерал-потполковник Методија Величковски со ...

23 поврзани вести »

Скопски „Водовод и канализација“, се уште без цена за водата, се чека новиот Управен одбор

ТВ21 - 12.12.2017

Скопското јавно претпријатие „Водовод и канализација“ се уште не може да ја утврди цената на водата што треба да се применува од 1 јануари 2018 година поради истекување на мандатот на членовите на Управниот одбор на претпријатието.