TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавина и Здравје

Ана Бунтеска: „Јас сум секоја песна што ја имам напишано“

Убавина и Здравје - пред: 21 часа

Ана Бунтеска е родена на 23.01.1972 година во Скопје. Дипломирала на Економскиот факултет во Скопје, а работи во Македонската Берза. Има објавено две книги поезија: „Стави лајк на сопствениот живот“ (2015) и „Колку е потребно за среќа“ (2016) – ...

Инфекции што се резултат на испотената облека за вежбање

Убавина и Здравје - пред: 21 часа

Кога вежбате, го зголемувате производството на маснотии, па затоа веднаш потоа треба да ги измиете телото и лицето, затоа што ако не го направите тоа, можете да се соочите со некои од овие непријатни и непосакувани работи. 1.

За 1 минута дознајте дали боледувате од нешто

Убавина и Здравје - пред: 22 часа

Се’ што ви треба е лажичка и најлон кеса, а на овој начин можете да проверите дали е се во ред со вашиот респираторен систем, цревата, хормоните, метаболизмот, бубрезите или забите. Единствено што треба да направите е со лажичката да изгребете малку ...

ВНИМАНИЕ: Здравствени навики што не ги забележуваме

Убавина и Здравје - пред: 22 часа

Пушење, неактивност, претерано уживање во алкохол, одење на солариум и слични лоши навики се очигледни пропусти на грижата за здравјето. Но некои навики поминуваат незабележано, а имаат драматични негативни последици за имунитетот и општата добра ...

Здраво кафе за почеток на денот

Убавина и Здравје - пред: 23 часа

Состојки: 150 милилитри бадемово млеко 1 банана 1 шолја изладено еспресо (приспособете според вкус) 20 грама чиа-семки 1 лажица екстракт од ванила Приготвување: Ставете ги сите состојки освен семките во блендер и добро изматете.

Брзи и вкусни: Бајадера-колачи

Убавина и Здравје - пред: 23 часа

Состојки: – 1 л млеко – 150 г гриз – 250 г маргарин – 1-2 лажици какао – 200 г шеќер – 1 ванилин шеќер – рендана кора од лимон и сок од пола лимон – кекси Приготвување: Сварете ги млекото и шеќерот, додадете го маргаринот да се стопи и во таа смеса ...

34 поврзани вести »

За љубителите на морска храна: Лигњи на кинески начин

Убавина и Здравје - пред: 1 ден

Состојки : 600 г исчистени лигњи 2 моркови 1 тиквичка 400 г печурки 2 лажици пире од домати 1 главица кромид 3 чешни лук 1 дл сос од соја 200 г ориз 5 лажици маслиново масло 1 лажица нишесте шафран мешавина од зачини, сол, црн пипер Приготвување : 1 ...

34 поврзани вести »

(ВИДЕО) Највкусни лазањи со пилешко месо

Убавина и Здравје - пред: 1 ден

Овој рецепт ќе ви покаже како да направите малку поинакви лазањи, каде меленото месо ќе го замените со пилешко. Погледнете го видеото и нека истото ви биде инспирација што вкусно да приготвите за ручек уште денес.

34 поврзани вести »

Густа и вкусна супа од костени

Убавина и Здравје - пред: 1 ден

Состојки: 1/2 кг костени 5 моркови половина праз половина китка магдонос слатка павлака 30 г путер сол, бибер и 1 коцка за супа од зеленчук Приготвување: Варете ги костените околу половина час, потоа излупете ги и извадете го сварениот плод со ...

34 поврзани вести »

Дневен ХОРОСКОП за ЧЕТВРТОК (25.5.2017)

Убавина и Здравје - 25.05.2017

ОВЕН Помали проблеми во врските поради нарушената идила. Слободните ќе го запознаат потенцијалниот партнер на работа. Ве очекуваат значајни промени во деловната сфера. Одлично здравје. БИК Емотивните односи ќе се комплицираат бидејќи партнерите нема ...

Ви ја претставуваме нашата нова стручна соработничка во „Убавина и здравје“

Убавина и Здравје - 24.05.2017

Снежана Апостолова за „Теа Модерна“ Нашиот магазин има чест да соработува со М-р Снежана Апостолова, која од мајскиот број на „Убавина и здравје“ е наша стручна соработничка за темите од областа на психологијата и за советите поврзани со вашите ...

Копирајте го стилот на познатата манекенка: Топ-комбинации за секој ден

Убавина и Здравје - 24.05.2017

Иако познатата манекенка Џиџи Хадид главно носи дизајнерски парчиња облека, нејзиниот стил е едноставен и секојдневен, па поголемиот број од парчињата можете да ги пронајдете и во понудата на high street брендовите.

Модерни летни комбинации со омилените бели панталони (ФОТО)

Убавина и Здравје - 24.05.2017

Ви претставуваме неколку идеи, кои ги пронајдовме на Инстаграм, како да ги стилизирате омилените бели панталони за претстојното лето: @pandorasykes @shotfromthestreet @irene_buffa @chrisellelim @lucywilliams02 @michelletakeaim @thehautepursuit ...

ПАПАРАЦИ: Наташа Беквалац го „јава“ моторот со новото момче (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 24.05.2017

Поп-пејачката Наташа Беквалац целосно се смени откако се вљуби во Лука Лазукиќ! И самите останавме во чудо кога ги видовме папарацо-фотографиите на кои убавата пејачка се возика на мотор со новото момче… Прочитајте и: Наташа Беквалац: „Мене ме родил ...

2 поврзани вести »

Погледнете што прави Нина Бадриќ (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 24.05.2017

Одамна е познато дека жените се подготвени да направат се’ за својата линија. И поп-пејачката Нина Бадриќ е една од нив, па сериозно одлучи да се подготви за летната сезона! Погледнете што прави Нина Бардиќ во вежбалница: Северина, Карлеуша или Нина ...

ПРЕМИЕРА: Погледнете го најскапиот видеоспот на Цеца (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 24.05.2017

Фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ ги израдува своите обожаватели со екранизација на баладата „анѓео другог реда“. Спотот го сработи продукциската куќа „Токсик“, а снимен е на островот Мамула во Црна Гора.

22 поврзани вести »

Најслаткиот видеоклип објавен од страна на Сека (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 24.05.2017

Фолк-пејачката Сека Алексиќ објави едно од најслатките видеоклипови досега. Еве за што станува збор… Прочитајте и: Сека Алексиќ заврши на инфузија (ФОТО) Следете нè на Instagram Follow on ...

22 поврзани вести »

Официјално: Цела Европа го исмеа црногорскиот евровизиски претставник

Убавина и Здравје - 24.05.2017

Црногорскиот претставник на годинешната „Евровизија“, Славко Калезиќ , можеби не успеа да се пласира во финалето на натпреварот, но барем успеа во едно: неговиот настап е се’ уште тема во јавноста.

4 поврзани вести »

УРНЕБЕСНО: Весна Змијанац открива какви мажи ѝ се додворуваат

Убавина и Здравје - 24.05.2017

Фолк-пејачката Весна Змијанац стана хит на социјалните мрежи по извајата што ја даде за време на гостувањето во позната ТВ-емисија. Имено, на прашањето дали и се додворуваат помлади мажи, пејачката духовито одговори: „Ми се додворуваат помлади мажи, ...

2 поврзани вести »

Адријана Алачки замина од Македонија со синот (ФОТО)

Убавина и Здравје - 24.05.2017

Познатата водителка Адријана Алачки одлучи да замине од Македонија на краток одмор во Германија. Таа отпатува со својот син Благоја , а како си поминуваат мајката и синот, погледнете на фотографиите што водителката ги објави на социјалните мрежи.

3 поврзани вести »