TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавина и Здравје

Viva la Vita – духот на Италија во миризливо шишенце

Убавина и Здравје - пред: 1 час

Честопати ни е потребно мало потсетување за да му се радуваме на секој нов ден и со полни гради да уживаме во ситните задоволства. Поради тоа AVON го креираше новиот парфем Viva la Vita, инспириран од Италија – земјата која зрачи со страст, посебна ...

Несолена шега на пејачката: „Трудна сум!“

Убавина и Здравје - 25.02.2017

Пејачката Милица Тодоровиќ ужива во хармоничната љубовна врска со понатиоткореограф Милош Пауновиќ , околу која, во почеток, се креваше голем медиумски прав. (Повеќе информации прочитајте ТУКА ) .

4 поврзани вести »

Вoдителкaтa гo oткри дизaјнерoт нa бaлскиoт фустaн

Убавина и Здравје - 25.02.2017

Виенскиот бaл вo Скoпје е нaјуспешниoт вo регионoт. Трaдицијaтa нa oдржувaње нa културнo-музичкaтa манифестација, долга 18 гoдини, е гoрдoст зa културниот дух нa Скoпје. Вoдителкaтa нa бaлoт, Јoвaнa Стoјменoвиќ, oткри кoјa е дизaјнеркaтa нa фустaнoт ...