TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавина и Здравје

ЗА ТЕБЕ ТАТО: Емилија Розман дипломираше и објави емотивна порака која ќе ве растажи (ФОТО)

Убавина и Здравје - пред: 13 часа

Една од нашите најпознати манекенки и носителка на титулата „Мис на Македонија“, Емилија Розман дипломираше на Филозофскиот Факултет. Емилија стана дипломиран дефектолог на Институтот за дефектологија , односно специјална едукација и рехабилитација ...

3 поврзани вести »

ГИ КРЕНА РАЦЕТЕ И ГИ ПОКАЖА ГРАДИТЕ: Ја видеа светлината на денот (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - пред: 14 часа

На гламурозната ревија на „ Викторија Сикрет “, одржана во понеделникот во Шангај, ѕвезда на вечерта беше младата 21. годишна манекенка Бела Хадид . Таа на финишот од ревијата ги крена рацете нагоре и во тој момент ѕирнаа нејзините брадавици.

31 поврзани вести »

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ: Тој е најпопуларниот Македонец на Инстаграм, а не e пејач, спортист или актер (ФОТО)

Убавина и Здравје - пред: 15 часа

Познатите пејачи, актери, манекенки, спортисти се токму тие што имаат најмногу фанови на социјалните мрежи. Една од „најследените“ личности во светот на Инстаграм е Селена Гомез, а потоа тука се и Ким Кардашијан, Кристијано Роналдо и уште многу ...

НАЈЗГОДНАТА БУГАРКА: Николета Лозанова e сон на секој маж на Балканот (ФОТО)

Убавина и Здравје - пред: 16 часа

Речиси да не постои маж барем на Балканот кој не слушнал за една од најубавите Бугарки, плејбој-моделот Николета Лозанова . Атрактивната Николета најпрво се прослави како сопруга на познатиот бугарски фудбалер Валериј Божинов, со кого повеќе не е во ...

10 поврзани вести »

Аделина Тахири: Татко ми е здрав и жив

Убавина и Здравје - пред: 20 часа

По објавувањето на неточна вест за наводната смрт на нејзиниот татко, пејачката Аделина Тахири се обрати преку својот инстаграм профил во кој изрази огорченост поради пласирањето на таквата неточна вест….

3 поврзани вести »

ПОБЕДИ НА МАКФЕСТ, ПА ИСЧЕЗНА: Сара Марковска денес изгледа… (ФОТО)

Убавина и Здравје - пред: 21 часа

Во 2012 година победи на музичкиот фестивал „ Макфест “ со нумерата „ После него “ и буквално „исчезна“ од очите на јавноста. Сигурно се сеќавате на малата и симпатична Сара Марковска , која имаше успешна соработка и со познатиот Панчо од дуото ДНК.

ТОШЕ БИ СЕ ГОРДЕЕЛ: Слушнете ја „Руски рулет“ на младиот Васил Ангелов (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - пред: 23 часа

Ако од некаде гледа и слуша, сигурни сме дека нашата најголема музичка ѕвезда, Тоше Проески ќе се гордее на изведбата на една од неговите најубави песни, „Руски рулет“ на младиот Васил Ангелов .

6 поврзани вести »

РЕТКО ГО ПОКАЖУВА ВО ЈАВНОСТ: Ова е сопругот на Елена Велевска (ФОТО)

Убавина и Здравје - пред: 23 часа

Една од нашите најпознати фолк-пејачки Елена Велевска на својот профил на Инстаграм објави фотографија од својот сопруг Маријан, кого ретко имаме прилика да го видиме. Познатата пејачка во неколку наврати има изјавено дека тој не сака медиумско ...

9 поврзани вести »

Дневен хороскоп за среда (22.11.2017)

Убавина и Здравје - 21.11.2017

Овен Со вашиот партнер никако не ќе можете да се усогласите. Треба да го менувате или партнерот или нешто во односот кон него. Бидејќи второто е поприфатливо, смирете се и наместо на секој негов збор да реагирате бурно и непромислено обидете се да ...

На Адријан Гаџа му порасна нова коса? (ФОТО)

Убавина и Здравје - 21.11.2017

Еден од најпопуларните пејачи на македонската, но и албанската естрада, Адријан Гаџа има нов имиџ, а тоа најдобро може да се забележи и по фотографиите кои ги објавува на социјалните мрежи.

2 поврзани вести »

ЌЕ ГО ПАМЕТИ ЦЕЛ ЖИВОТ: Манекенка се струпули на среде писта (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 21.11.2017

Манекенката Минг Си сигурно нема да и биде драго што ќе биде запаметена како првата манекенка која падна на годинешната ревија на брендот за долна облека „Викторија Сикрет“. Сепак, и покрај тоа што се струпули на пистата, таа стана и продолжи да оди ...

31 поврзани вести »

Е, СЕГА ПРЕТЕРА: Џенифер Лопез едвај го сокри меѓуножјето (ФОТО)

Убавина и Здравје - 21.11.2017

Пејачката веќе со години хара на музичката сцена и редовно ги покажува своите обилни, но овој пат претера. Џенифер Лопез на еден од своите настапи се појави во многу провокативно издание, кое било премногу и за нејзините фанови.

5 поврзани вести »

КАКВА ПАМЕЛА, КАКВА САМАНТА: Погледнете како изгледаше Хелена Роза пред дваесетина години (ФОТО)

Убавина и Здравје - 21.11.2017

Дефинитивно Хелена Роза ќе остане запаметена како една од нашите најатрактивни водителки кои се појавиле на тв-екраните. Но, пред неколку години се повлече од очите на јавноста и се пресели со своето семејство во Нов Зеланд , а на свет го донесе и ...

2 поврзани вести »

ЅВЕЗДАТА Е РОДЕНА: Македонската фолк-естрада може да се гордее со Мими (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 21.11.2017

Младата пејачка Мими Јовановска е дефинитивно најдоброто освежување што можеше да се случи на фолк-сцената во Македонија. Нејзините колеги и предвидуваат блескава кариера, а судејќи според вокалните способности на младата Мими, нејзиното време ...

2 поврзани вести »

Lisca: Линија на долна облека за дами со облини

Убавина и Здравје - 21.11.2017

Овој пат имаме неколку идеи како да се погрижите за елегантен стил и заводлив избор на долна облека, и покрај тоа што имате малку повеќе облини. Долната облека во поголеми броеви вообичаено е во црна, бела или боја на кожа, но тоа не е причина ...

Прва фотографија од новородената ќерка на Кристијано Роналдо (ФОТО)

Убавина и Здравје - 21.11.2017

Невенчаната сопруга на популарниот фудбалер Кристијано Роналдо, Георгина Родригез , пред два дена на свет ја донесе нивната ќеркичка Алана Мартина . Саканата на Роналдо е породи во Мадрид и роди здраво девојче.

11 поврзани вести »

Стајлингот со кој популарната старлета ги збуни сите (ФОТО)

Убавина и Здравје - 21.11.2017

Популарната американска старлета и ѕвезда на реалното шоу „Во чекор со Кардашијан“, Ким Кардашијан (38) , присуствуваше на венчавката на познатата тенисерка Серена Вилијамс , на која се појави во издание со кои ги збуни сите.

20 поврзани вести »

ГОЛА: Бившата манекенка објави фотка од нудистичка плажа (ФОТО)

Убавина и Здравје - 21.11.2017

Поранешната германска манекенка Хајди Клум и во петтата деценија од животот може да се пофали со изглед на кој и’ завидуваат дури и две децении помладите колешки. Изгледа дека четирите бремености не оставиле трага на нејзиното тело, кое изгледа ...

Кристина Арнаудова објави фотографија од која нејзините колешки би се срамеле (ФОТО)

Убавина и Здравје - 21.11.2017

Познатата пејачка Кристина Арнаудова е доста активна на социјалните мрежи, каде објавува фотографии од себе или пак пријателите, семејството и слично. Но, овој пат, Арнаудова објави фотка каква што 90% од нејзините колешки од естрадата, никогаш не ...