TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вечер

Роналдо е број 1. Повторно

Вечер - пред: 4 часа

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, повторно ја зграпчи ФИФА наградата, која се доделува на најдобриот играч за 2017 година. Португалецот ги победи ви конкуренција Лионел Меси од Барселона и Нејмар (Барселона / ПСЖ) и ја доби наградата од ...

64 поврзани вести »

Изборите безгрешни, а имаме убиство на кандидат и рекет

Вечер - пред: 5 часа

Како што кажа Милошоски, тој мисли дека е многу недостоинствено што се укинала наградата 23 октомври како државна, бидејќи овој празник, формирањето на револуционерната организација за македонска држава е празник кој што треба да обединува, исто ...

4 поврзани вести »

Враќање: подигнат споменик на Садам Хусеин

Вечер - пред: 5 часа

Палестински активисти во Западен Брег подигнаа споменик на поранешниот лидер на Ирак, Садам Хусеин. Хусеин е прикажан со шешир и пушка вперена во небото. Споменикот е подигнат минатата недела во градот Калкилија, Западен Брег.

5 поврзани вести »

Меси елегантен, Дени Алвеш како дилер

Вечер - пред: 5 часа

Вечерва во Лондон, ФИФА ќе ги додели најважните награди, а Меси е еден од трите номинирани. За да не остане секоја гала-церемонија без сеир за нечиј стајлинг се погрижи Дани Алвеш, поранешниот соиграч на Меси во Барселона, а сега соиграч на Нејмар ...

64 поврзани вести »

Албанците први во светот по шприцање хероин!

Вечер - пред: 5 часа

Истражувањето опфатило лица кои конзумираат кокаин над 16 години. Кокаинот е една од најзастапените тешки дроги на светот, пишува " Independent ". На листата на земји каде најмногу се конзумира дрога се најдоја земјите од Западна Европа и САД, а ...

5 поврзани вести »

Мичел педер... навреди во Барцелона

Вечер - пред: 6 часа

Мичел имаше големи жалби за арбитражата на Фуертес со оглед на тоа што Барселона постигна нерегуларен гол на мечот кој се одигра во саботата, а сега шпанските медиуми ни доловуваат дека поранешниот играч на Реал Мадррид имал проблеми и со навивачите ...

2 поврзани вести »

Кој пукал врз рускиот вицепремиер Рогозин?!

Вечер - пред: 6 часа

Московската полиција трага по криминалец кој пукал кон станот на заменик-претседателот на Владата на Руската Федерација, Дмитриј Рогозин, соопшти Рен ТВ. Инцидентот се случил минатата сабота, на 14 октомври, но засега не е познат сторителот.

3 поврзани вести »

Ердоган: Европа умре во Босна, а погребана е во Сирија

Вечер - пред: 7 часа

Мртвите тела на деца на морските брегови се надгробните споменици на западната цивилизација. За жал, во последните седум години европските вредности ги урнаа нивните носители, уништувајќи ги една по една, изјави во понеделникот турскиот претседател ...

11 поврзани вести »

Заев очекува ширење на парламентарното мнозинство

Вечер - пред: 7 часа

Коалицирањето меѓу Алијансата на Албанците и БЕСА е легитимно, и нема да наштети на владината коалиција. СДСМ, како и што беше најавено, во вториот круг ќе даде поддршка на кандидатите предложени од ДУИ вели денеска премиерот Заев.

132 поврзани вести »

Српската премиерка со својата партнерка оди и на коктели

Вечер - пред: 7 часа

Претседателката на српската Влада Брнабиќ на коктелот по повод отварањето на Музејот за современа уметност, се појави со Милица Ѓуриќ, со која е во врска веќе осум години. Премиерката Ана Брнабиќ овие денови за прв пат се појави во јавноста со ...

8 поврзани вести »

Села: ДУИ вршеа криминал во Струга

Вечер - пред: 7 часа

Оваа реформа јас никогаш не верував дека ќе заврши со еден циклус избори ќе треба уште еден изборен циклус за да се разјаснат работите и јас очекувам оваа реформа да значи едно, одсега па понатака политичките партии да немаат сопственик Веруваме во ...

2 поврзани вести »

Силно невреме во штипскиот регион

Вечер - пред: 7 часа

Нестабилна воздушна маса со големи размери ( должина 39 км, ширина 24 км и со врв 7,7 км) се приближува кон Штип, каде се очекува пороен дожд, грмежи, засилен ветер и можна појава на град.

27 поврзани вести »

Груевски: Следат пеколни денови со СДСМ

Вечер - пред: 7 часа

Да ги збиеме редовите, да се обединиме и да бидеме единствени, бидејќи така ништо не ни можат. Ние сме партија на народот, истакна на денешната свечена академија во Штип по повод 23 Октомври - Денот на револуционерната борба лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

132 поврзани вести »

Животот без и со деца: Колку се менуваат луѓето откако ќе станат родители?

Вечер - пред: 8 часа

Факт е дека животот пред да имате деца драстично се разликува од животот со деца. Колку и да сте подготвени теоретски, никој не знае што сé го очекува откако ќе дојдат децата. Ако претходно сте имале време за шопинг, за излегување со пријателите, за ...

Цензура на Телма: зошто ја нема Еден на еден?!

Вечер - пред: 8 часа

"Поради тоа што упорно ни ѕвонат телефоните и ни се полни инбоксот, ве известуваме дека денешната емисија е снимена, измонтирана, однесена навремено во ТВ и искрено супер епизода! Сепак, вечерва како што гледате нема нова #1на1 на Телма.

Митко Чавков гo исeлуваат од функционерската зграда

Вечер - пред: 8 часа

Митко Чавков поранешен министер за внатрешни работи и директор на Бирото за јавна безбедност денеска го иселувале од функционерската зграда, која се наоѓа после новата Железничка станица. Фотографиите редакцијата на А1он ги доби од станар на ...

3 поврзани вести »

Турција пушта во масовно производство „дронови камикази“

Вечер - 23.10.2017

Турција пушти во масовно производство „дронови камикази", производ на локалната одбранбена индустрија, проектирани да се удрат во цел при што се детонира боева глава. Ова за турските медиуми го соопштил Исмаил Демир, заменик-началник на ...

7 поврзани вести »

Дванаесет правила за истрајно вежбање

Вечер - 23.10.2017

Адам Гилберт е основач на онлајн програмата што им помага на луѓето кои имаат проблем со истрајност при држењето на диети и вежбањето и ги мотивира да се потрудат да ја исполнат желбата да ја намалат својата телесна тежина.

3 поврзани вести »

Калкулатор за пресметување уште колку здрави години ви преостануваат

Вечер - 23.10.2017

Џејареј Ведивило, професор на Универзитетот Конектикат во САД, направи онлајн калкулатор со кој се пресметува уште колку здрави години ви преостануваат. Пресметката е едноставна, а се што е потребно е да се внесат бараните податоци – пол, години, ...

2 поврзани вести »

Бездомник и пршол и ѝ побарал 1000 денари, а причината за тоа ќе ве остави без текст

Вечер - 23.10.2017

Како би реагирале вие ако ви пријде некој бездомник и ви побара 1000 денари? Маја Жробецка од Полска се нашла во таква ситуација и не се свртела да си замине. Тргнала на шопинг во трговски центар, кога и пришол маж кој бил бездомник и и побарал 60 ...

4 поврзани вести »