TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вечер

Граѓани пет часа спасуваа истоштен коњ на улицата „Васил Ѓоргов“ во Скопје

Вечер - пред: 23 часа

Граѓани, ветеринари и активисти на Здружението за заштита на животни „Анима Мунди" пет часа спасуваа два истоштени и прегладнети коња на улицата „Васил Ѓоргов" во близина на ТЦ „Зебра" во Скопје, објави „Макфакс".

16 поврзани вести »

Дали ќе има втора сезона на „Фамилија Марковски“?

Вечер - пред: 23 часа

Најпознатата фамилија во моментов на гости во студиото на Еден на Еден. Како реагираат Македонците на улогата на Мали, како Петар ја доби неговата улога и се разбира, дали ќе има втора сезона на „Фамилија Марковски"? Во недела се дружиме со актерите ...

8 поврзани вести »

Москва: Владата на Заев лаже во соопштението за средбата со амбасадорот на Русија

Вечер - пред: 23 часа

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев и Владата која е во под негова контрола, лажат за што се разговарало на средбата со рускиот амбасадор во Македонија. Од амбасадата на Руската Федерација реагираа дека текстот во посоченото соопштение на ...

54 поврзани вести »

МНР: Во Словачка се приведени 8 македонски државјани

Вечер - пред: 1 ден

Министерството за надворешни работи потврди дека во Словачка се приведени осум македонски државјани, кои работеле во земјата со лажни договори за работа. Регионалните медиуми вчера објавија дека се приведени 72 лица.

45 поврзани вести »

ДУИ – ДПА наспроти Алијанса за Албанците – Беса?!

Вечер - пред: 1 ден

Демократската партија на Албанците засега не коментира дали се вистинити шпекулаците за можно преминување на двајцата пратеници на ДПА, Мендух Тачи и Бардуљ Даути, во власта. Извори од партијата тврдат за „Макфакс" дека, сепак, работите ќе бидат ...

85 поврзани вести »

Полицаец нападнал тинејџери, тврди дека тие го провоцирале

Вечер - пред: 1 ден

Тежок и насилен инцидент во Свети Николе, полоцаец нападнал група млади луѓе Полицаец од Свети Николе нападнал и повредил брачен пар во центарот на градот. Трајче Јованчев обвинува дека полицаецот Орде Цветановски без причина му го скршил стаклото ...

Детали од политичката тепачка на Битпазар

Вечер - пред: 1 ден

„Демолирани автобуси во Бит Пазар во кои се превезуваа 'Комитите'", „Шверцерите ги каменуваа Комитите", „Дојде живот, и почнаа Шиптарите да ги тепаат Македонците на сред Бит Пазар", „Гласајте пак за 'живот'"...

81 поврзани вести »

Наташа Беквалац ни бремена не може без цигари - пејачката во петтиот месец пуши и пие

Вечер - 20.10.2017

Наташа Беквалац синоќа заедно со својот сопруг Лука Лазукиќ излегла на пијалок, а кога објавила фотографија настанал вистински хаос. Започнала да добива лавина коментари на сметка на тоа што на фотографијата се гледа многу алкохол и цигари.

5 поврзани вести »

Каталонските лидери се обидоа да предизвикаат банкарска криза

Вечер - 20.10.2017

Доцна во четвртокот каталонскиот парламент кој ја поддржува идејата регионот да прогласи независност, објави видео во кое се повикуваат каталонците да ги повлечат сите пари од пет банките во регионот.

125 поврзани вести »

Вакцината против грип во подоцнежните години го ослабува имунитетот

Вечер - 20.10.2017

Медицинска студија спроведена „Вехнер медикал центарот" на Универзитетот Охајо стејт открива дека жените кои имаат примено вакцини против грип во подоцнежниот период имаат ослабен имунолошки систем.

27 поврзани вести »

Светска банка и предвидува раст на македонската економија од само 1,5 проценти

Вечер - 20.10.2017

Октомвриската проекција на Светска банка за раст на БДП во Македонија е само 1,5 проценти, ако се знае дека последниве десетина години тој раст беше двоен, од 3-4 проценти. Следната година пак македонската економија според истиот прогнозер ја ...

30 поврзани вести »

Изетбеговиќ: Мојот татко Алија му ја остави БиХ на Ердоган во аманет

Вечер - 20.10.2017

Бошњачкиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Бакир Изетбеговиќ, изјави дека неговиот покоен татко, Алија Изетбеговиќ, пред смртта му ја доверил на сегашниот турски претседател Реџеп Таип Ердоган улогата на своевиден тутор на БиХ.

9 поврзани вести »

Изборите биле совршени - сите преговори се одбиени!

Вечер - 20.10.2017

Според одлуките на државната изборна комисија ние сме имале идеални, совршени избори какви не се случиле ниту еднаш во македонската историја, ниту во некоја држава од регионот. Едноставно, изборниот процес бил - безгрешен.

108 поврзани вести »

Села се заканува со излегување од владата. Што следи потоа?

Вечер - 19.10.2017

По неочекуваниот успех на локланите избори на Зијадин Села му пораснаа апетитите и бара нов распоред во владата со повеќе места за неговата Алијанса. Дали тоа ќе доведе до купување пратеници од страна на СДСМ за владата да опстане Излегува ли ...

85 поврзани вести »

Подарок кој ретко се добива: Еве што добил Кеба од Северина и Игор

Вечер - 19.10.2017

Пејачот Драган Којиќ Кеба, насекаде во јавноста зборува дека ја обожава својата снаа Северина и дека се во одлични односи. Кеба дури говорел дека со избраничката на својот син ќе сними дует кога ќе имаат добра песна.

48 поврзани вести »

Откриена нова измама: Ова не е Меланија, а еве и докази

Вечер - 19.10.2017

Интернет е вистинско место за ширење на било каква информација и измама, па дури и за оние од високите функции. Најнова теорија на измама настанала после последната онференција на Трамп за новинарите , каде корисниците на Твитер, поради некоку ...

18 поврзани вести »

Четири делови на женското тело кои не смеете да ги допирате за време на секс

Вечер - 19.10.2017

Иако кога имате секс се препорачува дознавате нови ерогени зони со вашиот партнер, сепак постојат некои делови од телото кои треба да ги избегнувате. Прочитајте за кои делови станува збор и зошто овие места предизвикуваат болка кај жените.

18 поврзани вести »

Тахири: Почекајте не сте виделе се уште ништо

Вечер - 19.10.2017

По барање на Јавното обвинителството за тешки кривични дела, на Тахири му е одземана патната исправа, а се очекува да му биде одземен и пратеничкиот мандат. Поранешниот албански министер за надворешни работи Саимир Тахири, кој е осомничен за ...

29 поврзани вести »

Моќните шефови на мафијата и политиката

Вечер - 19.10.2017

Своите први големи пари од криминал ги заработил во 80-тите години кога се случува масовно иселување на Евреите од Украина и Русија во Израел. Тој, како Евреин, со голем дел од сопствениците кои се иселуваат во Израел успеал да договори добивање ...

Никогаш не и приговарај за ...

Вечер - 19.10.2017

Врските значат компромиси, но исто така значат и да се одбере своја сопствена битка. Бидејќи мажите и жените размислуваат различно, се однесуваат различно па дури и се расправаат различно, нештата можат да се изгубат во преводот.