TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вечер

ИСИС со закана до САД: Ќе ве спалиме во виорот на војна која ја започнавте во Ирак, Либија, Сирија ...!

Вечер - пред: 21 часа

Трамп го призна Ерусалим за главен град на Изреал, поради тоа ние ќе го признаеме експлозивот за престолнината... Оваа закана се појави на апликација за размена на пораки "Телеграм" под наслов "Чекајте не" и "Исламската држава на Менхетен" ...

66 поврзани вести »

Матевска од СДСМ: партијата не гледа дека сме цел на криминалани групи

Вечер - пред: 21 часа

Катерина Матевска, активен член и активист на СДСМ, на седми декември објави дека ќе се кандидира за претседател на локалниот огранок на партијата во Кичево. Оваа нејзина одлука сепак не беше дочекана најдобро од некои луѓе.

Кое куче е најдобро за чување дома, за вас и децата

Вечер - пред: 21 часа

Отсекогаш сте сакале да имате и чувате куче во домот и сега конечно се решавате таа идеја и да ја реализирате. Ние ќе ви дадеме неколку совети што и како тоа да го изведете правилно. Одлуката е конечно донесена – им ветивте на децата дека ќе им ...

Кијано Ривс: Биткоин ќе го уништи 'Новиот светски поредок'!

Вечер - пред: 22 часа

"Биткоин ја враќа назад моќта на луѓето, а тоа вероватно ќе заврши со уништување на Новиот светски поредок" Џвездата на филмот "Matrix" Кијано Ривс верува дека криптовалутата Биткоин и Етереум имаат моќ потполно да го уништата 'новиот светски ...

21 поврзани вести »

Со некои видови рак може да се живее, погледнете кои се

Вечер - пред: 22 часа

Повеќето пациенти чиј рак е зафатен во фаза 1 или 2 ќе преживее најмалку една година, и тоа не е само прашање на видот рак во кој еден е поагресивен од другите, но најавжниот факт е кога тој е забележан.

Американска амбасада на Твитер: Кои се вашите идеи за почист воздух?

Вечер - пред: 22 часа

Американската амбасада се огласи на социјалната мрежа „Твитер“, по повод високото ниво на загадување што денеска беше измерено во главниот град. „Загадувањето на воздухот во Скопје денеска беше толку големо што едвај можеше да се види амбасадата! ...

121 поврзани вести »

Не се сите вегетаријанци исти, погледнете какви се има

Вечер - пред: 22 часа

Во светски рамки сè повеќе луѓе се интересираат за вегетаријанството и сè поголем е бројот на луѓе кои поради најразлични причини се откажуваат од месото и продуктите од животинско потекло.

3 поврзани вести »

Ок но, сепак, проверете дали сте сексуално здрави

Вечер - пред: 22 часа

Што е сексуално здравје и како да имате здрава сексуалност? Ви одговараме на овие прашања, пренесувајќи ги карактеристиките на сексуално здравите луѓе и факторите кои го загрозуваат сексуалното здравје.

20 поврзани вести »

Самит на ЕУ: Лидерите согласни да продолжат санкциите против Русија

Вечер - пред: 22 часа

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, откри дека на самитот, земјите на ЕУ се согласиле да продолжат со економските санкции против Русија. „Европската унија се согласи да продолжи со економските санкции против Русија“, објави полскиот ...

75 поврзани вести »

И официјално - марихуаната нема штетни последици

Вечер - пред: 22 часа

Светската здравствена организација (СЗО) потврди дека медицинската марихуана нема штетни последици по здравјето Светската здравствена организација (СЗО) потврди дека медицинската марихуана нема штетни последици по здравјето.

15 поврзани вести »

Борисов: Границите на ЕУ треба да се чуваат како оние помеѓу Источен и Западен Берлин

Вечер - пред: 22 часа

Постои многу брза надворешна политика за миграциските текови во Европа. Вака премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, го оцени актуелниот спор во Европската Унија за миграциските квоти. Премиерот, кој учествуваше во редовното заседание на Европскиот ...

75 поврзани вести »

Ивор Мицковски му се “обрати“ на Шилегов

Вечер - пред: 22 часа

Поранешниот шеф на Центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски, повторно „удри" по градоначалникот на Скопје за загадувањето на воздухот, кое Петре Шилегов ветуваше дека ќе го решел. -Мислам дека следната изјава на Шилегов ќе биде дека всушност ...

43 поврзани вести »

Роналдињо ќе се кандидира за сенатор во Бразил

Вечер - пред: 23 часа

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Роналдињо, ќе се бори да влезе во Сенатот во Бразил, следната година. Тој ќе биде дел од партијата „Патриота“ и ќе ја претставува државата Минас Гераис.

16 поврзани вести »

(Видео) Момче во Индија киднапирано сред бел ден

Вечер - пред: 23 часа

На социјалните мрежи е објавено видео од Индија на кое се гледа како маж киднапира малолетно момче. Имено, на видеото направено со безбедносна камера може да се забележат двајца мажи кои и приоѓаат на жена со две деца и нешто и зборуваат, по што таа ...

2 поврзани вести »

Димитров: Членството во ЕУ и следната година ќе биде врвен приоритет на надворешната политика

Вечер - пред: 23 часа

Клучните настани и надворешно политички активности во изминатата 2017-та година во земјата и регионот, како и целите за следната година, биле во фокусот на обраќањето на министерот за надворешени работи на Република Македонија, Никола Димитров на ...

Најсилниот македонски бренд Стоби флипс ќе слави 40 години

Вечер - пред: 23 часа

Одбележувањето на 40 годишниот јубилеј на познатиот Стоби флипс ќе биде главниот фокус на Витаминка за следната година. Покрај тоа, ќе се работи и на збогатување на асортиманот со нови производи и производни програми, како и инвестиции во ...

8 поврзани вести »

Судар на воз и училишен автобус во Франција, настрадаа деца

Вечер - пред: 23 часа

Најмалку четворица тинејџери загинаа, а уште седум се тешко повредени во судар на воз и училишен автобус во градот Пепинјан на југот од Франција. „Сите итни служби се мобилизирани и воспоставена е кризна единица“, соопшти општината на градот на ...

32 поврзани вести »

Ирак погуби 38 припадници на Исламска држава

Вечер - пред: 1 ден

Ирак погуби 38 екстремисти, припадници на терористичката група Исламска држава. Терористите беа затвореници кои ја добија казната утрово и беа погубени во ист ден. Еден од екстремистите бил шведски државјанин, додека останатите биле Ирачани.

9 поврзани вести »

Упатство за возење низ магла

Вечер - пред: 1 ден

- Фокусирајте се само на возењето - исклучете ја музиката и не разговарајте со сопатниците во возилото. - Осигурајте се дали сите фарови ви функционираат - во магла се користат кратките светла или евентуално средни светла, или посебни фарови за ...

Путин најави дека на изборите ќе се појави како независен кандидат

Вечер - пред: 1 ден

Претседателот на Русија Владимир Путин најави дека на претседателските избори во март 2018 година ќе се појави како независен кандидат. Изјавата беше дадена во рамки на традиционалната годишна прес-конференција на која претседателот одговори на ...

49 поврзани вести »