TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вистина.мк

Лудо или модерно? Најбогатата Србинка во ШОК ИЗДАНИЕ во Кан! (фото)

Вистина.мк - пред: 12 часа

Александра Мељниченко во април по втор пат стана мајка, а 4-годишната Тара е пресреќна поради малото братче. Најбогатата Србинка успеа два месеци по породувањето да стигне и на Канскиот фестивал. Нејзината линија е совршена, а модниот избор храбар.

Место кое секој гурман треба да го посети- вила „Весница“

Вистина.мк - пред: 13 часа

На само 17 километри од центарот на градот во магичното скопско Мирковци се крие местото каде што гурманите можат да уживаат со вистинска сласт во секое внимателно приготвено гастро уживање во рустикалната Вила „Весница“.

2 поврзани вести »

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Водителката се шокираше кога го виде непоканетиот гостин во студиото (видео)

Вистина.мк - пред: 13 часа

Водителката Линарте престанала да чита вести, а причината ги изненади сите. Имено, таа слушнала лаење на куче во студиото и веднаш ги прекинала вестите. Црното куче дојде до нејзиниот стол и почна да се игра пред камерите.

9 поврзани вести »

ФОТО: Водителката на Пинк се занесе, па покажа повеќе од што треба!

Вистина.мк - пред: 13 часа

Деа Ѓурѓевиќ била во центарот на вниманието за време на снимање на емисија кога во студиото се појавила во ултра кратко фустанче за кое подоцна зажалила. Деа се разиграла со еден од танчарите и заедно направиле шоу.

3 поврзани вести »

Ги шокираше сите: Ава Карабатиќ без градник на гробот на Тито! (фото)

Вистина.мк - пред: 14 часа

Старлетата Ава Карабатиќ вчера го посети гробот на Тито и за оваа пригода избра специјален стајлинг. Навидум старлетата изгледаше пристојно во бела кошула и здолниште до колена, но ако добро погледнете ќе забележите дека Ава не носи градник.

3 поврзани вести »

Принцезата Дајана секогаш правела иста работа кога излегува од автомобил, а причината ќе ве воодушеви

Вистина.мк - пред: 14 часа

Во Кралското семејство секој има свој трик со чантата. Кејт Мидлтон обожава да носи „плик“ чанти бидејќи така може да избегне да се ракува со кон не сака, а и покојната Дајана исто така користела трикови со чантите.

7 поврзани вести »

Интервенирала полиција: Драма на настап на Саша Матиќ!

Вистина.мк - пред: 14 часа

Пејачот Саша Матиќ неодамна имал закажан настап во Подгорица, но полицијата го спречила. Непосредно пред настапот било дојавено дека во објектот има поставено бомба. Кога дискотеката се наполнила и го чекале да излезе на сцената, влегла полиција и ...

Ќе останете со подзината уста: Каќа Грујиќ доби спектакуларен подарок од новиот дечко

Вистина.мк - пред: 15 часа

Катарина Грујиќ неодамна го прослави својот 25 роденден, а на Инстаграм се пофали со фотографии од прославата. Од хрватскиот бизнимсен Иван Чолакиќ Чола таа доби поклон нов телефон и тоа ајфон, исто како и на прмоцијата „Другови“ кога бившиот дечко ...

Веќе не се кријат: Наташа Беквалац и новото момче фатени на аеродром! (ФОТО)

Вистина.мк - пред: 15 часа

Популарната пејачка и нејзиното момче заедно се упатиле на нивната омилена дестинација, а нивните насмевки кажуваат се. Наташа Беквалац и нејзиното момче Лука се фотографирани на аеродром, од каде што отпатувале на Ибица на неколку дена.

18 поврзани вести »

СКАНДАЛОЗНО: Македонец објави перверзен коментар под фотографија на Јелена Карлеуша! (фото)

Вистина.мк - пред: 15 часа

Поп дивата Јелена Карлеуша има армија фанови, но и голема група на луѓе кои не ја сакаат, па едвај чекаат пригода за да прокоментираат нешто лошо под нејзините фотографии. Деновиве на една фотографија од Карлеуша Македонец напиша перверзен коментар.

8 поврзани вести »

Ги полуде мажите: Наташа Беквалац во прекраток фустан и без гаќички (фото)

Вистина.мк - пред: 15 часа

Пејчаката Наташа Беквалац настапуваше на еден блеградски сплав, а на сцената се појави во краток сребрен фустан кој ги истакна нејзините облини. Фановите во прв пред коментираа и се прашуваа дали пејачката носи гаќички.

18 поврзани вести »

По гласините за неверството на Душко Тошиќ се огласи и Македонката што ја поврзаа со него! (фото)

Вистина.мк - пред: 16 часа

Деновиове регионалните медиуми се преплавени со наводното неверство на сопругот на Јелена Карлеуша. Фудбалерот Душко Тошиќ е фотографиран од страна на турските медиуми во автомобил со една прекрасна црнокоса Македонка и оттука настана лавина од ...

16 поврзани вести »

Погледнете како Трамп го истуркал премиерот на Црна Гора во Брисел

Вистина.мк - пред: 16 часа

Американскиот претседател Доналд Трамп денес им се обратил на лидерите на самитот на НАТО во Брисел, но повторно направил гаф. Овој пат „подебелиот крај“ го извлекол премиерот на Црна Гора Душко Марковиќ кого Трамп го истуркал на страна.

50 поврзани вести »

Конечно прозборе за кавгите во Ѕвездите на Гранд: Еве што мисли Вики за Ана Бекута!

Вистина.мк - пред: 16 часа

Вики Миљковиќ е една од најблагите членови на жирито. Секогаш е смирена и ненаметлива. Таа често е на мета на Јелена Карлеуша и Ана Бекута. Ане Бекута пред се е моја драга колешка и феноменален пејач.

2 поврзани вести »

Фотографите запрепастени: Двегодишната ќерка на познатиот пар со модрици!

Вистина.мк - пред: 16 часа

Папараци ги фотографирале познатиот пар, а дури подоцна забележале модрици на лицето на нивната двегодишна ќерка. Популарниот актер и рапер Ајс Ти и неговата дури 21-годишна помлада сопруга Коко биле биле принудени да ги сменат своите навики кога ...

3 поврзани вести »

Српски политичар објави разголено селфи на кое се бакнува со сопругата! (фото)

Вистина.мк - пред: 16 часа

Политичарот Чеда Јовановиќ објави фотографија на Инстаграм која ги вчудовиди неговите следбеници. Тој најчесто споделува топли семејни фотографии на кои покажува како ужива со сопругата и нивните четири деца, но овој пат направи исклучок.

ГРАДИ НА МЕГДАН И ВИСОК ШЛИЦ: Северина во најжешкиот фустан досега! (фото)

Вистина.мк - пред: 16 часа

Северина и нејзиниот сопруг Игор Којиќ деновиве присуствуваа на една раскошна забава во организација на еден електронски медиум. За оваа пригода убавата пејачка облече елегантен фустан со длабоко деколте.

18 поврзани вести »

Познатата актерка во лезбо акција со Милица Павловиќ?Таа е најдобрата личност на светот!

Вистина.мк - пред: 16 часа

Актерката Драгана Миќаловиќ и пејачката Милица Павловиќ се дружат со години, но во последно време ги следат чаршиски муабети дека се во врска. Младата актерка даде коментар на шпекулациите: Се пишуваше за тоа, не знам што да кажам.

2 поврзани вести »

Мажите се палат на жени кои имаат простор меѓу забите

Вистина.мк - пред: 17 часа

Иако повеќето жени се опседнати со својот совршен изглед, машките секојдневно се вљубуваат во жени кои не изгледаат како оние од насловните страници во списанијата. Иако повеќето жени се опседнати со својот совршен изглед, машките секојдневно се ...

Цезар салата и вино во друштво на сакана личност – совршен крај на денот

Вистина.мк - пред: 17 часа

Ако сте љубител на Цезар салата, која е можеби најдобар лесен дневен, но и оброк за вечера, пробајте ја во ресторанот во Hotel Russia & spa. Вашата порција здравје е совршена за крај на денот во друштво со саканата личност.

4 поврзани вести »