TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Глас на Америка

Трамп: ОН имаат огромен потенцијал

Глас на Америка - 20.10.2017

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска во Белата куќа имаше средба со Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш ВАШИНГТОН — Претседателот Доналд Трамп истакна дека Обединетите Нации имаат „огромен потенцијал“, но дека „низ годините, нивниот ...