TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За Се

ФОТО: Водителката на Брза Кујна го смени имиџот

За Се - тукушто објавено

Водителката на Брза кујна, хит кулинарското шоу на Сител ТВ, постојано не изненадува со фустанчиња и цветни комбинации, а овој пат направи селфи со комбинација со која сигурно нема да се појави пред камерите.

4 поврзани вести »

Радовиш: Жена го натепала сопругот

За Се - тукушто објавено

Во 21.00 часот синоќа во Полицијата во Радовиш, 45-годишната Л.Д. пријавила семејно насилство против нејзиниот поранешен сопруг, 48-годишниот С.Д. Воедно и С.Д. пријавил семејно насилство во кое најпрвин Л.Д.

8 поврзани вести »

Тринаесетгодишно девојче чека да се породи на Клиниката за гинекологија во Србија

За Се - пред: 41 мин

Додека нејзините другарчиња играат криенка на улица, девојче од Србија треба наскоро да се породи. Тринаесетгодишно детенце од Белград чека да се породи на Клиниката за Гинекологија, а овој настан ги вознемири не само жителите на Србија, туку и на ...

5 поврзани вести »

(ВИДЕО) Шилегов до Димовски во Собранието на Р.М. : Ќе те убијам!

За Се - пред: 13 часа

Претникот на СДСМ, Петре Шилегов, ја изгуби контролата на својот темперамент и во собранието на Република Македонија, пред сите пратеници и камерите на медиумите му се закани на пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Илија Димовски, дека ќе го убие.

20 поврзани вести »

Чудо од чај: Го чисти црниот дроб, ги намалува главоболките и спречува рак

За Се - пред: 13 часа

Аромата и вкусот на ѓумбирот доаѓаат од повеќе есенцијални масла кои тој ги содржи : џинџерол, шогаол и зингерон. Тие имаат моќни анти-паразитски и анти-бактериски ефекти кои ја олеснуваат болката, го подобрува кардиоваскуларното здравје, ги ...

8 поврзани вести »

Равод: Сопругот не може да ја трпи Карлеуша?!

За Се - пред: 13 часа

Познатите парови и нивниот брак се секогаш интересни за медиумите. Таков е случајот и со Карлеуша и Душко Тошиќ. Астрологот Душан Величковиќ тврди дека по разводот на Наташа Беквалац и Љубо Јовановиќ уште два естрадни пара ќе се разведат.

26 поврзани вести »

Потопло од вчера, но сеуште…

За Се - пред: 13 часа

Денеска е вторник, 28 март 2017 година, 87-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 278 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 26 минути, а ќе зајде во 18 часот и 53 минути. Денов трае 12 часа и 27 минути.

23 пораки што градите ви ги испраќаат за вашето здравје

За Се - пред: 13 часа

Градите може да откријат разни промени кои се случуваат во вашето тело. Иако тие најчесто се врзуваат за одреден дел од менструалниот циклус, ненадејните промени на тежината понекогаш може да упатуваат на многу посериозни проблеми.

2 поврзани вести »

Македонците прават грешка: Овие 6 намирници не треба да ги купувате во маркетите

За Се - пред: 13 часа

Никогаш не ги купувајте овие 6 работи во супермаркет! Не дозволувајте да ве измамат! Експертите за купување открија што никогаш не треба да купувате од големите супермаркети, иако сигурно ви се чини дека е најпрактично сите намирници да ги купите од ...

2 поврзани вести »

(ВИДЕО) Моментот кога повредена ајкула ќе побара помош од нуркач

За Се - пред: 15 часа

Во водите на Флорида снимен е интересен настан кога повредена ајкула побарала помош од нуркач. Џош Еклес се нашол на вистинското место во моментот кога ајкулата била повредена од јадица во стомакот.

6 поврзани вести »

(ВИДЕО) Застрашувачкиот момент кога агресивна ајкула ќе нападне нуркач

За Се - пред: 16 часа

Кери Даниел нуркал во водите на западниот брег на Квинсленд, Австралија во моментот кога бил пресретнат од ајкула која агресивно го нападнала. 35-годишниот нуркач носел копје со кое ја ранил ајкулата во устата, а целиот застрашувачки момент е снимен ...

6 поврзани вести »

(ФОТО) БЕЗВРЕМЕНСКА УБАВИНА: Сите бикини изданија на Татјана Стојановска!

За Се - пред: 16 часа

Без разлика дали станува збор за гостување во некоја ТВ емисија или пак за објавување на фотографии од летниот одмор, Татјана Стојановска не се срами да покаже како изгледа во бикини. А и навистина нема зошто! Презентерката на вести може да се ...

(ВИДЕО) Со часови снимале жена како проси, а потоа се шокирале кога виделе како…

За Се - пред: 17 часа

Новинари од CorriereTV снимале жена која просела боса со саати во центарот на Милано. Откако и завршила „смената“, таа се претворила во здрава личност… Италијанците се борат со растечкиот проблем со лажни питачи.

3 поврзани вести »

Јелена Спенџарска: ,,Важно јас сум му чоколада, нема врска што има жена и две деца”

За Се - пред: 17 часа

Доколку сте ранобудник, а воедно и љубител на утринските емисии, сигурно Ви е познато водителското лице Јелена Спенџарска. Таа е водителката на утринската програма на Канал 5 телевизија. Долгоногата беровчанка секогаш изгледа секси и убаво и ...

(ФОТО/ВИДЕО) ЗА 10 МИНУТИ 10.000 ПРЕГЛЕДИ: Ќерката на Топалко во невидено секси издание

За Се - пред: 18 часа

Ги кренала градите највисоко што може, ги стегнала во црнa маица со тантела. Хелена Топаловиќ за кратко време стана популарна на социјалните мрежи, не само поради тоа што сите знаат дека му е ќерка на познатиот пејач Топалко туку и поради нејзиниот ...

7 поврзани вести »

(ВИДЕО) Лавица се обиде да нападне туристи и заврши во канал!

За Се - пред: 18 часа

Лавицата Елза, новата „станарка“во ЗОО- паркот „Естрелја“ лоциран во близина на Монтереј на потешкиот начин научи дека е невозможно да се прескокне безбедносниот канал широк седум метри и да се нападнат туристите.

5 поврзани вести »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО: 16- годишно момче скрши 111 плочи со глава и влезе во Гинис

За Се - пред: 18 часа

Шеснаестгодишниот Керим Ахмедспахиќ за само 35 секунди крши 111 цигли и тоа со глава. Младиот Босанец својот подвиг го направи пред комисијата на Гинисовата книга на рекорди, со што и официјално постави нов рекорд.

7 поврзани вести »

(ФОТО) Жените во Југославија воздивнуваа по него: Тој се ожени со 30 години помлада девојка, се разведе а денес следи ...

За Се - пред: 19 часа

Владо Калембер помалку од десет години беше во брак со 30 години помладата хрватска виолончелистка Ана Руцнер (33), со кого има син. Таа и денес е негова голема и единствена љубов, иако се разведоа во 2014 година.

2 поврзани вести »

(ВИДЕО) КАРЛЕУША ЗА МАЛКУ ЈА РАСПЛАКА ВИКИ: Жестока женска кавга меѓу жирито на „Ѕвездите на Гранд“

За Се - пред: 19 часа

Секоја нова епизода на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ ни носи нови непријатни изнендувања, летаат навредливи зборови, видовме и по некој шамар, а на скандалите од жирито публиката веќе навикна и со нетрпение очекува нови.

2 поврзани вести »

(ФОТО) ВАКВО ДЕКОЛТЕ РЕТКО СЕ ГЛЕДА: Маја Поцевска едвај ги задржа градите да не ѝ побегнат

За Се - пред: 20 часа

И познатата водителка Маја Поцевска уживаше во саботниот концерт на познатата српска ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ во спортската сала „Вип Борис Трајковски“. Друштво на атрактивната водителка ѝ правеше нејзиното момче со кое Маја е во ...

8 поврзани вести »