TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗаЗабава

Алиса Милано објави фотографии од Косово

ЗаЗабава - тукушто објавено

44 годишната актерка Алиса Милано, на публиката и е позната по улогата на Фиби од серијата Волшебнички, но покрај тоа позната е и по хуманитарните акции. Меѓутоа тоа што можеби не сте го знаеле е дека во 2009 година го посети и Косово, од ...

Вељко Ражнатовиќ гордо покажа колку личи на татко му

ЗаЗабава - пред: 27 мин

Дека Анастасија Ражнатовиќ од година во година се повеќе личи на мајка и Цеца Ражнатовиќ, тоа ни е на сите јасно бидејќи често ги гледаме во јавност. Меѓутоа нејзиниот брат Вељко ги наследи сите гени од својот татко Жељко Ражнатовиќ Аркан, па тој ...

29 поврзани вести »

(Видео) Криси Тиген доживеа мала незгода на сцена

ЗаЗабава - пред: 1 час

Џон Леџенд во вторникот во текот на концертот во Њујорк, на сцена ја изведе својата сопруга Криси Тиген како би и отпеал песна, но со неа заигра на песната Slow Dance. Меѓутоа манекенката доживеа незгода кога откри повеќе од колку што планираше.

3 поврзани вести »

Крис Џенер повторно негира дека таа го пуштила домашното видео на Ким во јавност

ЗаЗабава - пред: 2 часа

Откако нејзиното домашно видео се појави во јавноста, сите дознаа која е Ким Кардашијан, но таа и нејзиното семејство воопшто не се горди на тој момент. Крис во едно интервју откри детали поврзани за видеото кое Ким го сними со поранешното момче Реј ...

12 поврзани вести »

(Видео) Цеца со прекрасно видео ја прослави 4 годишнината од нејзиниот концерт на Ушќе

ЗаЗабава - пред: 2 часа

Поминаа 4 години од спектаклот кој Цеца Ражнатовиќ го направи на Ушќе, а како би им се заблагодарила на фановите кој овој концерт го направија незаборавен, фолк дивата сподели видео со фановите. На денешен ден пред 4 години.

Џијан Емин ќе диригира за публиката во Будимпешта

ЗаЗабава - пред: 3 часа

Во рамките на програмата на „Летниот фестивал Будимпешта“ кој ќе се одржи на 2 Јули ќе гостува македонскиот диригент Џијан Емин. Маестро Емин ќе застане зад пултот со оркестарот „Данубија Оркестра Обуда“, каде под отворено небо ќе прозвучат едни од ...

11 поврзани вести »

Нов летен хит на Келвин Харис и Кети Пери

ЗаЗабава - пред: 3 часа

Кети Пери е главна ѕвезда во новото видео за песната „Feels“, заедно со Келвин Харис, Фарел Вилијамс и Big Sean. Кети беше толку возбудена од објавувањето на видеото што се пофали на Twitter со фотографија, три часа пред официјалното ...

4 поврзани вести »

Среќен роденден iPhone

ЗаЗабава - пред: 3 часа

На денешен ден пред точно десет години започна продажбата на уредот што ги промени не само паметните телефони, туку и светот. Предводникот на новата ера, Стив Џобс го претстави iPhone на 9 јануари 2007 година, а шест месеци подоцна, на 29 јуни ја ...

31 поврзани вести »

Кристијано Роналдо стана татко на близначиња

ЗаЗабава - пред: 3 часа

По радосната вест за синот на Џејсон Статам и Кристијано Роналдо стана татко, овој пат по вторпат. Португалската фудбалска ѕвезда го напушти кампот на националниот тим по елиминацијата од Чиле (0:3 на пенали) на Купот на конфедерации во Русија и ...

21 поврзани вести »

Два победника во Ѕвездите на Гранд

ЗаЗабава - пред: 5 часа

Веќе десет месеци секоја недела ги следиме и поддржуваме своите фаворити во натпреварот на Ѕвездите на Гранд. Тринаесет натпреварувачи го издржаа строгото жири кои го сочинуваат: Ана Бекута, Вики Миљковиќ, Јелена Карлеуша, Марија Шерифовиќ, Драган ...

29 поврзани вести »

Во Хрватска е направен голем тест на пелени и откриено е кои најдобро впиваат

ЗаЗабава - пред: 6 часа

Хрватскиот портал24 sata.hr објави вест за тестирање на пелени кои се наоѓаат на нивниот пазар, па Ви ги претставуваме резултатите од истражувањето. На хрватскиот пазар се продаваат десетина видови пелени за еднократна употреба по цена од 30 до 100 ...

12 поврзани вести »

(Видео) Јелена Карлеуша со две нови песни

ЗаЗабава - пред: 6 часа

После 5 години дискографска пауза на Јелена Карлеуша, чекањето конечно се исплатеше, па во продолжение може да ја слушнете песната „Банкина“ во дует со својот колега од жирито на Ѕвездите на Гранд, Аца Лукас.

29 поврзани вести »

(Видео) Нова ѕвезда на јавната сцена

ЗаЗабава - пред: 7 часа

Веќе долго време на јавната сцена се нема појавено оригинален машки феномен, така да без сомнение со одушевување ќе го дочекаме Леон. Тој поседува се што една ѕвезда треба да има: талентиран за пеење и играње, изведува акробации во спортот, ...

Погледнете ги 150.966 убиства во серијата Game of Thrones.

ЗаЗабава - пред: 19 часа

На 16 јули е најавена првата епизода од 7та сезона на популатната серија Game of thrones. За потсетување кои се кралеви и улоги ги убивме во изминатите 6 сезони погледнете во 21 минутното видео каде се покажани сите 150 966 убиства што се случуваат ...

3 поврзани вести »

Најдобрите фотографии направени со iPhone за 2017 година

ЗаЗабава - пред: 20 часа

Објавени се победниците на Целта на натпреварот е да покаже дека камерата на телефонот е повеќе од доволна за да се направат прекрасни фотографии, но и да се овековечи момент во ситуации кога нема фотоапрат при рака.

31 поврзани вести »

Микел Никвист замина меѓу легендите!

ЗаЗабава - 28.06.2017

По долгата и тешка борба со ракот на белите дробови, почина шведскиот актер Микел Никвист, на свои 56 години,најмногу познат по главната улога во „The Girl with the Dragon Tattoo“ и „The Girl Who Played with Fire“.

9 поврзани вести »

Вечерва во Битола „Забрањено пушење”

ЗаЗабава - 28.06.2017

Вечерва, на Битола на Широк сокак, во 21 часот ќе настапат култните „Забрањено пушење” . Настап ќе имаат и македонскиот реге состав „Конкверинг лајон” . Сараевската рок легенда „Забрањено пушење” во Битола доаѓа непосредно пред нивниот настап на ...

9 поврзани вести »

Луксузната вила во која ќе живеат Бијонсе и Џеј Зи (ФОТО)

ЗаЗабава - 28.06.2017

Откако славната пејачка Бијонсе на свет ги донесе близначињата, таа со нејзиниот сопруг Џеј Зи ќе одмараат и ќе го поминат летото на луксузен имот во Малибу. Музичкиот пар се преселил во грандиозна куќа „La Villa Contenta“ со поглед кон Тихиот Океан ...

53 поврзани вести »

Меланија Трамп во креација на Емилио Пучи

ЗаЗабава - 28.06.2017

Меланија Трамп ги краде сите погледи каде и да се појави, а така и на пречекот на индискиот премиер Нарендра Моди, првата дама на САД шармираше покрај Доналд во жолт цветен фустан.Впечатливата креација го носи потписот на Емилио Пучи.

8 поврзани вести »

Саудиски милионер го освои срцето на Ријана!

ЗаЗабава - 28.06.2017

По напорната работа овој период поп дивата Ријана е забележана во друштво на згодно момче, со кое уживаат во базен, шампањско и страсни бакнежи. Моментално тие се наоѓаат во Шпанија, но се кријат од јавноста. – Врската им е сериозна.

53 поврзани вести »