TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗаЗабава

Детален хороскоп за секој знак поединечно: Еве што ве очекува во 2018

ЗаЗабава - пред: 16 часа

Овен За овените 2018 година ќе биде многу возбудлива. Годишниот хороскоп покажува дека целиот напор на Овените ќе се исплати во 2018 година. Година за кариера и приходи, како и позитивна енергија и мотивација.

Арсенал ќе биде ослабен на утрешното дерби со Вест Хем

ЗаЗабава - пред: 16 часа

Арсенал ќе биде ослабен на утрешното дерби со Вест Хем. Менаџерот на топџиите Арсен Венгер ќе ги нема на располагање повредениот Шкодран Мустафи и Арон Ремзи. Арсенал е на петтото место на табелата и ќе бараат трета последователна победа над ...

92 поврзани вести »

Сораја во врска со провокативните фотографии – Тоа е уметност

ЗаЗабава - пред: 16 часа

Сораја привлече големо внимание поради провокативното однесување и уште попровокативните фотографии кои ги објавува на социјалните мрежи. Во едно интервју таа објасни дека всушност станува збор за уметнички фотографии, но дека луѓето не ги разбираат.

2 поврзани вести »

Ивана Петерс со нова песна

ЗаЗабава - пред: 17 часа

По големите успеси во бендовите Тап 011 и Негатив, Ивана Петерс конечно го објави првиот соло сингл, а во ова издание уште ја немаме видено. Пејачката, која има еден од најмоќните вокали на српските простори одлучи во новата песна да комбинира поп, ...

Сека Алексиќ призна дека користи фотошоп

ЗаЗабава - пред: 17 часа

Бидејќи има еден од најпратените Инстаграм профили на српската сцена, Сека Алексиќ се труди секоја објавена фотографија да изгледа што подобро. Пејачката навистина изгледа беспрекорно скоро на секоја слика која ќе ја објави, а во неодамнешното ...

Николија Јовановиќ во врска со анорексијата – Константно јадам

ЗаЗабава - пред: 17 часа

Николија Јовановиќ беше тема на медиумите поради нејзината анорексија. Пејачката која ја роди ќерката Реа, имала здравствени проблеми. Иако е слаба, таа прв пат реши да прозбори дали навистина била на работ на аноркесијата.

Ешли Грахам со реални фотографии од нејзиното тело во “Vogue”

ЗаЗабава - пред: 19 часа

Преубавата плус сајз манекенка Ешли Грахам овој пат ја краси насловната страница на италијанскиот “Vogue” во нејзиното реално ...

2 поврзани вести »

Уште еден ужасен стајлинг на пејачката со веренички прстен!

ЗаЗабава - пред: 19 часа

46 годишната пејачка Мараја Кери овој петок уживаше со своето помладо момче Брајан Танака (33), а покажа и уште еден позитивен новитет. Овие денови многу се зборува за Марија, од модни промашувања, па се до фотошоп промашувања.

2 поврзани вести »

Која е девојката што го освојува Холивуд?

ЗаЗабава - пред: 19 часа

34 годишната глумица Лупита Нијанго се појави за првпат во 2013та година и не освои со нејзиниот талент, но исто така и со интересните модни комбинации со кои секогаш отскокнувала од ...

2 поврзани вести »

Кој ќе биде наследникот на Маскерано?

ЗаЗабава - пред: 19 часа

Барселона бележи одлични резултати во првата сезона на Ернесто Валверде, но ова не значи дека клубот и тимот не се соочуваат со одредени ...

62 поврзани вести »

Боја која ќе владее во 2018 година

ЗаЗабава - пред: 22 часа

Секоја година, институтот Пантоне ја избира најпопуларната боја за претстојниот календарски период. Во 2018 година, сите, ако им веруваме на експертите, ќе носат виолетови. Точното име на нијансата што ќе ја обележи годината пред нас е „Ултра ...

5 поврзани вести »

Елизабет Харли продолжува со секси објави

ЗаЗабава - пред: 22 часа

Британската актерка Елизабет Харли повторно ја загреа атмосферата на Instagram со објава на слика во розева бикини. Актерката Лиз Харли продолжи да споделува секси фотографии на оваа социјална мрежа.

Од ова се откажа принцот Хари заради Меган

ЗаЗабава - пред: 22 часа

Откако почна да се забавува со американската актерка Меган Маркл, со која неодамна и се сврши, принцот Хари се откажа од повеќето свои лоши и нездрави навики. Љубовта на прицот Хари се чини делува многу добро, го поттикнува на подобро однесување и ...

14 поврзани вести »

Кепа Аризабалга ќе го засили Реал Мадрид!

ЗаЗабава - 11.12.2017

Кепа Аризабалга ќе го засили Реал Мадрид. Реал ќе плати 20 милини евра за 23-гидошниот чувар на мрежа кој има договор со сегашниот клуб до идното лето. Кепа е решен да замине на Сантијаго Бернабеу и не сака да го продолжи договорот со Атлетик Билбао.

11 поврзани вести »

Ана Николиќ: Ме фаќа криза

ЗаЗабава - 11.12.2017

Ова беше бурна година за пејачката Ана Николиќ. На свет ја донесе Тара, но подоцна се разведе од сопругот Раста, а годината ќе ја заврши со големо враќање на сцената. Ана има закажано настап за Нова Година.

6 поврзани вести »

Вељко Ражнатовиќ го прослави роденденот на Копаоник

ЗаЗабава - 11.12.2017

Вељко Ражнатовиќ наполни 21 година, а забавата за неговиот роденден ја направи на Копаоник, каде му се придружи и неговата сестра Анастасија, но и многу други пријатели. Како и вообичаено децата на фолк дивата Цеца направиа одлична забава, иако ...

17 поврзани вести »

РАМПАРАРАМИЗИРАЊЕ, концерт на СУПЕРХИКС во Скопје!

ЗаЗабава - 11.12.2017

РамПаРаРам е стихот кој последнава година најчесто го слушаме. Во кола, по дома, на ТВ, од фрижидер, во комшии, на пиво, во диско, насекаде… А 15 декември е денот кој ќе му даде боја на секојдневното сивило, 15 декември е денот за РАМПАРАРАМИЗИРАЊЕ ...

Двојничката на Рада Манојловиќ во Ѕвездите на гранд

ЗаЗабава - 11.12.2017

Моника Ивкиќ има 27 години и со нејзиното појавување во Ѕвездите на гранд ги маѓепса и публиката и жирито на овој шоу програм. Саша Поповиќ, како и остатокот од жирито имаа само зборови за пофалба.

3 поврзани вести »

Вака Јелена Розга изгледаше на почетокот од кариерата

ЗаЗабава - 11.12.2017

Јелена Розга важи за една од најпопуларните пејачки на балканот. Кариерата ја започна уште во 1996 година, а тогаш изгледаше сосема поинаку од сега. Таа својата кариера ја започна кога стана дел од бендот Магазин.

19 поврзани вести »

Поради лајкот на Ким Кардашијан проследија низа интервјуа на овој шминкер

ЗаЗабава - 11.12.2017

Роден во Добој, со престојувалиште во Белград, тој дури и не се сомневал дека неговите соништа ќе почнат да сe остваруваат. Можеби не слушнал, но напорната работа на Стефан Суботиќ, самоукиот шминкер и креаторот , допрел до Ким Кардашијан.

2 поврзани вести »