TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗаЗабава

Гордиот татко ја сподели среќната вест

ЗаЗабава - 13.12.2017

Британскиот актер Џејмс Корден и неговата сопруга, телевизискиот продуцент Џулија Кери, станаа родители по трет пат. Џејмс и Џулија ја поздравија својата новородена ќерка, а среќните вести на Твитер ја објави гордиот татко.

2 поврзани вести »

Објавени сите номинации за Златен глобус

ЗаЗабава - 13.12.2017

Во Лос Анџелес се објавени сите номинации за овогодинешните награди Златен глобус. А ова е листа на сите номинации. Најдобар филм, драма Најдобар филм, комедија или мјузикл Најдобар глумец во филм драма Најдобра глумица во филм драма Најдобар глумец ...

Кендал Џенер и покрај сакото не успеа да покрие се

ЗаЗабава - 13.12.2017

Моделот Кендал Џенер неодамна блесна на црвениот тепих. Неочекувано, нејзиниот избор беше облека, исто како бизнис стил. Но, една мала работа го промени модниот впечаток. Панталони, ролка и сако Кендал ја направи посериозна и поумерена од ...

Намалува апетит, холестерол и притисок, зеленчук кој мора да се конзумира!

ЗаЗабава - 13.12.2017

Шпарглата или аспарагус е зеленчук богат со лековити својства, познат како чистач на телото. Има многу малку калории, витамини Б6, Б9, А, Ц, К и Е, магнезиум и цинк, селен, бакар, манган, фосфор, влакна и протеини.

2 поврзани вести »

Џек Вилшер заминува од Арсенал на почетокот од следната година!

ЗаЗабава - 13.12.2017

Менаџерот на Вест Хем, Дејвид Мојс призна дека е заинтересиран за услугите на Џек Вилшер од Арсенал. Вилшер не добива премногу шанса кај Арсен Венгер играјќи во почетната постава само во натпреварите од Лигата на Европа.

91 поврзани вести »