TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Леб без брашно

Мои рецепти - тукушто објавено

Совршен рецепт за леб за луѓето кои што практикуваат исхрана сиромашна со јаглени хидрати, а богата со масти. Како и кај Хроно начинот на исхрана и ЛЦХФ (малку јаглени хидрати - повеќе масти) исхраната се базира на низок удел на јаглени хидрати, но ...

Дали во јагленот лежи тајната за совршена кожа?

Идивиди

Таен рецепт на древните Египќани: Најдобар метод за прочистување на телото од токсини, а има уште 9 неверојатни бенефиции

Локално

Валканата тајна на убавината...

Н.Македонија
4 поврзани вести »

Прада женска колекција на чевли за пролет 2017

МакМода - пред: 1 час

Цветови насекаде, срце во потпетицата, доминација на златната боја, но и на живите весели бои, додека детаљите се многу забавни – пердуви и крзно. Неочекувани модели на балетанки кои освојуваат со необичните комбинации, а секако гумените сандали со ...

Прада машка колекција на чевли за пролет 2017

МакМода

Ниските потпетици се враќаат со стил во уличната мода

Stylist

10 видови чевли во кои ќе изгледате подеднакво елегантно како во штикли

Црнобело

Топ 5 модели на чевли од пролетната колекција на Zara

МакМода
5 поврзани вести »
Занимливости / Забава »

Џиновски алигатор ги шокираше туристите

ЕНаука - пред: 1 час

Посетителите на паркот во Флорида, биле повеќе од изненадени кога на само неколку метри оддалеченост здогледале алигатор, како сцена од Јура паркот, со големина на помал автомобил. Алигаторот кој веднаш го доби прекарот “Грбавец” е снимен од страна ...

Џиновски алигатор ги шокираше туристите во Флорида

Кајгана

Многумина си помислија дека е монтажа: Oгромен алигатор снимен како се шета низ Флорида (ВИДЕО)

Курир

За Се Курир Сител

6 поврзани вести »

Најсмешните селфи фотки на животните

Црнобело - пред: 3 часа

Уметноста на правење одлични селфи фотографии не важи сами за луѓето, туку и за животните. И секако, токму тие фотки, кои моментално се вирална сензација, со сигурност ќе ви донесат насмевка на лицето.

Овие животни се мастери за селфи-фотки!

ЗаЗабава

2016: Година на најспектакуларните фотки од задници (Галерија)

Exclusive.mk
3 поврзани вести »

ВИДЕО: Пукање на пуканки на забавена снимка

За Се - пред: 13 часа

Пуканките ни се омилени за со филм, фудбал и убава дружба. Но дали сте се запрашале како изгледа нивната трансформација кога се изложени на висока температура? Погледнете го ова видео во кое на забавена снимка можеме да видиме како добиваме вкусни ...

Како зрно пченка станува пуканка – забавена снимка која ќе ве импресионира

Таратур

Како пукаат пуканките?

Panika.be

Кафе пауза Кајгана

5 поврзани вести »
Автомобили / Мотори »

Објавени спецификациите за европскиот Kia Stinger

Додај Гас - пред: 19 мин

Корејскиот производител Kia Motors ги откри агрегатите, со кои на европскиот пазар ќе се нуди најбрзиот и најмоќниот модел во историја на производителот – спортското купе Stinger. Премиерата на моделот се одржа на тековниот автосалон во Детороит, а ...

Lexus Sport Yacht :: Ако може Honda да прави авиони, зошто не и Lexus јахти?

Авто Магазин

Со Lexus LS стартува новото сметање на времето во премиум сегментот

Automedia

Авто Плус 365 Авто Плус Идивиди Додај Гас Додај Гас Авто Плус Кајгана

23 поврзани вести »

Opel Crossland X доаѓа на местото на Meriva

Додај Гас - пред: 4 часа

Opel го претстави својот нов основен кросовер модел Crossland X. Пазарно, моделот ќе биде позициониран под Mokka X и претстојниот Grandland X. Новиот модел на Германците во дилерската мрежа се очекува да пристигне во текот на летото.

Opel Crossland X :: Смело напред, но малку налево

Авто Магазин

Crossland X доаѓа на местото на Opel Mokka

Automedia

Точка CARClub

5 поврзани вести »

Европа ја заврши 2016 со раст од 6,8%

Авто Плус - пред: 20 часа

Според збирните податоци на Здружението на автомобилски производители во Европа (ACEA), продажбите на нови автомобили минатата година достигна ниво од 14.641.356 единици, што претставува зголемување од 6,8% во споредба со 2015.

МОДЕРЕН ЛИК, РУСКА ИЗДРЖЛИВОСТ: Пристига новата „лада нива“ (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф

Каква сила! Погледнете како моќната Lada Niva чисти снег

Точка

Авто Плус Кајгана Бизнис Вести Високи Октани Авто Плус Automedia Авто Плус Авто Магазин

16 поврзани вести »
Музика »

Кога 7-годишно девојче ја имитира Тејлор Свифт

Кајгана - тукушто објавено

Седумгодишната Ксиа Вигор го воодушеви жирито на шоуто „Your Face Sounds Familiar Kids“ на Филипините, имитирајќи ја пејачката Тејлор Свифт. Малечката ја пееше песната „You Belong With Me“, облечена и нашминкана како познатата пејачка, а членовите ...

Има седум години и настап кој за два дена го погледнале три милиони луѓе (видео)

Македонија Денес

ВИДЕО: 7-годишната „Тејлор Свифт“ ги освои сите!

Курир

Пулс24 Идивиди Црнобело

6 поврзани вести »

(ФОТО) И без кармин се ОГРОМНИ: Оваа македонска пејачка ги има убедливо најголемите силиконски усни!

Вистина.мк - пред: 2 часа

Естетската корекција на усните веќе се години е вистински хит кај жените, особено познатите. Ретко која пејачка, актерка, манекенка го задржа природниот изглед, а во оваа група спаѓаат и многу наши познати дами.

Познатата фолкерка се качи на шанк и го покажа задникот

Сител

БУГАРИТЕ ВО ШОК: Македонската фолкерка на настап се качи на шанк, а и ЅИРНА И ЗАДНИКОТ! (фото)

Вистина.мк

Позитив.мк За Се

5 поврзани вести »

НАЈАВЕНИ ПРВИТЕ ЅВЕЗДИ: Лајам Галагер, Пол Калкбренер и Хардвел на Егзит 2017!

Популарно - пред: 21 часа

Еден од најнаградуваните музичари на сите времиња, основачот и пејач на групата Oasis, Liam Gallagher, ќе го отвори EXIT фестивал во четврток, на 6-ти јули! Liam со Oasis има освоено дури 37 најпрестижни музички награди, а овој манчестерски бенд кој ...

Лиам Галагер доаѓа на фестивалот „Егзит“ (ВИДЕО)

Телеграф

Лиам Галагер, Џејк Баг и Пол Калкбренер меѓу првите најавени изведувачи на „Егзит“

Радио МОФ

Точка

4 поврзани вести »
Филм »

Репертоар на Синеплекс од 19 до 25 јануари

Cooltura - пред: 2 часа

Тековен репертоар на киното Синеплекс од 19 до 25 јануари... На репертоарот на киното Синеплекс имате можност да ги погледнете следниве филмови: xХx: Враќањето на Ксандер Кејџ Дигитал 3 D Четврток-сабота: 13:20, 15:30, 18:00, 20:00, 22:20 часот ...

Men’s Night со XХX: ВРАЌАЊЕТО НА КСАНДЕР КЕЈЏ

Филм24

Репертоар на кино Милениум од 19 до 25 јануари

Cooltura

Оff.net Кајгана Кајгана Скопје инфо Република Н.Македонија

9 поврзани вести »

Том Харди одговори на гласините – кој ќе биде следниот 007?

Таратур - пред: 20 часа

Том Харди сè почесто се споменува како потенцијален кандидат за улогата на тајниот агент 007. Актерот го потврди својот интерес за оваа улога, но не сакаше да разговара на таа тема. „Меѓу нас актерите, но и меѓу моите пријатели кружат гласини дека ...

Том Харди одговара на гласините за Џејмс Бонд

+инфо

Возбудата расте: Том Харди е новиот Џејмс Бонд?

Идивиди

Слободен Печат Точка +инфо Локално Вечер Cooltura Алфа Lider

14 поврзани вести »

Какво возило има Хомер Симпсон?

А1 On - пред: 20 часа

Симпсонови се едно от најпознатите семејства во САД, но и во цел свет. Сепак, има една загатка, која веќе над 20 години ги забавува љубителите на автомобили: Каков автомобил вози Хомер Симпсон? Досега, возилото немаше никаква ознака на кој и да е ...

ДАЛИ ГО ЗНАЕТЕ ОДГОВОРОТ: Каков автомобил вози Хомер Симпсон? (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф

Какво возило има Хомер Симпсон?

Курир

Lider

4 поврзани вести »
Живот / Уметност »

Богојавление – спомен ден на сите Божји објавувања

А1 On - пред: 2 часа

На 19-ти јануари според новиот, а на 6 јануари по стариот, односно Јулијанскиот календар, Православната Црква го слави големиот христијански празник Богојавление- Водици. Тој ден православните христијани се поздравуваат со древниот поздрав „Бог се ...

Богојавленската вода е света, посебна и лековита- погледнете за што помага

Курир

Вечерва е Богојавление: Зошто на полноќ мора да бидеме будни и што треба да направиме

Хитпортал

Press24 Република Маркукуле Сител Популарно Курир Вечер МК News

30 поврзани вести »

Еве што се случува во телото по последната испушена цигара

Убавина и Здравје - пред: 2 часа

Доколку сте љубопитни за да ја видите трансформацијата низ која поминува човековото тело по одредено време без никотин, продолжете со читање. 20 минути По 20 минути, вашето тело почнува со обновување од последната внесена доза на никотин.

ВИДЕО: Иновативно – Билборд кашла ако покрај него се пуши цигара

За Се

Технолошко чудо во Шведска: Билборд кој не сака пушачи ВИДЕО

+инфо

Среќа.mk Алсат-М 365 Бизнис Инфо Friday.mk Република Шеталиште А1 On

12 поврзани вести »

Да - за љубовен компромис, Не - за постојани жртви

Црнобело - пред: 3 часа

Секако дека е убаво да си вљубен и да си во врска или брак со вистинската личност. Ние сме создадени подобро да функционираме во пар, но не по секоја цена. Не и кога личноста покрај тебе не ти одговара од многу аспекти.

Дневен хороскоп за вторник (17.1.2017)

Убавина и Здравје

Неделен хороскоп (16.01. – 22.01.2017)

Хитпортал

Република Среќа.mk Шеталиште Exclusive.mk Exclusive.mk Exclusive.mk Exclusive.mk Exclusive.mk

14 поврзани вести »
Патувања »

Отворена наjдобрата концертна сала во светот...

Н.Македонија - пред: 1 ден

Отворена наjдобрата концертна сала во светот По повеќе од десет години изградба и речиси 800 милиони евра трошоци, во Хамбург е отворена концертната сала „Филхармонија на Лаба“. - Толку сме воодушевени од акустиката што речиси сме сигурни дека ...

По 10 години конечно изградена сензационалната филхармонија во Хамбург

Факултети

Новата зграда на Филхармонијата во Хамбург прерасна во светска сензација

А1 On

Дива.мк Lider

5 поврзани вести »

Најбогатото село на светот: Сите живеат во вили и се возат со хеликоптер

Кајгана - 18.01.2017

Заедницата функционира по одредени правила, што значи дека ако сакате да го напуштите селото и одлучите да се преселите на друго место, ја губите куќата и сè што имате на сметка. Најбогатото село на светот се наоѓа во Кина, има 2.000 жители од кои ...

ВИДЕО: Ова е најбогатото село во светот

Иновативност

Село со 14 милијарди долари годишен приход

Вест

Факултети Бриф Македонија Денес

6 поврзани вести »

Знаете ли што точно значи секоја ѕвездичка на хотелите?

Кафе пауза - 17.01.2017

Дали некогаш сте размислувале за тоа што значат ѕвездичките кои се наоѓаат покрај името на хотелот? Основната разлика ја знаете сите – колку повеќе ѕвездички, толку полуксузен е хотелот. Но, сигурно не сте знаеле дека зад тие ѕвезди се кријат ...

Што значат хотелските ѕвезди?

Идивиди

Што означува ѕвездичка на хотелите?

Република
3 поврзани вести »
Здравје »

Терапија со матични клетки за враќање на видот

Идивиди - пред: 1 час

Третман за трансплантација базиран на матични клетки наскоро може да започне да се тестира врз луѓе со сериозни проблеми на видот, по успешните тестови изведувани врз глувци. Методата со чија помош се повратила визуелната функција кај половината од ...

Дали бебињата ќе се прават од матични клетки од кожата?

Идивиди

Дали технологијата ќе направи бебиња од матични клетки од кожата

Мама365
3 поврзани вести »

Со маска од киви, спречете го опаѓањето на косата!

Попара - пред: 2 часа

Зимскиот период е резервиран за овошје кое е богато со витамин Ц, а меѓу него се наоѓа и кивито што може да има повеќенаменска улога. Освен тоа што може да не заштити од настинка, кивито е богато со витамините А, Ц, К и Е, во себе содржи многу ...

Како да станете помлади за 10 минути: маска за лице со ефект на лифтинг (рецепт)

Македонија Денес

Маска против опаѓање на коса

Макфакс

Курир Здравство24

5 поврзани вести »

Имате проблеми со паркирање на вашиот автомобил? – Виновни се хормоните

ЕНаука - пред: 4 часа

Шегите препишани на жените – возачи веќе одамна не се интересни, и добро е познато дека тие се всушност посигурни возачи од мажите. Меѓутоа, иако се одговорни, новата студија покажува дека хормоните премногу влијаат на нивните способности позади ...

Најново откритие: Контрацепција за мажи која штити од бременост и трае 8 недели

Кафе пауза

Нова контрацепција за мажи која штити од бременост осум недели

Република

Скопје инфо

4 поврзани вести »
Храна / Фитнес »

Одличен рецепт за пилешко со зеленчук

Ladybook - пред: 3 часа

Доколку сте љубител на пилешкото месо еве еден одличен рецепт за да го приготвите на вкусен начин. Се подготвува за кратко време, потребни ви се неколку намирници, а резултатот е одличен! Состојки 2 пилешки гради брокула 3 моркови 3 домати 8 мали ...

[РЕЦЕПТ] Супа со пилешко, брокула и кромид

Локално

Потпечен зеленчук со сирење

Попара

Мои рецепти Мои рецепти Мама365 Мои рецепти Gotvi.mk Сè за храна Мои рецепти Локално

33 поврзани вести »

Топ 3 намирници според нутриционистите

МакМода - тукушто објавено

Women’s Health направи анкета за топ 3 најздрави намирници кои треба да ги јадеме секојдневно, во соработка со повеќе нутриционисти. Еве во кои три намирници сите нутриционисти се согласуваат: Овесна каша Најдобар појадок со многу можности – може да ...

Производи за здраво срце

Exclusive.mk

Витаминска вода која ги топи мастите околу стомакот

Мама365

Мама365 Сè за храна Exclusive.mk Убавина и Здравје +инфо Алсат-М Gotvi.mk МакМода

26 поврзани вести »

Кората од мандарини спасува од кашлање

Попара - пред: 2 часа

Ако ве мачи кашлица и ве боли грлото, најздраво решение се мандарините, односно кората од мандарините, која е одлична како природен лек. Мандарините се многу добро овошје, бидејќи се богати со витаминот Ц, имаат енергетска вредност и се богати со ...

Јадеме ли пестициди со овошјето и со зеленчукот?...

Н.Македонија

Диета без гладување: Се што ви треба се 3 јаболки на ден

Боза

Република Црнобело Пулс24 Gotvi.mk Exclusive.mk Македонија Денес Курир

10 поврзани вести »
Убавина / Стил / Мода »

Ѕирнете во втората колекција на Џиџи Хадид и Томи Хилфигер!

ЗаЗабава - пред: 48 мин

Модниот дизајнер Томи Хилфигер направи прав погодок кога за мината колекција одлучи да соработува со манекенката Џиџи Хадид. Нивната заедничка колекција доминираше на Њујоршката Модна Недела, па не е ни чудо што славниот дизајнер одлучи да ја ...

Бела или Џиџи Хадид?

Fashionel

Зејн Малик стави тетоважа посветена на Џиџи Хадид!

ЗаЗабава

Локално Среќа.mk Fashionel Хитпортал Ladybook МакМода Црнобело

10 поврзани вести »

Поглед одблизу на пролетната колекција на MANGO (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МакМода - пред: 2 часа

Манго далеку ги надмина очекувањата за пролет 2017 години, нудејќи ни извонредно штосна колекција која ќе го дефинира нашиот стил за потоплата сезона. Силни бои (сина, розова, жолта), лелеави фустани, задолжителни балон ракави и шик модни детаљи.

Што ни носи MANGO за пролет 2017

МакМода

Massimo Dutti ни носи многу женственост за пролет/лето 2017

МакМода

МакМода Stylist МакМода

6 поврзани вести »

(ГАЛЕРИЈА) 61 годишен модел ја покажува безвременоста на женственоста

Локално - пред: 34 мин

Пред 2 години ве запознавме со прекрасниот модел на достоинствена возраст Јасмина Роси. Таа не престанува да изненадува со совршениот изглед, иако веќе наполни 61. Јасмина продолжува да е модел на костим за капење.

Фото модел кој има 61 година!

Divian Arts

Е, ОВА Е БАБА: Во седмата деценија рекламира костими за капење и се соблекува гола (ФОТО)

Телеграф

БркајРабота

4 поврзани вести »
Интима »

Годишен еротски хороскоп: Колку секс да очекувате и со кого во 2017-та?

Црнобело - пред: 3 часа

Секој знак има свој препознатлив стил на заведување и начин на кој ги привлекува останатите. Кој ќе „падне“ на тој ваш стил во 2017-та и колку секс авантури ќе ви донесе? Креветот нема да биде ваше омилено место за секс оваа година.

Постои една работа која ви гарантира оргазам, а не е самиот секс

Точка

РУСОКОСА „ЈАВНА“ МАШКА СЕКС КУКЛА: Вакво искуство сум немала досега (ВИДЕО)

Телеграф

Идивиди Скопје инфо Хитпортал Сител еМагазин Кајгана Кајгана Сител

43 поврзани вести »

Добра вест за посилниот пол: Изгледот и финансиите не се единствени нешта кои ги привлекуваат жените

Македонија Денес - пред: 23 часа

По сè изгледа дека изгледот и финансиите не се единствени нешта кои ги привлекуваат жените. Последните истражувања велат дека голема предност имаат токму мажите кои поседуваат домашни миленици.

Бруталната вистина за „платонските“ врски

Кафе пауза

Зошто жените секогаш се поладни од мажите

ЕНаука

Република Таратур Нетпрес еМагазин

7 поврзани вести »

Практично решение – шал со греалка

А1 On - 17.01.2017

Кога надвор е исклучително студено, пожелно е да се носат неколку слоја облека. Тоа е малку проблематично – бидејќи кога сте на работа или одите на изложба, во кино или нешто слично, тешко е да ви се обезбедат толкав број закачалки за вашата ...

Совети за мажите: Десет начини како да го носите шалот

Кајгана

Волшебен шал кој со еден потег се претвора во фустан (видео)

Македонија Денес
3 поврзани вести »

« Вести

Тајмлајн: Водици на телвизија

Mojo.mk - пред: 34 мин

Пренос во живо 11:30 Пренос од Скопје, во живо. Првите кадри од насобраните гледачи на најбогатото со награди спортско натпреварување. Коментаторот ја објаснува историјата на празникот, како се чествува во Скопје, кои се богоугодните спонзори на ...

Станислав Бојчески го фати крстот во Тетово...

Н.Македонија

Водици во Крива Паланка: Еве кој го фати светиот крст

Press24

Press24 Република Press24 Gol.mk Н.Македонија Kumanovo News Оff.net Шеталиште

148 поврзани вести »

Петар Рупески четврти пат го извади крстот од осветените води на Охридското Езеро

24 Вести - пред: 31 мин

Меѓу стотината верници кои утрово го фаќаа светиот крст во осветените води на Охридското езеро, повторно најсреќен беше Петар Рупески од Варош, кој годинава по четврти пат успеа прв да стигне до крстот.

Петар Рупески четврти пат го извади крстот од осветените води на Охридското Езеро

А1 On

Петар Рупевски од Варош по четврти пат го фати крстот во Охрид

Фокус

Шеталиште OhridNews Мета Фактор Сител За Се Курир Алфа

33 поврзани вести »

Тешка потрага по преживеани во затрупаниот хотел во Италија

Deutsche Welle - тукушто објавено

Снежна лавина затрупа хотел во планинскиот регион во централна Италија, кој претходно беше погоден од серија земјотреси. Најмалку 30 луѓе се водат како исчезнати. Италијанската агенција за цивилна заштита соопшти дека испраќа спасувачки возила до ...

Има повеќе жртвите во затрупаниот од лавина хотел во Италија

Локално

Лавина затрупа хотел во Италија по низа земјотреси

Кајгана

Сакам да кажам Радио МОФ Макфакс Нова ТВ Алсат-М Канал5 Стандард Мета

35 поврзани вести »
Спорт »

Еванс сам се финансира, Денис мора да ја слуша Клаудија

SportMedia - пред: 37 мин

Даниел Еванс и Денис Истомин се сензациите на стартот од новото издание на Австралија опен, откако ги елиоминираа фаворитите Марин Чилиќ и Новак Ѓоковиќ. Едниот сам се финансира, а вториот мора да ја слуша мајката Клаудија.

Австралија опен: Новак Ѓоковиќ поразен во 2.коло од Денис Истомин

Нова ТВ

Реакции на поразот на Ѓоковиќ – Бекер во дефанзива, Кријос му се насмеа на Мекинро

СуперСпорт

СуперСпорт СуперСпорт Екипа Вечер Дерби МКД Н.Македонија Екипа

54 поврзани вести »

Еден, два… шест?! Ги брои ли некој чекорите на Вестбрук?! (ВИДЕО)

Екипа - тукушто објавено

Ниту 21. трипл-дабл на одличниот Расел Вестбрук оваа сезони не и помогна на Оклахома за да се спаси од расположениот Кевин Дурант на спротивната страна. Оклахома беше очајна, а Вестбрук на момент ја загуби концентрацијата и заборави да ги брои ...

Дурант го уништи поранешниот тим – Голден Стејт подобар од Оклахома

СуперСпорт

Дурант ги уништи ’своите’ (ВИДЕО)

Екипа

Gol.mk Сител SportMedia Спортклуб Курир Вечер Сител Кафе пауза

36 поврзани вести »

Македонија денеска го игра одлучувачкиот натпревар за третото место

Фокус - пред: 31 мин

Македонската ракометна репрезентација денеска на Светското првенство игра со Исланд, натпревар од кој зависи пласманот на нашите ракометари во групата. Доколку избраниците на Лино Червар победат, тогаш Македонија ќе заврши на третото место во ...

Червар направи измена, Пешевски добива шанса

МКД

Червар направи замена: Пешевски во игра против Исланд

Екипа

Gol.mk Дерби SportMedia Дерби Нова ТВ Екипа 24 Ракомет Екипа

70 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа · повеќе
Залетај се воден од сопствен памет и види се како паѓаш.
4ReTweets5Favorites·Details
- На мама и' е роденден у сабота, шо да и' земеме?
- Да и' земеме нешо убаво да ни спреми за ручек
-
-
5ReTweets37Favorites·Details
Да даваа Бугарски Пасош на тој што го фатил крстот цела Македонија по крстови ќе скокаше.
5ReTweets25Favorites·Details
Пред точно 38 г. -28 °C во #Битола. Не кенкајте :) Студ е добро. Студ е нормално во зима. Don't negate it. Embrace… https://t.co/62EHid3n7f
9ReTweets16Favorites·Details
Ако денес не отидете да се санкате пишете си пропало си заминало детето од вас...
4ReTweets13Favorites·Details
Последните 6 часа · повеќе
Кутрево се наоѓа кај последна 5ка во Ново Лисиче.
РТ ве молам, мислам дека е изгубено, Сибирски самојед е. https://t.co/yj2TH3GHyq
27ReTweets9Favorites·Details
Добро е ! Тунелот накај Велес исчистен е 😂 Македонија пат 👊👏👌
8ReTweets12Favorites·Details
По фенг шуи колкав и да ти е креветот она увек спие у твојата страна
9ReTweets44Favorites·Details
Најтешко е човек кога ќе се одјави од животот.
11ReTweets45Favorites·Details
Е ова е веќе зима и ова е веќе снег. Поштовани гледаоци. Море уште нека паѓа, нека затрупа се. https://t.co/oV5jmAWLfv
6ReTweets60Favorites·Details
ВидеоНаучен Џубокс

Денешни настани

Снежна дружба во Градски Парк

Градски парк

Thursday, Jan 19 at 21:00h - 01:00h Hosted by:

Алт Култура

1.6K interested   720 going

Arctic Monkeys

Jazz Inn Skopje - Legend Pub

Thursday, Jan 19 at 20:00h - 01:00h Hosted by:

Jazz Inn Skopje - Legend Pub

875 interested   249 going

Neša GALIJA vo KADMO BAR

Kadmo Bar

Thursday, Jan 19 at 22:00h - 01:30h Hosted by:

Kadmo Bar Ohrid

132 interested   113 going

П И В Т И Ј А Д А 2017

Плоштад Автокоманда

Thursday, Jan 19 at 13:00h - 16:00h Hosted by:

Тони Трајковски

120 interested   81 going
На денешен ден...
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001