TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автомобили / Мотори

ТЕСТ: Peugeot 3008 1.6 BluHDi Active – Гордо на европскиот трон!

CARClub - пред: 3 часа

Францускиот производител повторно ја пронаоѓа својата вистинска насока – а најдобар пример за тоа е токму новиот и популарен Peugeot 3008 со кој ние поминавме неколку дена! Трансформацијата на Peugeot зема замав – по претставувањето на новиот ...

Во Tesla тријат раце: 200 електрични камиони веќе се нарачани

Додај Гас

PEUGEOT 3008: Европскиот SUV сегмент со нов рекордер

Високи Октани

Три први места за Audi од “Авто трофеј 2017″

Бизнис Вести

Точка Кајгана Авто Плус Точка Точка Екипа

10 поврзани вести »

McLaren го претстави вториот модел од Ultimate Series

Идивиди - пред: 1 час

McLaren го претставија вториот модел од Ultimate Series – лесен хиперавтомобил наречен Senna. Со екстремна аеродинамички оптимизирана каросерија и twin-turbo V8 мотор од 800 коњски сили и 800Nm вртежен момент, од компанијата велат дека овој модел ...

Мекларен произведе автомобил во чест на АИРТОН СЕНА

КадеВечер

Мекларен има нов тркачки ѕвер со легендарно име – Сена (ФОТО+ВИДЕО)

МКД

Мекларен произведе автомобил посветен на Сена

Екипа

Локално ЗаЗабава 365 Високи Октани Точка Додај Гас Авто Магазин Авто Плус

13 поврзани вести »

Lamborghini Urus Coupe? :: Зошто да не!

Авто Магазин - пред: 3 часа

Нема да се случи, но - зошто да не?! Појавувањето на првиот суперспортски кросовер Lamborghini Urus беше доволен предизвик за ентузијастички расположените дизајнери кои не мируваа додека од нивните вешти раце не произлезе овој рендер на замислена ...

LAMBORGHINI URUS: Како на новиот SSUV му стои полициска униформа?

Високи Октани

Топ 5 најбрзи SUV модели

Додај Гас
3 поврзани вести »

тест Toyota Auris Hybrid Touring Sports :: Смирен адут за жестоката пазарна битка

Авто Магазин - пред: 31 мин

Дружејќи се со бесни автомобили со многу коњски сили, тестирањето на овој Auris ни беше како емоционално отрезнување. Нема ништо ново во него, но комбинацијата на караванската каросерија со хибридниот погон беше предизвик за нашите критериуми.

BMW M5 ќе добие хибридна верзија

Авто Плус - пред: 1 час

Германскиот производител BMW ќе понуди хибридна модификација на новата генерација на набилданиот седан M5 и ќе престане со производството на екстремното купе M2 CSL Компанијата се уште не започна со испораките на возилото со моќност од 600 КС, но ...

Hennessey прави Corvettе ZR1 со 1.200 коњски сили

Кајгана - пред: 3 часа

Копанијата „Hennessey“ од Тексас на своите муштерии им нуди уште помоќна Corvette ZR1 со ознаки HPE850 и HPE1000 (бројот во ознаката се однесува на коњските сили), а на врвот на понудата ќе биде HPE1200.

Обновената Alfa Romeo 4C доаѓа следната година

Авто Плус - пред: 3 часа

Alfa Romeo покажа мало подобрување на својот 4C спортски модел на почетокот од минатата година Alfa Romeo покажа мало подобрување на својот 4C спортски модел на почетокот од минатата година, но сега Италијанците најавуваат уште една надградба врз ...

Најдобро од најдобрите: Погледнете како забрзуваат БМВ автомобилите! (видео)

Таратур - пред: 3 часа

БМВ и неговата серија 5 веќе со месеци се наоѓаат на насловните страни, а сега пристигна и М варијацијата. Баварскиот гигант никогаш немал поголема гама на производи, исто како и неговиот најголем ривал Мерцедес.

Kawasaki Z900RS (со видео) :: Модерен ретро-класичар

Авто Магазин - пред: 4 часа

Kawasaki годинава има суштински спротивставен новитет. Со ознака Z900RS, тој е мотоцикл со исклучителен ретро стил. Сé на него - од изгледот преку деталите до бојата, враќа далеку во минатото на најмалиот јапонски мото производител.