TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автомобили / Мотори

Поглед во фабриката во Маранело: Местото каде се создаваат соништата

Кајгана - пред: 29 мин

За фановите на Ferrari, погонот во кој се изработуваат овие автомобили претставува светилиште. По повод прославата од јубилејот 70 години Ferrari, Wired доби ексклузивно право да сними детали од производствениот погон во кој во 2017 година ќе бидат ...

Поглед во фабриката во Маранело, место каде што се „произведуваат“ соништата

Додај Гас

"Ѕирнете" во фабриката во Маранело, местото кадешто настануваат соништата

Точка
3 поврзани вести »

Mercedes CLS :: Наскоро!

Авто Магазин - пред: 1 час

Новата, трета генерација на CLS, Mercedes ќе ја претстави наскоро, веќе идната недела на салонот на автомобилите во Лос Анџелес. Како најава за моделот треба да ни послужат овие фотографии што Германците ги објавија, на кои јасно се гледаат ...

Новиот CLS со фарови од А и внатрешност на E-класа

Авто Плус

Осум верзии од убавецот Mercedes A-класа 2018

Таратур

Mercedes-Benz го најавува новиот CLS!

CARClub

Точка

5 поврзани вести »

Volkswagen го најавува тркачкиот Polo GTI R5 со 266 коњски сили

CARClub - пред: 2 часа

Германскиот бренд ќе понуди рели-верзија од новата генерација на Polo GTI, која ќе биде понудена само на приватни тимови. Иако Volkswagen заврши со своето учество како фабрички тим во Светскиот Рели Шампионат при крајот на 2016 сезона, компанијата ...

Рекорден Peugeot

Авто Магазин

Хибридниот Porsche 911 ќе може да мине 70 km на струја

Авто Плус

Volkswagen T-Cross – Презентација следната година

Додај Гас

Авто Магазин Додај Гас Додај Гас Точка Високи Октани Авто Магазин Авто Магазин Иновативност

12 поврзани вести »

Новиот Aston Martin Vantage

Авто Плус - пред: 3 часа

Aston Martin ја објави првата официјална информација и фотографии на новата генерација на хит моделот Vantage, а првите испораки на овој модел ќе бидат спроведени во втората четвртина на следната година Новиот Aston Martin Vantage доаѓа со целосно ...

Aston Martin го претстави новиот Vantage

Кајгана

ПРЕМИЕРА: Новиот Aston Martin Vantage – Британска достоинственост и AMG моќ!

CARClub

Paul McCartney’s 1964 Aston Martin DB5 оди на аукција

Friday.mk
4 поврзани вести »

Гордоста на Fiat продадена во 1.000.000 примероци

Додај Гас - пред: 1 ден

Едно е сигурно – Fiat отсекогаш знаел да направи успешен мал автомобил. Потврдата доаѓа од фабриката G. Vico Pomigliano d’Arco, во е произведен 1-милионитиот примерок на Panda од третата генерација.

Еден милион Fiat Panda од четвртата генерација

Авто Плус

Гордоста на FIAT продадена во 1.000.000 примероци!

Точка
3 поврзани вести »

Пристигна новиот компактен SUV CitroËn C3 Aircross

+инфо - 20.11.2017

Ова е најпространиот автомобил во класата, со зафатнина на багажниот простор од 520 литри. Сите оние кои со нетрпение го очекуваа новиот компактен SUV Citroёn C3 Aircross од неодамна имаат можност одблиску да се запознаат со новото возило.

Во Скопје пристигна новиот Citroën C3 Aircross

CARClub

(Фото) Пристигна новиот компактен SUV CitroËn C3 Aircross

еМагазин

Новиот компактен SUV на Citroen пристигна во Македонија

Авто Магазин
4 поврзани вести »

Ducati Panigale V4 прогласен за најубав мотор на EICMA 2017

Додај Гас - пред: 44 мин

Ова е трет пат по ред Ducati да ја добие престижната титула за најубав мотоцикл на миланскиот салон. Пред Panigale V4, наградата ја имаат добиено Scrambler и Supersport. Кога веќе се враќаме во минатото, треба да се напоменат две работи: прво, ...

Ducati Scrambler 1100: Ретро мотоцикл за вистински "олдскул" возачи

Точка
2 поврзани вести »

(ВИДЕО) RED STONE: Lada Niva монструм

Високи Октани - пред: 2 часа

Lada Niva ентузијаст од рускиот град Барнаул сериозно се позанимавал со својата миленичка и од неа направил вистински монструм Денес претставуваме вистински монструм на руски начин, наречен Red Stone.

2017 WOMEN’S WORLD CAR OF THE YEAR: Победникот е Peugeot 3008

Високи Октани - пред: 2 часа

Оваа награда претставува дури 35-то признание кое го освои, сега веќе славниот модел, Peugeot 3008 Составено од 25 дами, автомобилски новинарки од 20 различни земји, жирито на изборот на Women’s World Car of the Year секоја година избира Женски ...

Еволуција на моделот Toyota Supra / ВИДЕО

Додај Гас - пред: 2 часа

Многу се оние кои ја сакаат Supra, но дали сите знаат нешто повеќе за историјата на овој легендарен спортски автомобил? Благодарение на тимот на Donut Media и видеото поставено на нивниот YouTube канал, сега сите имаат можност поблиску да се ...